PDA

Zobacz pełną wersję : 2 kropki



T_ome_K
26-11-2011, 09:42
Dzisiaj kupiłem b.albopilosum. Ma on na odwłoku 2 białe kropki. Są one symetryczne i równoległe. Czy tak ma być? PS.czy mogę już go brać na ręce?(ma 2cm z nóżkami)

T_ome_K
26-11-2011, 09:43
aha jest to spód odwłoku Pozdrawiam



~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
1x b.albopilosum

Awikkularia
26-11-2011, 09:47
To są płucotchawki, tym oddycha ptasznik...

mantid
26-11-2011, 09:53
Co oznacza "już" brać na rece ?????

Ludzie pająki to nie kotki i pieski - one naprawdę nie sa po to żeby je ukochiwac, głaskać i przytulać.....Zostawcie je w ich terrariach - bo zakatujecie je na śmierć ciągłym międleniem w spoconych z podniecenia rękach, dla nich to cholerny stres.... Póniej dziwicie się że pająk nie chce jeść przez kilka tygodni albo jest łysy....i ucieka jak pukacie go długopisem albo stukacie w terrarium żeby się ruszył....

Każde wyciąganie pająka to stres związany z drganiami, zmiana temperatury, wilgotności a te zwierzęta są na to dosyć wrażliwe- nawet taka "gniotsia-nielamiotsia" albopilosa....

Naprawdę są to fascynujące zwierzęta, mozna je godzinami obserwowac ale dajcie im pożyć przynajmniej troche jak w naturze.....

Metus
26-11-2011, 14:42
stres być może tylko jak wytłumaczysz takie zjawisko??!! Jak otworze pudeło z moją małą G.Rosea i włoże do pudełka ręke to pajak juz po chwili siedzi mi na reku?! Potrzymam go tak troche (on sobie cały czas chodzi i nie wygląda na zestresowanego) i jak próbuje go wpuścic spowrotem do pudełka to on nie chce i musze go na sile tam wsadzać. Każde włożenie ręki do pudełka nawet po to żeby wyjać pojemniczek z wodą kończy sie tym, że pająk już po mnie biega :)) I co myślisz o tym??

Jaca
26-11-2011, 17:23
... pająk masochista ;))

daczan
27-11-2011, 04:39
metus pogratulowac zakupu ;)
jak tego dokonales?? tez chcialbym miec takiego grezcznego i potulnego pajaka :)
pozdrawiam

Kendzierzawiec
27-11-2011, 08:35
biega po tobie zeby znalezc najwienkszom zyle i najbardziej wystajaca, a potem wbic w nia zemby :[

42d3e78f26a4b20d412==