PDA

Zobacz pełną wersję : UKĄSZENIE



ptasznik
12-11-2011, 04:05
czym grozi ukąszenie przez kędzerzawego? co powinienem wtedy zrobić???

Hari
12-11-2011, 04:28
Hmm...sam nie bylem jeszcze ukaszony, ale z opisów i relacji innych osob, to najbardziej grozi... strachem. Siła jadu jest porownywana z jadem poszczól, tyle za samo ugryzienie jest tez bolesne. W sumie to jest niebezpieczne dla alergikow. Jesli jestes uczulony na jad naszych rodowitych owadow, to lepiej nie ryzykuj, bo jest duza szansa, ze na jad ptasznika tez bedziesz. Jesli juz zostales ukaszony, to najlepiej zdezynfekowac, wypic wapno i jesli masz podejzenia, ze cos zlego sie dzieje to skontaktowac sie z lekarzem. W Gdyni mamy o tyle fajnie, ze jest Instytut Medycyny Morskiej i Tropikalnej, wiec najlepiej sie z takimi wypadkami tam kierowac. Zorientuj sie, tak na wszelki wypadek, czy w Twoim miescie tez dziala podobna placowka, bo kto wie co tam jeszcze w przyszlosci przyjdzie Ci hodowac. ;) Pozdrawiam. :)

Huhros
12-11-2011, 06:41
nie slyszalem jeszcze o ukaszeniu kedzierzawego, ale ukaszenie wiekszosci Brachypelm grozi raczej tylko strachem. Co prawda po ugryzieniu czuje sie pewien ból, ale szybko mija i naprawde NIC innego sie nie dzieje. Po ugryzieniu przez Rosee-killera moj koles ma blizne (2 male punkciki) a ja nie mam nic- wiec jak masz nadwrazliwa skóre to mozesz miec co najwyzej pamiatke do konca zycia :D

Atrax Robustus :-)
12-11-2011, 07:34
Jak jestes uczulony, to moze nie byc dobrze, bo jest prawdopodobienstwo wystapienia wstrzasu anafilaktycznego. (niskie, ale jest).
W zadnym wypadku nie mozna pic alkoholu (synergizm hiperaddytywny alkoholu i jadu lub tez niezdolnosc do neutralizowania toksyny, po wczesniejszym zneutralizowaniu alkoholu). Poszukaj sobie watku na forum, w ktorym probowalismy wyjasnic zjawisko wystepowania powazniejszych objawow po ukaszeniu, po spozyciu alkoholu.
Jak jednak nie jestes uczulony, to nie masz sie czego bac, bo jad kedzierzawca, mimo, ze nie do konca zbadany, jest jedna ze slabszych toksyn zwierzecych i w razie ukaszenia faktycznie najlepiej wypic to wapno i wrocic do normalnych zajec. Aha... jeszcze nie slyszalem zbytnio o ukaszeniach przez kedzierzawce.

ptasznik
12-11-2011, 07:38
dzięki za rady

Metus
12-11-2011, 12:35
po ugryzieniu B.Albopilosum polecam usiasc sobie wygodnie w fotelu i pomyśleć : qrcze wlaśnie pierwszy raz w zyciu ugryzl mnie PTASZNIK.... :)))))))) Taaak to był moj pierwszy raz!!! :)) (bez jakis wrednych mysli mi tu)He he he Po takiej akcji bedziesz mogl pochwalic sie kumplom jaki to twardy jestes bo przecie przezyles ugryzienie PTASZNIKA!!!!!! :DDDDDD

n3
11-06-2012, 17:23
a słyszał ktos moze o ukąszeniu smithi ??
to ze jest tak samo szkodliwe jak ukaszenie kedziorka czyli praktycznie wcale to wiem... ale czy ktoregos z was kiedykolwiek dziabnela smithi ? :)

42d3e78f26a4b20d412==