PDA

Zobacz pełną wersję : Karmienie myszami



Metus
21-11-2011, 13:38
zastanawiem sie jak to jest z tym karmieniem myszami. Jak do tej pory slyszalem 3 wersje. 1. Nie dawac myszy doroslych ani mlodych bo mysz moze bez problemu zadac smiertelny cios pajakowi; 2. dawac ale tylko noworodki; 3. Mozna dawac wszystkie....... A co Wy o tym myslicie??? Jakie sa szanse ze mysz zabije mojego pajaka??? dorosledo kendziezawego albo rosea??!!

master
21-11-2011, 13:57
metus lepiej dawaj pająkom mysie noworodki bo duże myszki mogą przestraszyć pająka gwałtownym ruchem lub myszki będą męczyły pająki
a w ogóle to jak twoje pajaki będą jeść dorosłą mysz to strasznie brzydko i szybko krwawi mysza,polecam mysie noworodki tylko!

morda
21-11-2011, 14:08
mysle ze bajdziej jadowite poradza sobie z wyrosnieta mysza bez problemu no i posilek na miesiac beda mialy :)

walter
21-11-2011, 15:01
Dorosla mysz faktycznie moze sporadycznie powaznie uszkodzic pajaka.
Rzeczywiscie, mysie noworodki sa najlepsze ... jesli juz mamy zamiar karmic myszami.
W zasadzie mysz mozna podac co pare miesiecy, jako urozmaicenie.

Wiele pajakow bedzie od myszy zwyczajnie uciekalo i nie ruszy jej.
Przykladem moze byc moja Rosie (G.rosea), ktora na obecnosc malej myszki (ledwo owlosionej) w terrarium zareagowalo najpierw straszeniem a na koniec ucieczka ...

http://www.simplesolutionpc.com/~waldek/animals/rosie/25.jpg

Moja duzo wieksza pajeczyca, Brunhilda (Nhandu carapoensis) rowniez niezbyt chciala zaakceptowac towarzystwo myszki, jednak przez noc polubily sie chyba do tego stopnia, ze rano z myszki zostala tylko mala, szara kulka.

Druga myszke zaoferowalem Kaiserowi (P.imperator) ... no, tutaj juz nie bylo "zmiluj sie" ...

http://terrarium.com.pl/forum/download.php/16,3673,100/DSC00004.JPG

A tak "rozmawia" z myszami Charlotte (szmitka mojej znajomej) ...

http://pixie.magazoo.com/Charlotte-Mygale/charlotte14.jpg

Hari
21-11-2011, 15:17
:) fajne horror story ;)
Co zostaje z takiej myszki po wszystkim? Czy ptasznik calą ją "wciągnie"? Nie ma przeciez pancerzyka chitynowego, to co, kosci i skora?

walter
21-11-2011, 15:29
Niektore pajaki zostawiaja na przyklad polowe nie dojedzonej myszy (fakt, niezbyt estetycznie to wyglada) inne zjadaja wszystko.
Zostaje tylko mala, miekka kulka szarego koloru (nawet po bialej myszy) i nic wiecej.

pylius
21-11-2011, 22:16
ja karmie myszami moja albopilose , bez problemu lapie i zjada .

Huhros
22-11-2011, 01:38
Rosea -Killer mojego kolesia tez zjada myszy z tym ze jak raz zjadla to nie chciala nic jesc przez kolejne 3 miesiace :)

Metus
22-11-2011, 02:22
ale dorosłymi myszami??? widziałem w sklepie myszki takie juz normalnie chodzace, biegajace z futerkiem ale jeszcze chyba małe ok 5cm bez ogona za 3zl czy taką mysz mozna podac???

Krzysztof.W
22-11-2011, 03:16
Taka myszka jest jeszcze głupiutka i nie zrobi krzywdy pajakowi, ale jeśli pajak nie zje jej w ciagu godziny należy zabrać gryzonia.Jeśli tego się nie zrobi , to pająk może sie stresować, i wyczesać może sobie włoski z odwłoka.

Cześć

noradarling
23-11-2011, 14:48
Fajne zdjecia...

42d3e78f26a4b20d412==