PDA

Zobacz pełną wersję : wasza przygoda:)?



Dr_Who
01-11-2011, 10:08
Mam taką propozycje abyście w tym poście opisali
wasze początki z ptasznikami:)
Otórz moja historia jest taka:pewnego dnia zobaczyłem
na "National geografic" reklamę, w której zobaczyłem
ptasznika. z ciekawości zajżałem w necie na zdjęcia.
No i przypadkowo trafiłem na tą stronkę.
Zobaczyłem posty o sprzedaży no i zdecydowałem sie zaopatrzyc
w taki "sprzęcik" i teraz tego nie żałuje:)

Xeo
01-11-2011, 11:06
No a ja naprzyklad zaczolem sie interesowac tez od tego serwisu.
Najpiersz przyszedl do mnie boehmei potem vagans potem kedzierzawy ostatnoi trafil sie murinus(zabojca)no i juz zamawiam od crawshaya pajaka crawshayi.No itak

Atrax Robustus :-)
01-11-2011, 11:08
Moja historia (juz ja pisalem) jest taka, ze jak mialem 3 lata, to lapalem z babcia katniki do sloikow i karmilem je i sie nimi opiekowalem.
Chcialem wiedziec o nich wiecej i wtedy zaczalem sie uczyc czytac.
Po przeczytaniu ksiazeczki o pajaczkach postanowilem im urzadzac terraria. Pozniej zabralem sie za inne polskie pajaczki. W sumie hodowalem wiekszosc polskich gatunkow i jest to prawie tak pasjonujace jak hodowla ptasznikow.
No ale nie bede sciamnial. Dobrych pare latek temu pojechalem do wujka so Szczecina i poznalem chlopaka, ktory hoduje ptaszniki (teraz ma ich bardzo duzo) i on mnie jeszcze bardziej zainteresowal ptasznikami (chociaz myslalem, ze juz bardziej nie mozna sie interesowac ptasznikami, niz jak ja sie wtedy interesowalem.. heh niestylistyczne zdanie, no ale wazne, ze wiadomo, o co chodzi :).
Pozniej jezdzilem na wakacje do wujka i znowu u kumpla przesiadywalem z pajaczkami (tym bardziej, ze on wyjezdzal i ja sie nimi zajmowalem). Jakis rok temu sprawil sobie lividum i ten pajak naprawde mnie zainteresowal). Ale jeszcze nie myslalem o kupnie. Myslalem, ze jak wspomne cos rodzince, to sie nie zgodzi, ale bylo calkiem inaczej. Bardzo im sie smithi spodobala i regalis (mam te 2 pajaki), a teraz ciesze sie, ze "podoba im sie" lividum, bo kupuje go w marcu :)
No ale jednym z wazniejszych bodzcow, ktory popchnal mnie do kupna, to byla dyskusja na forum gry-online.
Jakis gostek troche zielony w temacie zapytal sie o hodowle ptasznikow, cene itd.
No i tak nawiazala sie fajna dyskusje, w ktorej zorientowalem sie, ze wiem naprawde duzo o ptasznikach i jeszcze bardziej sie nimi zainteresowalem.
Pozniej czekalem na pajaka tylko 3 tygodnie i mam teraz smithi i regalis, az szykuje sie jeszcze lividum i rosea.

