PDA

Zobacz pełną wersję : Dla ludzi z inwencjš i wiedzš o P. regalis :-)



Atrax Robustus :-)
06-11-2011, 14:12
Z braku cyfrowki oraz skanera postanowilem wymodelowac prowizorycznie w 3D Studio MAX`ie mieszkanko mojej Poecilotherii regalis. Jest ona na razie mala (2,5 cm) i zamierzam ja niedlugo przeniesc do czegos wiekszego.
Moj problem polega na urzadzeniu jej tego...naczynia, w ktorym przebywa. W ZALACZNIKU JEST RYSUNEK, a w srodki naczynia na podlozu jest miseczka z woda (to czarne) oraz ustawiona pochylo kora.
to jest jego cale wypozazenie. Problem w tym, ze on sie chce sie wspinac, a sliskie, plastikowe scianki pudelka mu na to nie pozwalaja. I tu pojawia sie pytanie, czy ten pajak moze sie obyc o samej korze (na ktorej chetnie przebywa), czy jednak dac mu cos jeszcze (raczej wyklejenie czyms scianki odpada).
wiec jak macie jakies pomysly to zapraszam do dyskusji !

cargool
06-11-2011, 15:16
sam to zrobiles?? to zdolny jestes!! bardzo fajnie! skat wzioles skorki na te bryly?? dloogo to robiles??bardzo fajne powaga!

Pzdr
cargool

Atrax Robustus :-)
07-11-2011, 04:50
To sie nawet latwo robi.
Na poczatku robi sie Tube o odpowienich wymiarach. Pozniej ustawia sie jej teksturke, to wciska sie literke "m". Trzeba ustawic rodzaj materialu na PHONG, a potem ustawic glossines i pozostale wspolczynniki. Ja zle ustawilem glossiness i wyszlo mi szklo, a nie plastik, no ale mniejsza o to.
Pozniej pod ta Tube dalem cylinder i ustawilem mu strukture gleby. Wystarczylo noise i 2 kolory: czarny i brazowy, ale i tak nie wyszlo mi to, co trzeba.
Pozniej stworzylem "CONE", ktory posluzyl na miseczke z woda i zabarwilem go na czarno. Pozniej trzeba bylo zrobic kore, wiec zrobilem tube, a nastepnie dodalem modyfikator "EDIT MESH" i powywalalem polowe werteksow, tak, zeby bylo pol tuby, ale tu tez pojawil sie problem, bo nie mozna bylo nalozyc tekstury kory (ktora jest jedna ze standardowych tekstur 3ds MAXA), wiec ustawilem modyfikator UWV mapping i pojawila sie teksturka. Pozniej, zeby kora nie byla kanciasta, to dodalem modyfikator mesh smooth i ustawilem liczbe interactions na 3 i odwrocilem kore pod pewnym katem, tak zeby sprawiala wrazenie opartej o szybe.
Pozniej ustawilem box pod sloikiem i zrobilem taka teksture, zeby to wygladalo na stol.
No i "po ptokach".
Pozniej rendering i gotowe.
Heh.. ale namieszalem.



ALE PROSZE WAS JESZCZE RAZ, ZEBYSCIE MI ODPOWIEDZIELI NA PYTANIE

42d3e78f26a4b20d412==