PDA

Zobacz pełną wersję : ****Kto mi powie!!!!!************



Metus
17-11-2011, 10:18
Mam pytanko! Jestem strasznie skołowany. Zastanawiam sie co lepiej kupić dla mojego pajączka!! Akwarium czy terrarium. (Fotka takiego terra w załączniku) Koszt ma średnie znaczenie a cena terra to 55zl natomiast akwarium 20zl. Podajcie mi jakies dobre i złe strony chodowli w akwarium. Swojego kendziorka trzymam w terra jak na załączniku więc + i - co nieco znam; a jak to jest z akwarium??? Napiszcie mi małe conieco THX

T_ome_K
17-11-2011, 13:13
Wydaje mi się że jest to raczej bez znaczena jedynie stoi na drodze
WYGODA akwa jest wyższe od terrarium dlatego jeśli wyjmujesz pajączka często to lepsze jest terra jednaj jeśli masz tak spox(:P )
urządzone akwa to go nie zmieniaj pozdrawiam (takie jest moje prywatne zdanie na ten temat)

T_ome_K

firia
17-11-2011, 14:14
Z akwarium ptasznik przecież wyjdzie (moja albopilosum wspina sie po szybach). A poza tym w akwaium jest zła wentylacja, nie ma odpowiedniej cyrkulacji powietrza. I cieżko jest utrzymać wilgotność na odpowiednim poziomie, bo cala góra jest przecież odsłonieta.

Metus
17-11-2011, 15:17
Moj kendziorek jest w terra ale moja Rosea juz troszke podrosla wiec to wlasnie dla niej mam zamiar kupic cos nowego. A co do samego akwarium to wystarczy kupic plastijowe narożniki akwarystyczne i akwarium przykryc szyba. W ten sposob mozna sobie wyregulowac szczelinke w okol szybki przykrywajacej akwarium. moze ona wynoscic od 0 do 2cm wiec z ta wilgotnoscia to bez problema :)

Caeli
18-11-2011, 03:26
Powiedz mi prosze co to za roślinki w terra i jak je tam hodujesz??
Z góry dzięki

Pozdrawiam
Caeli

Huhros
18-11-2011, 03:43
terrarium, akwarium i akwaterrarium to to samo naczynie :) rozni sie tylko tym, ze
-awkarium (aqua z lat.= woda) jest calkowicie wypelnione woda - sluzy do trzymania zwierzat typowo wodnych (np. rybki)
-terrarium (terra = ziemia) - sluzy do trzymania zwierzat typowo ladowych (np. ptaszniki Kedzierzawe ;) czy zółwie ladowe)
-akwaterrarium (mieszanka- woda i ziemia) - znajduje sie tam czesc ladowa i czesc wodna (np. kraby)
najlepiej kup faunboxa albo zwykle akwarium i urzadz po swojemu (ja polecam akurat faunboxy bo w tym trzymam swoje zwierzeta) - niektore (chociaz drogie)- sa naprawde "imponujacych" rozmiarów
ps. masz fajne terra

Pablos
18-11-2011, 05:34
Zgadzam się z Huhrosem i też polecam faunaboxy...są niedrogie i calkiem przyzwoicie wyglądają..spełniają wszystkie wymagania stawiane pomieszczeniom do hodowli ptaszników.. Uważam,że dla tych zwierząt to NAJLEPSZE rozwiązanie.. Co zaś się tyczy jego urządzenia to.. czy ze szkła..czy też z tworzywa sztucznego... jego ESTETYKA to rzecz tylko i wyłącznie Twojego dobrego smaku i gustu...a ten jak widzę NIE jest najgorszy..:))))
Pozdrawiam:)

Krzysztof.W
18-11-2011, 06:36
A co myślicie o trzymaniu pająka naziemnego w niskim 12 cm szklanym 7 litrowym terrarium. Przykrytym pokrywą zrobioną z kontownika drewnianego sklejonego silikonem i wklejoną siatką metalową?

Takie terrarium jest tanie kosztuje około 8 zł

PS>Z tego co wiem to naziemne pajaki nie potrzebują dużych zbiorników do hodowli, Na jednego osobnika wystarcza terrarium 26X22X12 , dł X szer X wys.

Czekam na odpowiedź...

Pablos
18-11-2011, 07:20
Witam:)
Kiedys zastanawiałem się nad sensem większej /tj. 20-30cm/ wysokości w terrarze dla ptasznika naziemnego..i nie znalazłem dla niej uzasadnienia..poza może jednym: trudniej jest zapewnić stalość środowiska..ale jak zadbasz o odpowiednią wilgotność i temperaturę ..to moim zdaniem wszystko jest ok! Oczywiście to moje zdanie i mogę się mylić. Uważam,że pająk powinien czuć się w terrarze BEZPIECZNIE..a takie terrarium spelnia ten parametr..
Pozdrawiam:)

firia
18-11-2011, 08:00
Hehe Metus jak narazie wszyscy sie chyba daja nabrac na twoje roslinki ;)

firia
18-11-2011, 08:04
Ptasznik musi miec odpowiednio wysokie terrarium aby podczas wylinki mogl bez problemow przewroc sie na plecy i zpowrotem. terrarium wysokie na 12cm (trzeba jeszcze doliczyc ok. 5cm podloza) jest za niskie dla doroslego ptasznika.

Metus
18-11-2011, 10:30
Nooooooo :) Caeli to nie roslinki tylko super tapetka.... ;)

Krzysztof.W
19-11-2011, 05:18
Chcę przypomnieć że mój pająk wylinkę przechodził w takim terrarium,już wiele razy nawet jako dorosły osobnik, bez żadnych komplikacji, nużki miał gdzie wyprostować, przekręcić może sie w każdą strone i ma gdzie chodzić.

Cześć

42d3e78f26a4b20d412==