PDA

Zobacz pełną wersję : emilia + smithi = .......



memphis
19-11-2011, 17:36
wpadł mi do głowy taki pomysł
czy dało by sie połączyć przedstawicieli tych gatnków co w temacie (jakby ktos nie załapał to chodzi o kopulacie )

Leny
19-11-2011, 17:49
Moim skromnym zdaniem nie ma sensu łączyć... Zobacz jak jest z psami ;) Które są bardziej pożądane? Mieszańce czy rasowe psy?...

Pozdrawiam
Leny

memphis
19-11-2011, 17:51
hej ale żebyś teraz miał tyle ras najpierw trzeba myło troszke namieszać. więc kto wie może to byłby jais przełom i wspaniały nowy gatunek :D

Jaca
19-11-2011, 18:07
Najprawdopodobniej dałoby się uzyskać takie mieszańce.
Przecież samce przekazują nasienie samicy przy pomocy nogogłaszczek, a nie na zasadzie odpowiednio "dopasowanych" u wiekszości gatunków organów rozrodczych ;)

walter
19-11-2011, 19:22
Mozesz w ramach eksperymentu, dla dobra nauki, ludzkosci i populacji nowego gatunku B.smithilia zaryzykowac zyciem lub zdrowiem samca w takim zblizeniu :)

Pablos
20-11-2011, 02:28
Zastanawiam się Memphis:
1. Czy to by się udało? /bez uciekania się of course do wyrafinowanych metod zapłodnienia pozaustrojowego in vitro;)))))/ I nie chodzi mi tylko o obecność lub brak anatomicznych przeszkód na etapie samej kopulacji, co o możliwości dalszego rozwoju powstałej zygoty...zarodka...małego pajączka...
2. Poza tym wciąż pozostaje otwarty problem ewentualnej płodności powstałych w ten sposób mieszańców międzygatunkowych.. Na podstawie moich doświadczeń i wiedzy teoretycznej z biologii ogólnej i embriologii, mieszańce takie /bastardy/ są z założenia BEZPŁODNE..lub ich płodność jest mocno ograniczona i NIE NADAJĄ się do dalszej hodowli.. :(
Pozdrawiam:)
Pablos

Huhros
20-11-2011, 03:48
po co poprawiac nature ?

shakadu
20-11-2011, 04:00
witam
Nie wiem jak z brachypelmami ale da sie uzyskać chybrydy psalmopeusów. Dowodem tego jest krzyżówka P. irmina i P. cambridgei którą posiadam.
Nie wiem jak sprawa wygląda ze zdolnościami reprodukcyjnymi tego pajaka ale wiem napewno że jest bardzo ładny.


pozdrawiam służbe ochrony koleji

memphis
20-11-2011, 04:13
hej shakadu to skoro posiadasz taką krzyżówke to zamieśc jakieś fotki

shakadu
20-11-2011, 04:32
witam
Niebawem zamieszcze fotki wszystkich (trzech) moich pająków.
Jeśli ktoś ma ochote na krzyżówke psalmopeusów to mój znajomy ma jeszcze jednego pajączka do sprzedania.


pozdrawiam elektryczne iraki

Jaca
20-11-2011, 04:49
Swego czasu krzyżówkami międzygatunkowymi zajmował się vorax.
P. camridgei x P. irmina to też jego robota...
Jeśli dobrze pamietam ma on również krzyżówki jakichś Brachypelma...
W każdym bądź razie chowa on kilka osobników różnych rodzajów krzyżówek...

A jeśli chodzi o systematykę, to jest to twór sztuczny i nie zawsze zaliczenie ptaszników do dwóch różnych gatunków musi oznaczać, że nie uzyska się od nich płodnego potomstwa (mogą one np. zasiedlać różne wyspy).

Pablos
20-11-2011, 04:50
Pytam z czystej ciekawości, jaka cena..???
Szczerze mówiąc zawsze byłem przeciwnikiem takich ingerencji w naturę, ale jak się okazuje "czysta" P.irminia jest w Polsce unikatem i zanim czegoś nie skombinuję z Niemiec to może byłbym zainteresowany...
Pozdrawiam:)
Pablos

Pablos
20-11-2011, 05:05
Witam Jaca!:)
Teraz sobie przypomniałem, że rzeczywiście czasem przewrotność matki natury nie zna granic..:))) i bywa,że 2 gatunki, zamieszkujące 2 wyspy MOGĄ się krzyżować...zwłaszcza jeśli rozdzielenie populacji nie odbyło się zbyt dawno.. Jest to "gatunkotwórcze";)) oblicze IZOLACJI GEOGRAFICZNEJ..to tylko jej sprawka:) i jeśli człowiek zniesie jej wpływ, czyli połączy takie gatunki to COŚ:))) z tego może wyjść. Warunkiem powodzenia takich zabaw , warunkiem "bez którego nie"=conditio sine qua non.., jest jednak MŁODOŚĆ gatunków w sensie ewolucyjnym.
Myślę jednak, że z czasem ewolucja poczyni takie zmiany w genomach /przez dobór naturalny, płciowy, dryf genetyczny...etc./, że krzyżówki takie nie będą możliwe lub ich rezultaty będą niezdolne do dalszej reprodukcji..
Swoją drogą to nie popieram takich zabaw w Pana Boga;), ale to jest oczywiście moje zdanie do którego mam prawo..:))
Pozdrawiam:)
Pablos

