PDA

Zobacz pełną wersję : angielski



mantid
26-11-2011, 08:36
A propos głosow o tłumaczenie.

Strasznie mnie dziwi że wielu z was zabiera się za hodowanie mnóstwa pająków i nie zna angieskiego w tak podstawowym zakresie, żeby zrozumieć ten tekst o ukąszeniu przez Poecilotheria. Skąd Wy bierzecie informacje ? Jeśli znikad to czemu hodujecie takie gatunki ?

Huhros
26-11-2011, 09:14
Mantid zgadzam sie z toba w 100% (tekst jest rzeczywiscie łatwy!) - wiele osob kupuje ptasznika bo widzi ze ladnie wyglada na obrazku i jara sie tym ze jest "psychiczny" nie myslac o tym co sie stanie, gdy ten ptasznik zaatakuje (jak zwykle kazdy uwaza ze jemu nic takiego sie nie przytrafi) i w ten oto wspanialy sposob ludzie kupuja sobie jako pierwszego ptasznika Murinusa, Blodni czy Ornamentala - winszuje tym ludziom i zycze im nieugryzienia przez zwierzątko :)
Hodujcie Brachypelmy (jak chcecie naziemne) i Avicularie (jesli lubicie nadrzewne)

Awikkularia
26-11-2011, 09:51
Drodzy moi ludzie. Nie każdy zna język angielski. Osobiście znam łacinę, czeski i niemiecki (ten ostatni najsłabiej). Dla mnie tekst w tych językach nie sprawia trudności, ale angielski to dla mnie mogiła (najprostsze rzeczy umiem przetłumaczyć, aż taką debilką nie jestem). Ja nie wymagam aby każdy znał język obcy i się nie czepiam. Można nie znać języka obcego, nie?

Pozdro.

mantid
26-11-2011, 09:55
Mozna nie znac ale cholernie z tym trudno (zwlaszcza z angielskim).

Dla tych ktorzy go nie znaja Walter i ja przetlumaczylismy ten tekst....

walter
26-11-2011, 13:43
Dla mnie znajomosc angielskiego jest zwyczajnie koniecznoscia zwiazana z praca i zyciem codziennym.
Gdzies slyszalem opinie, ze jezyk angielski jest piekny i prosty ...
Czy piekny? ... "sa gusta i gusciki" - mnie osobiscie sie nie podoba.
Czy prosty? ... powiedzialbym, ze w porownaniu z np. francuskim lub wloskim, uwazalbym jez. angielski (szczegolnie w jego amerykanskim wydaniu) bardziej za prostacki.
Warto znac? ... pewnie, ze warto - nawet mongolski moze sie kiedys przydac. :)

Metus
26-11-2011, 14:28
Mantid! nie każdy daje sobie rade z opanowaniem jezyka obcego! Opisalem juz wczesniej ze ucze sie juz prawie 12 lat i jakos mi nie idzie :((( wiedza to net, (osoby, które coś przetłumaczą :) ; forum itp.

Metus
26-11-2011, 14:34
Nie wiem jak inni ale mnie nie jara ani troche to że pająk jest psychiczny. Bardziej interesuje mnie jego wygląd. Co do ugryzień to jestem prawie pewien, że mnie nie ugryzie, a rodzina... po prostu ich uprzedze i nie bedza pchali łap (choc tego nie robią nawet w przypadku kedziorka). Blondi, Murinus .... jako pierwszy pająk... też uważam, że to bląd. Kupiłem sobie najpierw kędziezawego, później Rosea i juz wiem jak szybkie potrafią byc te bestie, więc myśle ze P.Regalis (do którego mnie przekonałeś [początkującego hodowce]) mnie nie zaskoczy swym charakterkiem.......

JadziaP
26-11-2011, 14:41
a po co jezyki ? mozna se "trnslate machine" wlaczyc i juz przetlumaczone ( a ile smiechu przy tym...)

ale Walter ma racje - mongolski moze sie zawsze przydac....

Huhros
26-11-2011, 16:14
Mentus- ty juz posiadas jakies doswiadczenie z ptasznikami :)- przeciez hodujesz juz 2, wiec akurat post nie byl skierowany do Ciebie
ps. Regalis lepszy od Irminii ;) - ciesze sie ze pomoglem Ci wybrac

daczan
27-11-2011, 12:10
zgadzam sie z Toba Awikularia
ja podobnie tak jak Metus ucze sie angielskiego 10 lat w podstawowce od podstaw przez 3 lata, w sredniej znowu od podstaw przez 5 lat no i teraz znowu od podstaw przez 1,5 roku i skutki sa marne ale w sumie to czy czlowiek sie nauczy zalezy tylko i wylacznie od niego a ja naleze do typu leniwych pod wzgledem nauki wiec z angielskim mam rozniez problemy.No nie powiem ze nic nie umiem ale tego tekstu rowniez nie bylem w stanie przetlumaczyc sam i dlatego dzieki wam koledzy za przetlumaczenie.
p.s. ktos musi odwalic "czarna robote" ;)
pozdrawiam

Huhros
27-11-2011, 12:25
w sumie to wlasnie po to jest to forum, ze jak ktos czegos nie wie to sie pyta i ostatecznie wszystko jest wporzo :)

Atrax Robustus :-)
28-11-2011, 05:36
Ja tez sie ucze angielskiego juz dlugo i akurat ze stronami anglojezycznymi nie mam problemow. Za to bardzo duzo stron (akurat o tym, co mnie zwykle najbardziej interesuje) jest po niemiecku, a z tym to juz lekka kicha, bo troche sie juz go ucze, ale: Ich Heisse Jędruś to co innego, niz slownictwo specjalistyczne i w wiekszosci przypadkow wymiekam przy tym :)
Heh... chyba troche sie bede musial pouczyc niemca :]
Jadzia: Raz sobie przetlumaczylem opis Poecilotherii regalis tak dla zabawy (ze strony www.bighairyspiders.com), to malo nie wysiadlem przy tym ze smiechu. Za to takie translatorki przydaja sie przy pojedynczych slowkach :]

JadziaP
28-11-2011, 13:55
@Atrax Robustus
"...Raz sobie przetlumaczylem opis Poecilotherii regalis tak dla zabawy (ze strony www.bighairyspiders.com), to malo nie wysiadlem przy tym ze smiechu....."


ja sobie zawsze cos daje przetlumaczyc kiedy mam handre...
mozna sie faktycznie pokulac ze smiechu..
Moj post byl pomyslany tylko dla rozluznienia atmosfery.
Faktem jest ze poprzez hobby mozna sie DOBRZE nauczyc jezyka, wiem to z wlasnego doswiadczenia.

doktor_mengele
28-11-2011, 14:19
12 grosik dla Jadzi
miło że rozluźniasz atmosferę, tu taka napięta
Pozdrawiam
www.Josef.de
Polska Południowa - kręgowiec - homo... sapiens

42d3e78f26a4b20d412==