PDA

Zobacz pełną wersję : UCIEKŁ SMITHI



monig
14-11-2011, 09:08
Jeżeli ktoś mi może pomóc będę wdzięczna, mam małegi SMITHI a raczej miałam, bo wyszedł z terarium, czy istnieje możliwość zwabienia go czymś jest mały bo po 4 wylinkach więc raczej ciężko go znaleźć gołym okiem na kolorowym dywanie.

Atrax Robustus :-)
14-11-2011, 09:31
Przyznam, ze niestety daje mu male szanse.
Najlepiej zrob w pokoju kilka malych, ciemnych i wilgotnych kryjowek (moze jakies szmatki lub co innego).
Jak go znajdziesz, to najlepiej daj go do czegos malego, bo pajak moze znow uciec z terrarium, a z malego, dobrze przykrytego pudeleczka nie ucieknie.
Zycze odnalezienia malucha i pozdrawiam.

Sklipkan
14-11-2011, 09:31
Cześć ! Miałem podobną sytuację z B.albopilosą ;-)
Oba te gatunki są ptasznikami naziemnymi,więc będą szukać kryjówki gdzieś na podłodze,w jakimś zacienionym zakamarku...
Moja albopilosa wlazła do buta..,wymościła go pajęczyną i tam siedziała ! Sprawa o tyle jest gorsza,że takie maleństwo może wszędzie się wcisnąć...np.w szczelinę między podłogą a segmentem.Czym go można wywabić ? Hmmmm. Na cip cip cip na pewno nie zareaguje ;-) A każdy Twój ruch (czyt.stąpanie po podłodze) na pewno go nie zachęci do zwiedzania pokoju. Ptaszniki
te stają się bardziej aktywne po zmierzchu i wczesnym rankiem. Przy dozie szczęścia może go gdzieś zauważysz. On po prostu zaszyje się w jakimś "bezpiecznym" miejscu,umości je pajęczyną i będzie sobie tam siedział,a pod wieczór możliwe,że się ruszy na rekonesans za ewentualną zdobyczą. To jest chyba jedyna nadzieja,że go złapiesz bez konieczności oglądania mebli od spodu.
Rozejrzyj się po najbliższej okolicy miejsca,gdzie był trzymany, zastanów się gdzie jest w miarę najcieplej(lubią ciepło) i przejrzyj w miarę możliwości wszelkie zakamarki..,łącznie z butami na podłodze ;-) tylko delikatnie !!! Powodzenia !

Metus
14-11-2011, 15:12
Jak juz wspomnieli moi przedmowcy nalezy go szukac w poblizu podlogi oraz w ciemniejszych, cieplejszych i bardziej wilgotnych miejscach...... POWODZENIA!!

ćwiklus
19-11-2011, 17:35
Mam chyba dobra wiadomosc bo ja mam b. albopilose od 3 cm a osoba od ktorej ja mam, tu pragne dodac ze wiarygodna, zgubila go na rok i po roku znalazla sie niewiele wieksza a teraz ma sie swietnie tyle ze w tym pokoju panowaly bardzo dobre warunki temp i wilgotnosc takie duze terra nie traccie nadzieji
powodzenia pozdrawiam uwazajcie pod nogi

Metus
19-11-2011, 17:55
i co znalazł się Twój maluszek???

42d3e78f26a4b20d412==