murinus
01-11-2011, 11:54
Moja przygoda z ptasznikami zaczela sie rok temu w lipcu dokladnie 16 lipca 2001 r. Pajakami interesowalem sie od kiedy tylko pamietam czyli tak mniej wiecej 7 rok zycia. Wtedy fascynowaly mnie te zwierzeta, jednak nie przyszlo mi do glowy ze mozna je hodowac a nie mowiac o tym ze mialbym miec w domu ptasznika. No wiec rok temu w lipcu bedac na wakacjach uparlem sie ze chce miec ptasznika, i ojciec od razu mi na to zezwolil, z matka bylo gorzej ale udalo sie. 16 lipca po powrocie z wakacji pojechalem do sklepu zoologicznego i kupilem sobie B.albopilosum po 3 wylince. Jak sie okazalo jest to samiec i co ciekawe ostatnia wylinke przeszedl 16 lipca 2002 roku. Od kiedy kupilem sobie ptasznika pajaki zaczely mnie coraz bardziej pociagac, wiec postanowilem kupic kolejnego. Bardzo podobal mi sie G.rosea i go kupilem. POdczas zakupy byl po 3 wylince a teraz jest juz po 5. Kolejnym pajaczkiem byl B.albopilosum po 1 wylince lecz podczas wylinki zdechl :( Po miesiacu od zgonu postanowilem zajac sie bardziej wymagajacym ptasznikiem niz B.albopilosum i G.rosea, wiec kupilem 2 sztuki A.metallica. Niestety jedna z nich zdechla a druga jest u mnie od 3 wylinki i ostatnio miala wylinke nr 5. Ostatnim z moich pupili jest A.versicolor. Kupilem go we wrzesniu i byl wtedy po 1 wylince a teraz jest po 3.
Teraz szykuje sie Lasiodora cristatus :D

Pozdrawiam

paweł-smithi
01-11-2011, 12:44
:) Ja z kolei pierwszy raz z pająkami spotkałem się w filmach... Straszliwie mnie zaciekawiły. Ale mineło , potem miałem bliskie spotkanie z którymś z polskich gatunków w lesie, był strasznie duży i nieźle się przestraszyłem. Jednak wróciłem do niego i zaczołem go oglądać. Wtedy nawet przez głowe mi nie przeszło że będę kiedyś chodował TAKIE pająki! Na pewnien czas zapomniałem o tych pięknych zwierzątkach. Jakoś niedawno w sumie bo około 3 misiące temu zaczełm się interesować jaszczurkami , pamiętam że zawsze chciałem mieć jakieś egzotyczne zwierzątko. Zbierałem wszystkie informacje na temat gekona lamparciego. Jak już wszystko było ustalone pojechałem z matką do sklepu ('Centrum Egzotyki' w Warszawie) i wtedy nastąpił przełom... zobaczyłem ptasznika, a dokładniej B.Smithi , to była miłość od pierwszego wejrzenia! ;) Dokładnie się o niego wypytałem , na miejscu trochę poczytałem o ptasznikach i za namową mamy (ponieważ ona wolała o wiele bardziej ptasznika niż jaszczurke, o dziwo! Ale to dobrze... ;)) kupiłem wszystko co jest potrzebna dla mojego pajączka! Zarezerwowałem sobie już mojego wybrańca i pojechałem urządzać terrarium. Pamiętam że robiłem to z wielką pasją, żebym do nauki taką miał ;) Następnego dnia pojechałem po mojego pajączka. No i tak jestem teraz szczęśliwym chodowcą i terrarystą , i powiem wam że jestem z tego dumny bo to naprawdę ciekawe zajęcie.... ;) Zachęcam do tego!
Pozdrawiam!

Atrax Robustus :-)
01-11-2011, 13:03
Pawel ---> rozumiem, ze kupiles dorosly okaz :)
Bo mlode sa niepozorne jakies takie :D
Pajaki to swietne hobby, chociaz czasem spotykam sie z okresleniami "idiota" itp. ale wtedy wkracza do akcji "meine Faust oder mein American Staffordshire Terier" :)
A tak z ciekawosci zapytam: kupiles tego gekona ?

snaak
01-11-2011, 13:57
ja pierwszego pajka kupilem okolo1,5roku temu najpierw zainteresowalem sie jaszczurami potem wezami, ptasznikami mialem w planach kupic kedziezrawego ale jak zobaczylem smithiego to odrazu zmienilem zdanie i tak do teraz mam tego smithiego

murinus
01-11-2011, 23:20
A mi sie osobiscie smithi nie podoba i to mowie szczerze.

Pozdrawiam

Caeli
02-11-2011, 04:07
Mój chłopak kupił od kumpla albopilosum po 2 wylince, zawsze bałam się pająków, ale kiedy go zobaczyłam to wzroku nie mogłam oderwać! Dwa dni później jechaliśmy do Wrocławia, więc odwiedziliśmy Awi i kupiliśmy sobie jeszcze smithi i geniculata!!!!!!!!! A teraz dostane G.rosea!!!!!!!
Super!

