PDA

Zobacz pełną wersję : Dieta ptaszników



Zion
19-11-2011, 09:10
Witam wszystkich.
Czy dieta składająca sie z jednego gatunku, chodowanych przeze mnie świerszczy, nie będzie mjała negatywnych skutków? Pochodzę z niedużego miasta i mam doś poważny problem z pokarmem dla moich pająków (Grammostola rosea 2cm ciałka i Brachypelma albopilosum ok.
4-5 wylinka).
Pozdrawiam

walter
19-11-2011, 09:27
Z pewnoscia nic im sie nie stanie.
Zreszta nawet w malym miescie mozna urozmaicic pajakowi diete -
Latem zawsze mozesz zlapac cos ciekawego i apetycznego na lace a jesli gdzies sa karaluchy (prusaki) ... no to palce lizac :-)

Pablos
19-11-2011, 09:28
Witam:)
Przyjęło się uważać..słusznie zresztą.. że im bardziej urozmaicona dieta, tym lepiej. Uważam, że świerszcze są wartościowym pokarmem i nawet jeśli przez okres zimowy Twój ZWIERZYNIEC będzie tylko na nich "jechał" to i tak nic nie powinno się dziać. Poza tym, jak wiesz pająki trawią pozaustrojowo...możesz zatem w prosty sposób zwiększać wartość odżywczą świerszczy, przez odpowiednie wcześniejsze ich nakarmienie..To co będzie wypełniać ich przewody pokarmowe też zostanie przez ptasznika strawione i wchłonięte..
ps. Tak między nami w okresie jesienno-zimowym karmię swoje pająki świerszczami, larwami "zoofobasa";), czyli drewnojada i mącznikami /jedne i drugie możesz hodować ..i jest to jeszcze prostsze../ tylko zawsze mam wrażenie, że pająk i tak najchętniej wybiera na swe ofiary świerszcze..a poza tym wspomniane larwy, zwlaszcza mączniki, są niezwykle tłuste:) , więc i tak trzeba je skarmiać OSTROŻNIE i bez zbytniej EGZALTACJI:)))))
Pozdrawiam:)
Pablos

Zion
19-11-2011, 10:22
Napiszcie proszę czy wiecie coś o preparatach mineralnych, którymi posypywać można świerszcze przed podaniem ich pająką (czytałem o tym na stronce www.terrarium.com.pl. Żekomo świerszczą brakuje wapnia (ca).
Pozdrawiam i dzięki za odzew!

Pablos
19-11-2011, 10:59
:))))))
Tak ale to nie ta bajka...chodziło o świerszcze jako o karmę dla gadów /np. jaszczurek.../ Naprawdę nie ma sensu robić takich rzeczy dla ptasznika..to mu nie jest potrzebne..przecież nie ma kośćca, w tworzeniu którego wymagałby specjalnego dowozu soli wapniowych. Myślę, że wymagane przez pająka ilości wapnia dostarczysz mu w normalnej diecie..
Pozdrawiam:)

Zion
19-11-2011, 16:13
Uspokoiliście mnie :)

42d3e78f26a4b20d412==