PDA

Zobacz pełną wersję : JAK ZROBIĆ FAUNABOX DLA MAŁEJ (3CM,6WYL) REGALIS???



Mirass
18-11-2011, 07:54
Jak urzadzić wnętrze faunaboxu dla małej Regalis? Jeśli chodzi o wymiary pająka to jest po 6 wylince i na 3 cm ciałka. A wymiary faunaboxu to 13cm wysokości, 15 cm szerokości i chyba z 5 długości. Chodzi mi o to jak urządzić ten FBox, tzn. co do środka wsadzić. Prooosze o bardzo szybką odpowiedź...

Mirass
18-11-2011, 08:03
TO JEST BARDZO PILNE, PROSZĘ....

Huhros
18-11-2011, 08:57
P Regali jest ptasznikiem nadrzewnym a wiec połóż faunboxa tak, zeby "szerokosc" (15 cm ) byla wysokoscia - ptasznik powinien miec "wyzej" niz "szerzej"
na spod wrzucasz mala warstwe torfu/wlókna kokosowego (styka 1-2 cm) w terra powinny znajdowac sie jakies galezie/korzenie - ptasznik bedzie po nich sie wspinal
nad powierzchnia ziemi (torfu) bedzie zaplatala pajeczyne - (wiadomo w jakim celu :)
wilgotnosc - 75-80%. raz na tydzien zraszasz terra
temperaturka : 24-28°C
w terra powinna znajdowac sie miseczka z woda
w nocy twoja regalis bedzie lezala na kijkach "glowa w dol" i czekala na cos do jedzienia (swierszcze itp. )
aha i jeszcze jedno : regalisy sa bardzo agresywne i to istne "demony szybkosci" wiec uwazaj

Metus
18-11-2011, 11:38
Mirass co do religas to Ci nie pomoge bo na ten temat nie wiem nic ale mam pytanko do Ciebie Huhros... P.Irminia tez jest taka szybka jak Religasy??

TomekG
18-11-2011, 12:15
Chcialbym zamiescic maly aneks do wypowiedzi Huhrosa,oczywiscie nie negujac zarowno jego jak i faktow ktore przytoczyl .Z moich doswiadczen wynika ze regalisy sa szybkie jednak okreslenie ich "demonem szybkosci" jest chyba przesada.Uwazam ze na takie epitety zasluguja pajaki ktore przemieszczaja sie z miejsca na miejsce ,wrecz teleportujac sie,a regalisy do takich na pewno nie naleza.
Co do agresywnosci tez mam pewne watpliwosci.Moje regalisy pomimo ze naleza do Poecilotheria ;)nie zachowuja sie jak typowe potwory rzucajace sie od razu do gardla,a sa wrecz strachliwe.
Cale moje zdanie opieram na wlasnych doswiadczeniach,a wierze ,ze moje regalisy nie sa ''nietypowe''

Pozdrawiam
TomekG

Huhros
18-11-2011, 16:50
TomkuG - pamietasz jaki kiedys byl dym na temat Rosea-killera? :) moge pokazac ci B. Auratum, ktora lekko zaniepokojona rzuca sie po calym terra, co do "demonow szybkosci" to podalem to w cudzyslowie- wiadomo ze ptasznik nie bedzie "biegal" z predkoscia 300 km/h ;) - sam napisales ze naleza do szybkich ptasznikow. To chyba wszystko...

42d3e78f26a4b20d412==