PDA

Zobacz pełną wersję : Rośliny



T_ome_K
14-11-2011, 10:42
Jakie moge dać rośliny do terra z ptasznikiem??
Pozdrawiam wszystkich!!

walter
14-11-2011, 10:57
Najlepiej sztuczne.
Naturalne roslinki ptasznik szybko "przesadzi" lub stratuje.

Sklipkan
14-11-2011, 12:06
Żywe rośliny może opleść pajęczyną i zaczną gnić...potem tylko kłopot z niechcianą pleśnią ;-)

Atrax Robustus :-)
14-11-2011, 14:07
Chyba, ze jakies fikusy drobnolistne, lub cokolwiek o twardych lisciach, ale jednak nie bede oryginalny i polecam sztuczne roslinki.

Pablos
14-11-2011, 14:40
Ja jednak jestem za żywymi roślinami.. Wszystko zależy przede wszystkim od gatunku pająka i jego biologii/czy podziemny, czy naziemny....czy produkuje duzo pajęczyny, której osobiście nienawidzę:)/ a także osobniczego temperamentu Twojego ptasznika. Moje smithi mają w terrarze epifity, żywe porosty i coś przypominające bluszcz z liśćmi zielono-białymi...:))) Wszystko razem fajnie koegzystuje.:) Wiele ptasznikow, w tym Brachypelmy, lubi podkopywać rośliny ale jeśli sam zbudujesz jej katakumby;))/czyt. norę w torfie + kora sosnowa/ i na wierzchu wszystko zamaskujesz roslinnością...to i pająk będzie szczęśliwy...i walory estetyczne terrarium nienajgorsze...
Pozdrawiam:)

T_ome_K
15-11-2011, 07:44
a może być np mechz lasu??:))))))
dla smithiegi i kędzia

Atrax Robustus :-)
15-11-2011, 07:54
Mech moze byc, ale oczywiscie on stanowi czesc podloza, a my piszemy o takich roslinkach ozdobnych. Chociaz mech tez moze byc roslinka ozdobna :). Sam mialem kiedys mech w terrariach ptasznikow, ale teraz pozbylem sie go i dopiero go umieszcze, jak przeniose pajaki do trrarium.

Pablos
15-11-2011, 08:17
..zgadzam się z Atraxem! Sam umieszczając różne gatunki mszaków w terrarze /niestety na briologii się nie znam..więc nie określę ich gatunku/ obawiałem się NIEPROSZONYCH gości /roztocza..etc../ ale wszystko jest ok..Jedynymi formami życia poza pajęczycą /no prawie jedynymi...są przecież wszędobylskie, ubikwistyczne drobnoustroje.../ są...owady karmowe...ale NIE WIEM DLACZEGO;))))mam wśród nich 100%śmiertelność:)) Po mech polecam się wybrać właśnie teraz.. silne mrozy wydają mi się być Twoim sprzymierzeńcem...a może to tylko działanie "pro psyche"???
Pozdrawiam:)

Atrax Robustus :-)
15-11-2011, 08:58
Amen :)

Jeszcze moglbym dodac, ze jak bierze sie torf w lecie, to dobrze jest po powrocie do domu zanurzyc go na pare godzin do zimnej wody, wtedy wiekszosc nieproszonych gosci powinno z niego wyplynac.

walter
15-11-2011, 09:17
Torf, lub cokolwiek uzywamy jako podloze, dobrze jest zalac wrzatkiem i zostawic do wystygniecia.
Nie zaszkodzi rowniez wlozyc na 2-3 minuty do mikrofalowki na maxa.
Torf dobrze jest zmieszac z vermiculitem - dluzej utrzymuje wilgoc.

Zauwazylem jednak, ze torf bardzo szybko "lapie" plesn, czego nie ma przy wloknie kokosowym.
Od jakiegos czasu uzywam wlokno kokosowe w "cegielkach" nie zmieszane z niczym - uwazam, ze jest najlepsze.

42d3e78f26a4b20d412==