PDA

Zobacz pełną wersję : kędzior mistrzem ucieczek z terrarium



master
15-11-2011, 13:03
zauważyłem że mój kędzior ucieka mi cały czas z terrarium!
kupiłem mu drugie terra i uciekł!
kupiłem trzecie terra zabezpieczone i znowu uciekł!
kupiłem mu czwarte duże ładne terra i znowu uciekł!
dlaczego on tak ucieka???????
czy też tak czasami ucieka kędzior????
dziekówa za odp!

Atrax Robustus :-)
15-11-2011, 13:43
A jak duzy jest ten kedzior ?

master
15-11-2011, 15:34
15 cm z odnóżami

Atrax Robustus :-)
15-11-2011, 16:17
A to inna sprawa.
Myslalem, ze to jakis maluch :)
Mozesz opisac, jak masz urzadzone i zabezpieczone terrarium ?

Sklipkan
16-11-2011, 01:24
Cześć ;-)
Ja też mam dorosłą samicę i wyprawia to samo !!! W terrarium mam dwa otwory wentylacyjne trochę większe od średnicy kapsla.
Są przysłonięte plastikową siatką. Dodam,że wszystkie terraria mam takie same i tylko pani kędziorkowej się to rozwiązanie nie podoba ! Chwyta szczękoczółkami tą siatkę i szarpie ją..,ciągnie.., byle tylko ją rozerwać i się wydostać !!! Inne ptaszniki WCALE się tym nie interesują ! Rozwaliła mi siatkę w jednym terra..,dobra..,
przeniosłem ją do innego..,w drugim zrobiła to samo ! Zerwała ją do połowy,dobrze,że w porę to zauważyłem ;-) Teraz za karę siedzi w plastikowym pojemniku. No cóż,nic dodać nic ująć !

master
16-11-2011, 02:44
mam szklane terra zamykane na kłódkę w kształcie dużego kwadratu,
nie mam siatki wentylacyjnej tylko no wiecie dziurki poszkle na górze jalo powietrze.gdy zobaczyłem poprzednie terra w którym kędzior uciekał zauważyłem wczoraj coś bardzo dziwnego kawałek plastiku na dnie był
oderwany,ale jak ptasznik mógł oderwać kawałek plastiku?
a na dodatek jest dzisiaj strasznie bardzo agresywny!dlaczego?
dziękówa za odp!

Sklipkan
16-11-2011, 07:10
Wierz mi... mają bardzo dużo siły w uchwycie szczękoczółkami !!!
Wystarczy,że sobie wyobrazisz,że w naturze ptasznik w walce zabija nawet tak grożnego węża jak żararaka. W tym przypadku
oczywiście kluczową sprawą jest,które z nich zada pierwsze ukąszenie.Lecz wąż to nic innego jak jeden "wielki mięsień"
i na prawdę trzeba dysponować nieziemskim uchwytem,by go nie wypuścić ! Swoimi pazurkami jadowymi potrafią przebijać miększy plastik..,a potem to już tylko kwestia czasu... . Co do agresywności to z moich doświadczeń wynika,że nawet tak agresywne pająki jak np.Pterinochilus,po otworzeniu terra chowają się do swoich kryjówek i dopiero nękane i drażnione decydują się na najlepszą obronę jaką jest atak. Pozostaje tylko zapytać,czy w poblizu twojego terra nikt sie nie kręci,stukając w nie ? Mam tu na myśli młodsze rodzeństwo,kota,szczura...cokolwiek,co mogłoby deprymować twojego pajaka... .Poza tym nie wiem czy go oswajałeś ? Moja samica nawet nie wyczesuje włosków brana do ręki.A może masz akurat taki wojowniczy egzemplaż ? Wiem,że np.Lasiodory parahybany mają zróżnicowany charakter..,jedne są łagodne,a innym nawet strach spojrzeć w oczy... ;-)

Krzysztof.W
16-11-2011, 08:01
Ja mam kędzierzawice , trzymam ją w terrarium, otwierane jest od góry.
Pokrywa jest drewniana i lekka więc mogła by uciec bez żadnych problemów , ale tego nigdy nie uczyniła.
Dziwne że twoja pajęczynka ucieka, Widocznie taki ma już charakterek.

Jaki właściciel taki pająk^_^He
Bezobrazy
cześć

Huhros
16-11-2011, 09:02
nie wiem czy to w czym pomoze ale moze pewnym rozwiazaniem bedzie trzymanie ptasznika w faunboxie- wentylacja jest niezla (cala gora jest z "dziurkami" a plastik jest stosunkowo gruby- wiec nie powinna przegryzc a napewno sie nie przecisnie :)

Kendzierzawiec
17-11-2011, 07:14
a ja trzymam mojego kendzierzawca w kupionym terra i uciekl mi tylko przez moja nieuwage. :(

42d3e78f26a4b20d412==