PDA

Zobacz pełną wersję : proszę o pomoc



gregory
30-09-2011, 16:43
Jako podłoze zmieszaną mam kostkę kkosową powstałą po zmoczeniu ze sprasowanej kostki oraz kostki bukowej. Niestety podłoze zaczęło pleśniec a dowiedziałem się gdy moja agama rozkopała ściółkę.
Co może być powodem biorąc pod uwagę ze wody wstawiam tyle co do picia dla zwierzaka?
Co teraz zrobić??
Pozdrawiam Gregory

Alicja
01-10-2011, 01:08
Jaka agama? Jeśli to agama brodata i terrarium jest suche to faktycznie dziwne. Zapewne plesniec poczatkowo zaczal jakis odpad: np kawałek czegoś niezjedzonego. Pleśń jest niebezpieczna dla zdrowia, musisz wymienić całe podłoże.

Lestat
01-10-2011, 02:20
no coz wystarczy ta wilgos ktora powstala z namaczania kostki koksowej,pozatym w wysokiej temperat. w terra nawet woda do picia zaczyna parowac,a jezeli jeszcze dojdzie slaba wentylacja , to masz plesn gotowa ..tymbardziej ze jest tam jeszcze kostka bukowa ktora jest szczegolnie podatna na wilgoc, wymien cale podloze, po rozmoczeniu kostki pozadnie ja wysusz( kilka dni) poza terra rozlozona cienka warstwa. Albo najlepiej zmien podloze, mieszanka piasek, mielony piaskowiec, i zwir malej grubosci( najlepiej dwa rozmiary) sprawuje sie o wiele lepiej a nawet jak agama podrosnie i bedzie notorycznie wylewac wode z poidelka to nic nie bedzie plesniec.

Alicja
01-10-2011, 13:48
Ja stosuje mieszaninę kostki bukowej i kokosowej już kupę czasu i sprawdza się znakomicie.

gregory
01-10-2011, 14:48
Alicjo a ile czasu suszysz tą kostkę kokosową. Może tu popełniłem błąd i zbyt szybko włożyłem do terra??
Moze lepiej zrobić mieszaninę piasku z kostką - co o tym myslisz??

Alicja
02-10-2011, 10:26
Szczerze mówiąc w ogóle nie suszyłam - odcisnełam nadmiar wody i włożyłam do terrarium. W terrarium dla brodaczy jest tak ciepło, że wyschła błyskawicznie. Zostawiłam na jakiś czas otwarte drzwiczki w terra, żeby wilgoć mogła odparować ...

42d3e78f26a4b20d412==