PDA

Zobacz pełną wersję : zapomnialem o jeszcze jednym pytaniu



daczan
22-11-2011, 12:59
zapomnialem sie zapytac o jeszcze jedna rzecz :
czy to prawda ze im starszy i wiekszy jest pajak to staje sie wolniejszy???
bo moj lobuz jak go mialem na rekach potrafi od tak nagle strasznie szybko biegac (az sie przestraszylem :( ze moze mi zwiac) chociaz przyznam ze staralem sie nie robic zadnych gwaltownych ruchow ani nic co mogloby go zdenerwowac lub przestraszyc.
Mam nadzieje ze jak troszke podrosnie to bedzie troszke wolniejszy :)
thx(c)
p.s czy konieczna jest kryjowka dla kedziezawego czy tez jesli bedzie mial dosc duzo podloza to ukryje sie wlasnie w nim (wykopie sobie domek)
mialo byc jedno pytanie ale wyszly dwa :) no coz nie bede wybrzydzal bo zaraz cos jeszcze wymysle i nie dam wam spokoju ;)
dodam iz moj maly ma cos ok 2 cm bez odnozy "wzrostu"

morda
22-11-2011, 13:04
ja moim dalem jak je przenioslem do malych plastikowych pojemnikow, dostali kryjowki ale i tak czesciej kopaly sobie same w innym miejscu.

Huhros
22-11-2011, 13:32
ad1. z wiekiem ptaszniki lagodnieja (to znaczy taki jak np. Albopilosa :) - kedzierzawe ogolnie sa powolne ale ja tez kiedys mialem "sprintera" - jak chcesz zeby byl wolniejszy zmniejsz mu temperature :D
ad2. kryjowka jest potrzebna chociaz jak jej nie ma to Kedzierzawe (mlodsze osobniki) kopia sobie norki - bardzo ladnie to wyglada, a co do starszych to nie wiem :)

daczan
22-11-2011, 13:40
a jesli chodzi o temperature to czy wystarczy mu cos okolo 22 -23 stopnie w dzien???

Huhros
22-11-2011, 13:42
22-23 starcza spokojnie

Pablos
23-11-2011, 06:14
Witam!:)
Zgadzam się całkowicie z Przedmówcami...
Żeby jednak wyczerpać temat do cna;))...zasada "łagodnienia pająków z wiekiem" ma kilka wyjątków.../potwierdzających ją:))/...są takie gatunki, których charakter z wiekiem, DELIKATNIE rzecz ujmując, staje się coraz bardziej chaotyczny...i nie chodzi mi tu wyłącznie o gatunki z założenia agresywne, ale np. takie lubią być na starość;).. vagansy.. Dużo jednak zależy od warunków jakie mu zapewnisz../kiedyś już na podobny temat pisaliśmy...:)/
Temperatura OK! Ptaszniki choć nie są EURYTERMICZNE można spokojnie hodować w zakresie temperatur od 20-30st.C/z niewielkim poślizgiem zależnie od gatunku../ Oczywiście pociąga to za sobą zmiany jego metabolizmu..ale o tym już było;) Jest jeszcze jedna fajna zasada w hodowli tych pięknych zwierząt...dla większości gatunków "złotym środkiem";)))) termicznym ;) jest jakieś 25 st.C..ponoć większość hodowanych i rozmnażanych od pokoleń w terrariach pająków bardzo dobrze /o ile nie NAJLEPIEJ/czuje sie w tej właśnie temperaturze...
Pozdrawiam:)
Pablos

42d3e78f26a4b20d412==