Caeli
20-11-2011, 05:21
A jak by to wyglądało jak by skrzyżową a.viersicolor z B.smithi ????? :)

Caeli
20-11-2011, 05:22
A jak by wyglądał krzyżówka a.versicilor z B.smithi?? :)

shakadu
20-11-2011, 05:32
witam
Wydaje mi się że takiej krzyżówki nieda się uzyskać (patrz argumenty którmi posłużył sie Pablos).
Co do ceny krzyżówki psalmopeusów to mój znajomy bierze 70 zł. Wielkość i walory estetyczne będziecie mogli ocenić jeszcze dziśaj jeśli uda mi sie wykonać wmiare dobre zdięcie.
Jaca powiedz mi z jakiego miasta jest Vorax to ja tobie powiem czy to jego robota.



pozdrawiam pigułe

memphis
20-11-2011, 06:53
ale gdyby tka mieszanka sie udała to było by banpawde ciekawie :D pajączek naprawde mógłby być piękny

shakadu
20-11-2011, 11:20
witam
Mój pajaczek to rzeczywiście efekt pracy pana voraxa. Chyle czoła bo pajak jest bardzo ładny.


pozdrawiam mamouliana

walter
20-11-2011, 11:25
shakadu ...
zapodaj jakas fotke - wszyscy sa ciekawi jak to cudo wyglada! :)

shakadu
20-11-2011, 11:32
witam
Dziśaj napewno nie. Zakładam że jutro będą gotowe. Może mógłby mi ktoś udzielić wskazówek jak robić zdięcia aparatem cyfrowym bo ja mam z tym problemy.


pozdrawiam cyfrowych fotografów

Jaca
20-11-2011, 15:37
Obawiam sie, że krzyżówki poza obrębem rodzajowym, a w tym wypadku jeszcze wyższym, nie są możliwe... Hybryda wcale nie musi posiadać najładniejszych cech swoich rodziców. Z dwóch różnych, ciekawo umaszczonych gatunków może powstać mało efektownie ubarwiona hybryda...

Jaca
20-11-2011, 15:41
Voraz pochodzi z Wrocławia i o ile dobrze sie orientuje, to za krzyżówkę P. irmina x P. cambridgei chce 30 zł.

Jaca
21-11-2011, 08:13
Od @lamalasa (ma kłopoty z zalogowaniem):

"Odradzam ten pomysl i jusz wyjasniam dlaczego np. z krzyzuwki cichlasoma synspilum i cichlasoma citrinellum=pielegnica papuzia lub p.papuzia sercoksztaltna. oto 2 linki pierwszy to z orginalem a drugi z krztzuwka.poruwnajcie to. niechce by cos podobnego wyszlo z polaczeia ptasznikuf i dostalo sie na rynek.chodzi mi tylko o dobro dla zwiezat one sie mencza w taki sposub . http://www.akwarium.org.pl/slodkowodne/ryby/pielegnice/amerykanskie/opisy/v_synspilum/vieja_synspilum.html orginal 1 http://www.akwarium.org.pl/slodkowodne/ryby/pielegnice/amerykanskie/opisy/am_citrinellus/amphilophus_citrinellus.html orginal2 http://www.wodnyswiat.republika.pl/tapety.htm a to jusz krzyzuwka piata o gury po prawej "

Huhros
21-11-2011, 10:15
zgadzam sie - do bani !

memphis
21-11-2011, 12:55
no jeśli pielęgnica papuzia jest mieszanką tych gatunków co wymieniłeś to ja o tym nie wiedziałem . Nigdy mi sie nie podobała ale ceny tych rybek są czasem dosyć duże i o ile wiem jest dość czesto spotykana w domowych akwariach.

Awikkularia
21-11-2011, 15:25
Pablos, zastanowiło mnie jedno: co rozumiesz przez wyrażenie "czysta irminia"? Hoduję te ptaszniki, nawet je rozmnażam, nie robię z nich krzyżówek, więc chyba są "czyste"? (krzyżówki ptaszników są wartościowe tylko dla biologów, dla hodowców to po prostu śmieci - przepraszam za wyrażenie, ale tak właśnie jest). Takie hybrydy (P. irminia + P. cambridgei oraz inne) nie są płodne, nie mają więc szans na rozmnożenie się. Oczywiście jakiś płodny pajączek-hybryda trafi się czasami, ale bardzo rzadko. Tyle jest gatunków ptaszników, po co wydziwiać i je krzyżować tylko dlatego, żeby zobaczyć co z tego wyjdzie? Co do krzyżówki B. smithi i A. versicolor. O ile między pokrewnymi gatunkami (Brachypelmy i Brachypelmy, Avicularie i Avicularie, itp.) można "produkować" hybrydy, to nadrzewne i naziemne zbyt się od siebie różnią.

Pozdrawiam

walter
21-11-2011, 15:32
A jakby tak katnika z H.lividum? http://www.simplesolutionpc.com/~waldek/picks/roll.gif

Jaca
21-11-2011, 15:52
hehe, dobre :)) albo świerszcza z rosea - nie trzebaby było jej karmić ;)

Pablos
21-11-2011, 16:40
Witam!
Zgadzam sie z Tobą całkowicie Awikulario...:)
Pozdrawiam:)
Pablos

42d3e78f26a4b20d412==