Pozdrawiam
Caeli :)

ziu
02-11-2011, 05:25
A moja przygoda to ... :> juz od dawna fscynowaly mnie pajaczki "meczylem" je na dzialce, chociarz
mialem chyba arnachofobie bo zawsze ogladajac filmy z pajakami na discovery mialem gesia skorke i
wydawalo mi ze gdzies sie czaja za tapczanem :> pozniej dokarmialem muchami biedaki u mnie na klatce
schodowej. Kiedys przypadkiem jezdzac chyba za butami po hipermarkecie weszlismy z kumplami do sklepu
ZOO tak z ciekawosci i ujrzalem pierwszy raz na zywo ptasznika nie pamietam co to bylo ale jeden kosztowal 120zl
drugi 420zl wiec chyba kedzior i jakis smithi :P powiedzialem sobie ze musze takiego miec ale mowie tyle kasy
i jeszcze rodzice sie nie zgodza, to najwyrzej kupie go na gwiazdke, minal jakis czas a moja zajawka pajakawa
ograniczyla sie tylko do pajaczka ktorego dokarmialismy wraz z kumplami(mieszkal przy rynnnie kolo jednej z klateq
kumpla)(gatunku nie znam ale to te najwieksze polskie co siedza czesto w wannie) zlapala mi go kolerzanka(nawet walki robilismy).
I tak go chodowalem poki kumpel nie kupil skorpiona on zrobil pierwszy krok tak sie zajaralem ze od razu zebralem kase
mialem 130 zl jezdzac po sklepach znalalem kedziora(2cm cialka) za 40zl ucieszylem sie ze tak tanio i lyknalem :> lecz sprzedali mi
martwego oddalem wymienili na wiekszego (3,5cm cialka) i tak go mialem, a ostatnio sprzedalem i kupilem rosie-mega-killera :>>.
Ale jestem z niej zajebiscie zadowolony a teraz czas na jakiegos murinuska albo prachybane :>> albo blondi widzialem doroslego
zywego niewyobrazalne wrazenie polecam.
Mam nadzieje ze nikogo nie zamulilem moja historia :P

Pozdrawiam.

GALN
02-11-2011, 05:41
Ze mna było podobnie jak z wszystkimi,interesowałem sie jak byłem mały
zwierzętami.Ale od innej strony co mają w środku i jak to działa rodzice myśleli że chirurgiem zostanę,potem faza chodowania co złapałem na polu
lub w lesie.To pod weterynarza podpadałem;)nadszedł okrez dojrzewania
i o zwierzaczkach zapomniałem .Potem rybki, zresztą do teraz je mam
i czytanie o wszystkim co się rusza oraz dokrztałcanie dzieci .I to właśnie
moje dzieci jakoś takoś :) na początku roku jak zobaczyły jak czytam o pająkach zaczeły sie wypywać o nie ,czytać i oglądać zdjęcia poprosiły żebym kupił im jednego.Ja jak na tatę przystało zgodziłem się ale pod warunkiem że muszą opiekować się złapanym pająkiem.Dzieciaki chodowały pająka z wielkim zapałem,tata czytał coraz wiecej przy okazji wszystkie okoliczne pająki były dokarmiane ;)i przyszedł czas na kupno nowego lokatora domu:)dałem ogłoszenie w dziale kupie ta tym forum
"Pająk dla dzieci"oczywiście znalazło sie masę ludzi doradzających i odradzających za co bardzo chciałem podziękować.Dobrze kończę hihih.
No i stało się nie kupiłem jednego pająka lecz 5 :) jeden dla dzieci i cztery dla mnie i myślę że na tym nie przystanę.:)Mam tylko jeden
problem żonka mi kasę wylicza bo wie czym by się to skączyło ;)
I z góry przepraszam za moje posty typu kupię tanio pajączki czy coś w tym stylu .Dodam że żona nadzorowała tranzakcję kupna pająków ,jej
słowa po wyjściu od kolegi "ale ci się oczy świeciły jak zobaczyłeś te pająki ,no jak dziecku"ale to prawda ,pająki maja coś takiego w sobie co
moze nie jednemu się spodobać nie obrarzajac przy tym innych zwierząt:)
Chciałem dodać coś dla rodziców jezeli wasze dziecko interesuje się
zwierzętami lub prosi was o kupno takiej czy innej gadzinki,pomóżcie mu
w miarę możliwości rozwijać tę pasję.Może coś z tego będzie.
Ale nudzę :)

