PDA

Zobacz pełną wersję : Czy alergicy powinni hodować ptaszniki ??



Bizonek mały
16-11-2011, 10:41
Mam alergię i nie wiem,czy mogę hodować ptasznika,bo one mają jakieś takie włoski... HELP !!!

Wojtek
16-11-2011, 11:54
Zależy na co masz alergie? Są alergie na sierść, na jad owadów, na pokarm.

Pablos
16-11-2011, 12:17
Witam!
..przeczytaj moje posty na forum: Terrarium..i w razie pytań lub wątpliwości.. czekam
Pozdrawiam:)

Huhros
17-11-2011, 10:08
ptasznik wyczesuje wloski raczej tylko wtedy, gdy jest zaniepokojony (czuje zagrozenie) - ale intensywnosc wyczesywania jest rozna u roznych gatunkow- brachypelmy np. wyczesuja na maxa podczas gdy np. avicularie (przynajmniej tyle co wiem) tego raczej nie robia, wiec polecam raczej ptaszniki nadrzewne, chociaz hodowla jest trudniejsza niz naziemnych ale wiekszosc popularnych nadrzewnych (poza aviculariami) sa dosc szybkie i maja silne toksyny w jadzie :), tak wiec wloski vs. toksyny - ja polecam Albopilosum, Smithi, Auratum, Bohemei, Emilia - nie bedziesz ich brala na rece a nie beda wyczesywaly wloskow (hodowla jest łatwa) ew. G.Rosea - tez spoko (rzadno wyczesuje) ale moze miec niezła korbe (nie jest to regula)

Atrax Robustus :-)
17-11-2011, 14:55
Alergicy moga hodowac ptaszniki, ale tylko i wylacznie przy zachowaniu absolutnej ostroznosci.
Jesli jestes uczulony na jad owadow, to tym bardziej powinienes uwazac.
Nie polecam ptasznikow, ktore nie wyczesuja wloskow, bo w drodze ewolucji, zeby mogly bronic sie skuteczniej wyksztalcily silniejszy jad, niz ich krewniacy wyczesujacy wloski.
Faktycznie poszukaj sobie watku na forum, na ktorym omawialismy alergiie na ptaszniki, a zwiazane z ich jadem ryzyko.
Niestety nie pamietam juz, jaki to link, wiec musisz poszukac sam :)

Bizonek mały
05-12-2011, 11:11
oki dzięki ludzie ,ale ja jestem SAMIEC !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

42d3e78f26a4b20d412==