PDA

Zobacz pełną wersję : Wielkość terra dla blondynki



Metus
09-11-2011, 10:45
Jakiej wielkości powinno być terra dla dorosłej blondi?? Myśle że powinno miec glębokość ok 40-50cm bo 10-15cm torfu + wielkosc pajaka szer ok 30-40cm i dł ok 40-50cm. Dobrze gadam??? ps blondynki szybko rosną tak w porównaniu z B.Albopilosum??

walter
09-11-2011, 17:53
Czyzbys sie przymierzal do blondynki?

40cm dł/ 30 cm szer/ 30 cm wys. jak podaje opis w Terrarystyka.pl
50/30/40 cm (dł./wys./szer.) opis w Terrarium.com.pl.

Kumpel trzyma dorosla blondyne w ogromnym terrarium 60/40/40 i jakos jej sie krzywda nie dzieje.

Jedynym problemem bylo to, ze pare razy chciala mu zwiac, przegryzajac siatke na gorze.
W opisie blondyny w Terrarium.com.pl. jest naprawde bardzo cenna rada - plytka metalowa z powywiercanymi otworkami.
Tak zrobil i jego "Misia" dala za wygrana.

Metus
10-11-2011, 02:30
jak moze byc 30cm wys?? nie rozumiem tego! Przecież w opisie napisane jest, że podłoże powinno mieć minimum 10cm a pająk z odnóżami ma 30cm więc co??!! jak będzie chciał się zawrócić na szybce to będzie musiał trzezć tyłkiem po ziemi?? Wydaje mi się, że głębokość terra powinno być minimum 40cm wys. No chyba, że sie mylę, jeśli ktoś myśli inaczej proszę aby mnie sprostował.... Thx

Metus
10-11-2011, 02:38
Mam jeszcze 2 pytanka!!
1 Lepiej kupić malutkiego osobnika T.Blondi czy lepiej zabulić 5X tyle i kupić podrostka gdzie można rozróżnić płeć i wybrać oczywiście samice?????? Gdyby chodziło mi tylko o płeć to nawet bym sie nie zastanawiał ale wyczytałem, że młode mają bardzo dużą umieralność :( Jak to jest z tymi blondynkami?? Boję się, że jak kupie młodego osobnika to, że mi nagle padnie i nawet nie będe wiedzieł dlaczego!!
2 Zastanawiam sie nad cenami tego gatunku. Widziałem cene blondynki po 1 wylince (2cm ciała) za 120zł. To duzo czy nie??? no i ile kosztowałby podrostek tego gatunku?? Thx za wszelkie informacje!!

42d3e78f26a4b20d412==