PDA

Zobacz pełną wersję : Do chodowcow g. rosea



ziu
30-10-2011, 04:41
Atrax glownie to pisze do ciebie pamietasz jak chcialem zabrac kryjowke
mojemu kedziorowi?? To mam zamiar go sprzedac mam juz kupca i kupic g. rosea i wiem ze ty masz ten okaz prasznika i chcialbym od ciebie jak i od reszty chodowcow tego ptasznika jakies opinie. Bo jak wiesz chcialbym pajaka bardziej towarzyskiego ze jak juz siedzi to chociarz poza kryjowka :>> wiec napiszcie czy sie ten pajaczek nadaje.

Jimbo
30-10-2011, 04:52
Ja mam Roseę i muszę stwierdzić, że bardzo rzadko przesiaduje w kryjówce. Czasem sobie tam wejdzie, posiedzi jakiś czas, ale rzadko, przeważnie przesiaduje na widoku.

PS
Atrax chyba nie ma Rosei, tylko Smithi i Regalis, z tego co się orientuję.

Metus
30-10-2011, 05:09
Atrax nie ma Rosea!! Ma jak to zauważył Jimbo Smitki i Religas. A co do Rosea?! Najpierw kupiłem sobie Kendzika, stwierdzilem, że chce mieć coś bardziej towarzyskiego, więc kupiłem jeszce Rosea ale kendzika mam nadal i berdzo sie z tego ciesze KENDZIK RULEZ jesli chcesz kupic Rosea to nie sprzedawaj kendzika, ale zrobisz jak zechcesz.. Pa!!!

Atrax Robustus :-)
30-10-2011, 05:18
Tak mam smithi i regalis, ale rosea sie zajmowalem rowniez i jest nieporownywalnie bardziej ruchliwa...no moze bez przesady, ale dorosla samiczka (troche podobna do samicy waltera) przesiadywala sobie w kilku ulubionych miejscach, a w jej kryjowce widzialem ja moze z 2 razy.
Pajak byl jak na moj gust dosyc ruchliwy (jesli juz porownywac go do smithi).
Co do tej towarzyskosci, to lepiej sie nie bede wypowiadal, bo ta rosea dziabnela mnie w nadgarstek, kiedy szukalem jej w terrarium, zeby ja przeniesc do innego. No coz.. pewnie sie przestraszyla. Ale to tylko taki maly wypadek :)
W podsumowaniu powiem, ze pajak powinien Ci sie spodobac, bo jest na pewno bardziej aktywny, niz albopilosum.

ziu
30-10-2011, 07:10
I tak tez zrobie pewnie ja sobie sprawie :-) a w jakich sa cenach???
Metus chetnie bym go zostawil ale sprawa
1.to nie pozwola mi rodzice i babcia z ktora mieszkam :>> bo szkoda jej pradu na ogrzanie zwierzakow i ledwo sie zgodzila na ogrzewanie 24h jednego terra
2.nie mam kasy na rosea jak nie sprzedam kedziora
3.to mam jedno terra i raczej nie mam za co kupic drugiego :( i tak ogolem cala familja wkurza sie na te moje nowe hobby a nie mam swego pokoju.

walter
30-10-2011, 08:51
Moja Rosie wlasnie dzisiaj w nocy dokladnie "zamurowala" pajeczyna wejscie do kryjowki i siedzi glownie na niej.
Czasami (niezbyt jednak czesto) lubi sobie pochodzic po swoim terenie w poszukiwaniu czegos do zarcia.
Swierszcze najczesciej chowaja sie na sztucznej roslince wiec Rosie czasami podchodzi do niej i potrzasa liscmi do ktorych uda sie jej dosiegnac.
Jest rowniez dosyc ciekawska - jak jest zbyt duzy ruch kolo jej terra, podchodzi do szyby, wspina sie przednimi lapami i "obserwuje" co sie dzieje.

walter
30-10-2011, 11:09
Tutaj masz super stronke o G.Rosea:
http://www.zoo.org/tarantula/index.htm

Atrax Robustus :-)
30-10-2011, 11:30
Fajny ten quiz na tej stronce jest :)
yeah ani jednej pomylki :)

Huhros
30-10-2011, 16:54
Rosea jest najbardziej ruchliwym ptasznikiem z tych, z ktorymi mialem okazje sie opiekowac. Teraz posiadam 2-letnia samice i łazi bez przerwy po terra. Jak zastukam w szybke to od razu sprawdza co sie stalo! jest niesamowita (w porownaniu ze "speedem" Kedziora jest prawdziwym sprinterem), ale raczej nie radze brac Rosee na rece (juz kiedys rozpetalem dyskusje na ten temat na forum :)

walter
30-10-2011, 18:26
He He ... wlasnie!
Ktory nastepny chetny do wziecia mnie na raczki? ... http://www.mediawatchers.nl/smileys/devil.gif

http://www.simplesolutionpc.com/~waldek/animals/rosie/23.jpg

Atrax Robustus :-)
31-10-2011, 06:43
Heh.
Juz doswiadczyle ukaszenia rose`y killera :D
Ale u pozostalych mozna bylo spokojnie manipulowac golymi rekami w terrarium i byly "spokojne", chociaz byly "zaciekawione", co sie dzialo :)

Metus
31-10-2011, 07:35
Qrcze walter!! jak Ty robisz te fotki??!!! co zrobileś, że nie ma żadnych odblasków na szybkach terra (chyba, że włożyłeś aparat do środka) zdjęcia robiłeś z lampą błyskową czy nie? i w jaki sposób oświetliłeś terra?? czym oświetliłeś swoje terra do zdjęcia?? acha i w jakim trybie robisz zdjecia? macro??

Frontside
31-10-2011, 08:32
zeby nie bylo zadnych odblaskow trzeba przechylic troche aparat (nie na wprost szyby) zeby odbite swiatlo nie wpadalo w obiektyw. To zdjecie jest zrobione z zewnatrz (widac linie graniczna torfu) :-) w 99% jestem pewien ze to byla lampa blyskowa (moze jeszcze tylko swiatlo tej lampy zostalo odbite od jakiejs plaszczyzny odbijajacej).
To moje zdanie i moje spostrzezenia ale teraz czekamy na wypowiedz autora fotografii czyli WALTERA. Sam jestem ciekaw czy udalo mi se wystawic dobra "diagnoze"

Pozdrawiam wszystkich hodowcow!

walter
31-10-2011, 15:31
Frontside - diagnoza bardzo dobra:-)

Oswietlenie - zwykla zarowa 100W w pokoju na suficie, 25W halogen z tylu, 15W zarowka z boku + lampa blyskowa z detektorem oswietlenia, tryb macro, balans bieli na swiatlo sztuczne.
Po wszystkim mala obrobka kontrastu i poziomu nasycenia barw na Adobe Photoshop.

Atrax - Rosie jeszcze nikogo nie dziabnela, chociaz kiedys przy zmienianiu wody z ciekawosci wpadla mi biegiem na reke (bylem prawie pewien ze to atak), rozejzala sie i wrocila na swoje stale miejsce.

Atrax Robustus :-)
01-11-2011, 09:56
Moja smithi tez sie pare razu "rzucila" na moja reke, kiedy wyjmowalem jej miseczke z woda, ale nie ukasila mnie.

42d3e78f26a4b20d412==