PDA

Zobacz pełną wersję : czy można przekarmić pajaka ...



memphis
28-10-2011, 15:36
mam kolejne pytanie dzisiaj dowiedziałem sie od kumpla ze można przekarmić pajaka a wtedy R.I.P czy to prawda bo niewiem podobno udało sie to ego kumplowi ale niewiem czy ktos może i udzielic profesjonalnej rady (mile widziane odpowiedzi Jadzi i Awi )

Krzysztof.W
28-10-2011, 15:59
Tak można przekarmić.

Jeżeli twój pająk ma już bardzo duży odwłok , to lepiej juz go nie karm aż do wylinki albo dłużej. U dorosłego pajaka odwłok jest wtedy wielkosci orzecha włoskiego, a czasami nawet troche większy.
Niektóre pajaki same wiedza kiedy już przestać, ale wiekrzość żre kiedy jest ku temu okazja aż do upadłości.
Właśnie tak jest z moją vagansicą, wiecznie nienażarta.
Najwiekrze niebezpieczestwo przekarmienia istnieje w przypadku kiedy pająk porzera dużego owada ,lub mysz,a kilka dni temu już jadł.

cześć

walter
28-10-2011, 23:14
Dobry topic ....
Moja Rosie caly czas obzera sie jak swinia.
W zeszlym tygodniu bylem pewien, ze troche wyluzuje po zjedzeniu "fuzzy" myszki ... gdzie tam ...
Chyba sam musze jej zrobic szlaban na zarcie ...?

murinus
29-10-2011, 02:00
Kurcze a moja rosea jest po 5 wylince i po niej zjadla 2 swierszcze i juz nic nie jje i mnie to wkurza troche ale jest OK :D

firia
29-10-2011, 05:02
Moja albopiloska ciągle by tylko jadła i jadła :] Wrzuce świerszcza na drugi koniec terra, a ona od razu biegnie tam, byle tylko dopaść swoje jedzonko! :)

memphis
29-10-2011, 05:40
ludzie ja niewiem ale kolesiowi z mojej miejscowosci sie udała sztuczka z przekarmieniem i niestety pajak zdechł :(

Huhros
29-10-2011, 06:32
nigdy nie slyszalem zeby pajak zdechl z przejedzenia. jak jest najedzony to jest duzo wieksza mozliwosc ze cos mu sie stanie (odwlok moze peknac w skutek upadku itp.) ale ptaszniki nie sa (chyba) na tyle puste zeby zjesc tyle, ze padną z przejedzenia :), chyba w pewnym momencie przestaja jesc. Wrzucaj mu codziennie pinki i zobaczysz, ze po pewnym czasie mu (jej) sie to znudzi...

Pablos
29-10-2011, 07:40
Zgadzam się z Memphisem:) Nie przesadzajmy nawet pająk ma swoje mechanizmy autoregulacyjne i nie "pęka z przejedzenia":)..inaczej nie dożyły naszych czasów...zwłaszcza,że jak mówią biolodzy..a ściślej entomolodzy..żyjemy w erze OWADÓW/chodzi o liczbę gatunków/ ..na planecie dżdżownic/tu chodzi o masę tych organizmów/..
ps.o swoim experymencie już gdzieś tu pisałem..
Pozdrawiam:)

Atrax Robustus :-)
29-10-2011, 08:19
Jak pajak jest naprawde najedzony, to moze miec najwyzej jakies klopoty z wylinka.
Pajaki maja samoregulacje, bo smithi mojego kolegi rowniez byla karmiona....hmm... przekarmiana, a po pewnym czasie przestala przyjmowac pokarm.

Metus
29-10-2011, 18:10
właśnie! ja tez tak slyszalem. Pajak to nie rybki ze mozna przekarmic. Na pewno co za duzo to nie zdrowo ale mysle ze nie ma takiej mozliwosci zeby pajak zdechl z przejedzenia!!

kudlaty
29-10-2011, 18:37
Nie spotkałem się u stawonogów ze śmiercią z przejedzenia. Problem stanowić może jedynie rozdęty i bardzo ciężki odwłok - w takich sytuacjach bardziej podatny na uszkodzenia.
Uważam, że z reguły nie należy zbyt długo utrzymywac stanu "przejedzenia" żadnego zwierzęcia a co pewien czas można serwować okresy postu swoim pupilom.

Słyszałem o tym, że należy pilnować ilości dostarczanego pokarmu do Solfug(śmierć z przejedzenia) ale sam tego nie miałem okazji sprawdzić.

42d3e78f26a4b20d412==