PDA

Zobacz pełną wersję : Citharischius crawshayi



Xeo
30-10-2011, 09:24
Witam!
Dajcie jakies info np.jakie podloze zeby sie nie zawalillo,ile tego podloza,co ile karmic
Chodzi mi o osobnika 2 cm cialkoa
Pozdro
Przemek S

Atrax Robustus :-)
30-10-2011, 09:39
Dobry wybor !!!
Crawshayi to super (wedlug mnie) pajak. Ukasila mnie raz samica i przyznam, ze bylo ze mna cienko.. radze uwazac bardziej, niz ja wtedy.
Co do podloza, to najlepszy bedzie dla niego torf lub jakies gliniaste podloze, gdyz pajak ten w naturze kopie nory do 2 m glebokosci i na samym dnie podloze jest takie gliniaste, wiec najlepiej dac mu podobne podloze troszke pod powierzchnia.. no chyba, ze masz takie terra, ktore pomiesci 2 m torfu lub jakas rynne ;).
No ale 20-30 cm torfu powinno wystarczyc. Podloze kokosowe sie troche chyba bardziej zapada (nie jestem pewien) i nie wiem, czy sie nadaje.
Co do karmienia, to postepuj tak, jak z innymi ptasznikami (ale przyznam, ze "Sheloba" mojego kolegi wrecz kochala jesc swierszcze i karmilismy ja co 3-4 dni. Jesli chodzi o malucha, o oczywiscie troche czesciej mozna karmic.
Co jeszcze o tym pajaku... Kiedy sie zezlosci, to oprocz postawy obronnej wydaje poprzez narzady sterydulacyjne (chyba dobrze mowie) glosne dzwieki. Ja ten dzwiek slyszalem tylko raz: na sekunde przed tym, kiedy zatopile w moim przedramieniu szczekoczulki. Ale w sumie crawshayi mojego kolegi byl raczej bardziej plochliwy, niz agresywny.
Nie rzucal sie tak, jak murinusy, ale lagodny nie byl.
Powinien Ci ten pajak dosyc szybko urosnac, a osiaga on naprawdeimponujace rozmiary.
Samica, o ktorej pisze, miala, jak ja mierzylismy w lipcu 7,1 cm (pomiar byl niedokladny, z powodu zachowania ptasznika), a teraz rzekomo przeszla kolejna wylinke i jest jeszcze wieksza.
Nie wiem, jak to jest z jej "towarzyskoscia", ale przez pare dni w ogole jej nie widzialem, bo byla schowana pod ziemia, ale pozniej wyszla i dosyc dlugo pozostawala na zewnatrz.

No co tu duzo mowic... moze nie kazdemu sie ten pajak podoba, ale wedlug mnie jest hiperarcyfajny :)

42d3e78f26a4b20d412==