PDA

Zobacz pełną wersję : Ukąszenie Haplopelma lividum



noradarling
04-11-2011, 14:43
Jakie są objawy ukąszenia przez tego pająka.
Czy może ktoś czytal opis na jakiejś stronie internetowej o takim niemilym przeżyciu?

Tylko nie dawajcie mi rad typu: "sprawdz sam"...

Atrax Robustus :-)
04-11-2011, 14:47
Bardzo dobry ten watek !
ja tez sie chetnie dowiem

Za chwile powinienem znalezc link, na ktorej ukaszenie jest opisane.

Atrax Robustus :-)
04-11-2011, 14:49
http://www.bighairyspiders.com/bites.shtml#hlividum

Na razie tyle znalazlem.
Najchetniej chcialbym poznac sklad jadu tego bo to samo w sobie by duzo wyjasnilo.

noradarling
04-11-2011, 14:53
Awikularia mi mówila że podobno mogą wystąpić wymioty,halucynacje,wysoka temperatura, mimowolne drgawki ukąszonych kończyn,silny ból oraz opuchlizna.

Atrax Robustus :-)
04-11-2011, 14:54
W tym momencie scharakteryzowales moje objawy po ukaszeniu crawshaia :) (oprocz halucynacji).

noradarling
04-11-2011, 14:58
A możesz coś napisać o tym więcej. Jak doszlo do ukąszenia i co czuleś?

Sorry ale mnie to interesuje.

Atrax Robustus :-)
04-11-2011, 15:04
W sumie doszlo do ukaszenia dosyc glupio...
Gosc mial zarosniete terrarium (co mnie zdziwilo, bo po co rosliny podziemnemu pajakowi) i przekonalem go do przenosin do innego terrarium (bo tamto nalezalo wyczyscic i uporzadkowac :). No wiec zgodzil sie, a ja zaczalem przesuwac roslinki, bo myslalem, ze pajak bedzie siedzial pod ziemia, a tym czasem on siedzial obok jednej z nich i ukasil mnie w nadgarstek.
W sumie bol byl o wiele wiekszy, niz przy innych pajakach i troszke mi reka spuchla. O ile pamietam wypilem wapno i wrocilem do wujka (bo wtedy u niego na wakacjach bylem, a do kolegi przychodzilem tylko, zeby poobserwowac i pozajmowac sie pajakami).
I tak przez kilka godzin reka mnie bolala, pozniej troche mnie nudzilo (ale nie wymiotowalem) i przez dlugi czas chodzilem troche oszolomiony i jakby spiacy (i lekko bolala mnie reka i lekko niektore miesnie). Po paru dniach wszelkie objawy przeszly.
NIe bylo ze mna bardzo zle, wiec nie bylo potrzeby pojscia do lekarza.

W kazdym razie nie chcialbym tego powtorzyc...

Atrax Robustus :-)
04-11-2011, 15:10
Jak tak sobie przypominam, to chyba polowe objawow mialem ze stresu :)

noradarling
04-11-2011, 15:14
No na pewno. To stresujące przeżycie.

42d3e78f26a4b20d412==