Atrax Robustus :-)
02-11-2011, 07:34
Nie no dobrze gadasz :)
Moi rodzice tez mi rozwijaja zainteresowania :)
Poprosilem o smithi i regalis i mam smithi i regalis. Teraz czekam na lividum (bo jest jeszcze zimno) i bedzie lividum :]
Hmm pajaki maja w sobie rzeczywiscie takie "cos" :D
Teraz na razie moje pajaczki to male bobki, ale czekam cierpliwie na kolejne wylinki :)

Dr_Who
02-11-2011, 07:53
tak pajączek jednak cos w sobie ma co przyciąga hodowców
a tak apropos moja smithi tez wielkoscia nie grzeszy(1,1cm)
lecz jest dla mnie piekna tak jak 6 czy 7 centymetrowa
a tak wogóle atrax robustus czy zaglądasz na chat a jak tak to jaki nick
bo jakos nigdy nie moge w ciebie utrafic
w tej chwili czekam(pod choinke)na lividum albo cyaneoubescens
z tym drugim to jak sie do swiąt wyrobię(ewentualnie wskarzcie mi
osobę, która moze miec dostęp do cyaneob)

:):):):):):):):):):):):):):):):):):)

P.regius(72cm)
B.smithi(1,1cm :))

Atrax Robustus :-)
02-11-2011, 08:05
Niestety nie moge sie zalogowac na chat i jedynym moim srodkiem komunikacji z innymi hodowcami jest gg :(
A przyznam, ze chetnie bym wpadl czasem na chat...

paweł-smithi
02-11-2011, 09:27
Atrax:
-hmm nie powiedzial bym ze to dorosly okaz ale jest duzy.. jak by to powiedziec w kwiecie wieku ;)
- nie postanowilem sie calkowicie poswiecic hodowli ptasznikow (chyba kupie jeszcze kedziezawca ;))

Dr_Who
03-11-2011, 09:26
o jakiej porze cie mozna na gg dopasc mysle ze mielibysmy
sporo do pogadania

Atrax Robustus :-)
03-11-2011, 10:57
Mnie mozna dopasc dosc czesto, tyle, ze jestem niewidoczny :)

Dr_Who
05-11-2011, 09:53
atrax czy próbowałes sie zalogowac na chacie bez hasła?(jesli nie to spróbuj)jak nic nie pomoże to napisz do nooka(twórca tej strony)
on ci napewno pomoże nook1@go2.pl

pozdrowionka who

Atrax Robustus :-)
05-11-2011, 10:30
juz ok :)
dziala

kamyk
17-11-2011, 13:02
Ja zobaczyłem swojego ptasznika w sklepie i zakochalem sie:-)
P.S Moja milosc to Ptasznik Kędzieżawy

morda
18-11-2011, 08:56
to ze mna bylo tak: jak bylem maly to pajaki mnie interesowaly lecz po obejrzeniu filmu "arachnofobia" dostalem arachnofobii :) (wiem ze to dziwnie brzmi). no i rok temu na bioli w 2 klasie LO przerabialem stawonogi. w ksiazce bylo zdjecie ptasznika, a ze wtedy bardzo podobal mi sie utwor "spiders" system of a down postanowilem poczytac sobie o nich. czytalem i uczylem sie o ptasznikach 3 miechy i wreszcie 7 marca dostalem malego kedzierzawca po 3 wyl od Ciby (pozdro) no i tak juz poszlo. pajaki to jednak super zwierzeta ^^

42d3e78f26a4b20d412==