PDA

Zobacz pełną wersję : kabel grzewczy w terra z OSB??



tobiasz_m_
21-01-2014, 08:49
czy można dać kabel grzewczy do terra z OSB, oczywiście na kilkucentymetrowej warstwie pisku z torfem? albo czym można ogrzać terra 150x60x60cm (jeżeli żarówkami to jakiej mocy, jakiego typu i iloma) do temp. ok. 28*C

sErGiEjOo
21-01-2014, 09:23
nawet 3ba dać kabel grzewczy np 50W o do tego podłaczyć ściemniacz albo termostat tylko jak bedziesz najpierw 3ba zabezpieczyć kabel np miedzy dwoma flizami itp ja tak zrobiłem i jest ok bo jak dasz luźny kabel pod torfrm to gadzina może sie poparzyć a co do żarówek to zależy jaka masz temp pokojową,zamontuj z dwie 25 podłacz do ściemniaczy i będziesz mógł kontrolowac temp !!

mu
26-01-2014, 01:57
zależy dla kogo te terra.Jak chcesz zainstalować kabel w terra z usb to pod kabel kładziesz sreberko a pod nie szybe ,kabel zabezpieczasz taśmą izolacyjną by zwierzątko się nie poparzyło jak będzie kopać albo żeby go prąd nie kopną ,na to walisz ściółe i jest good.Terra najlepiej oświetl żarówką 75 wat lustrzanką lub hate glo 50 w(są bardzo gorące) a do tego kamień grzewczy zakopany w ziemi bo gekon może się poparzyć i to wsio jak chcesz więcej informacji to zapisz moje gg i letz go

42d3e78f26a4b20d412==