PDA

Zobacz pełną wersję : ..hmm...a moze tak urzadzic terra?



Hari
31-10-2011, 13:36
Witam. Mam pytanie odnośnie urządzenia terra dla kędziorków. Na razie moje maluchy mieszkają w pojemniczkach na klisze i generalnie to sobie tam jeszcze troche pozyją (druga wylinka dopiero), ale juz na przyszlosc:

1. Czy moge zrobic tak, ze terrarium (chodzi mi o takie jak na zdjeciu) poprzedzielam w srodku np. na trzy mniejsze i z góry zamykane jakoś. Tak, zeby byly oświetlane jednym światłem i mialy podobne warunki? Czy to nie bedzie przeszkadzać pająkom, ze bedą tak blisko siebie? Będą czuły swoj zapach i w ogole kontakt przez szybę. :)

2. Czytalem, ze nie powinno się ogrzewać terra żarówką od wewnątrz, bo to wysusza powietrze. To az tak przeszkadza??? Tzn. ta żarówka, a nie suche powietrze.. ;)

3. Czy lepiej pojemniczki po kliszy miec biale, połprzezroczyste, żeby mieszkaniec wiedział czy jes dzień czy noc, czy czarne, w ktorych panują wieczne ciemności, bo przez takie dziruki w pokrywce, to duzo swiatla chyba nie wpada?

Pozdrawiam wszystkich.

Metus
01-11-2011, 02:49
co do tego Twojego terra na zdjęciu... ( fotka jest troszke małowyraźna) mam wrażenie, że te akwarium jest troszke za duze... zbyt wysokie tez. Jeżeli pozmniejszasz wymiary pomieszczen to powinno byc dobrze. Co do tego czynie bedzie przeszkadzac im widok innego pajaczka za szyba to nie bede sie wypowiadal bo nie wiem i sam jestem troche ciekaw... co do zarowki to (czerwona a to juz pewnie wiesz) jezeli montujesz ja w srodku to patrz aby pajak nie mogl na nia wlezc bo sie poparzy i nie umieszczaj jej zbyt blisko podloza aby nie grzala bezposrednio pajaka. Co do pojemniczkow po kliszy to ja zastosowalbym te przejrzyste. PA

42d3e78f26a4b20d412==