PDA

Zobacz pełną wersję : co za sklep szkoda gadać!!!!!!!!!



iwo
27-11-2011, 10:57
byłem dziś ze snaakiem w zoo franowo w m1 w poznaniu rzecz jasna
zobaczyli.śmy tam straszny widok niezbyt dużego kedziora 7-8 wylinka
wyglądał on tragicznie miał odwłok jakis taki zwoitczały miekki nie był chyba kamiony prz4ez dłuższy czas odwłok mniejszy od karapaksu terrarium z trzy razy za dłuże niz być powinno i boa dusiciela snnak mówił że jest bez jednego oka faktycznie tak wyglądał wogule w sklepie amatorka i drorzyzna nie polecam na przyszłość lepiej tam nie idzcie

morda
27-11-2011, 11:47
no coz w polskich sklepach zoologicznych jest wszechobecna niewiedza na temat posiadanych zwierzat. gdy spytalem babke po ilu wylinkach jest kedzierzawy a wygladal na doroslego usyskalem odpowiedz ze jest po 4-5 wyl. gdy babce powiedzialem za sam mam kedzierzawego po 5 wyl i ze jest w porownaniu do tego byka miniaturka to babka "acha" zaczerwienila sie i zaniemowila......... eh :(

adampl
27-11-2011, 11:52
Macie rację - kolejny przykład to pewien duży sklep zooogiczny w Toruniu. Mieli patyczaki na suchym jak wiór piasku, bez gałęzi i karmili je jakimś jabłkiem. :/ Dodam, że mieli patyczaki indyjskie - najwytrzymalsze z pośród hodowanych. Owady nie wytrzymały trzech dni. Wątpię, że ktoś je kupił. Widziałem ich kondycję - żywe trupy!

Huhros
27-11-2011, 12:19
w sumie to czasami trudno jest okreslic wylinke i nawet jak babka nie wie o co biega to nie jest tragicznie, jesli zwierzeta trzymane sa w odpowiednich warunkach.

morda
27-11-2011, 12:23
trzymane sa w nawet dobrych warunkach ale na oko porwonaj 4-5- wyl a 9-10. chodze tam od chyba pol roku i nie widzialem zeby kiedykolwiek karmili pajaki . . . .tylko ta duza albopilosa dostawala swierszcze a reszta???? post :)

Huhros
27-11-2011, 12:23
Wiadomo ze warunki trzymania zwierzat w wielu sklepach terrarystycznych sa lekko mowiac "niezbyt dobre", ale nie spodziewajcie sie cudow - to sa zwierzeta na sprzedaz. Kazdy z nas dba o swojego ptasznika/skorpiona jak tylko sie da ale nie sa na sprzedaz tylko dla nas, a gdyby sprzedawca tak dbal o zwierzeta jak my to po1. nie starczylo by mu na to czasu a po2. koszty prowadzenia takiego sklepu byly by zbyt wysokie zeby przetrwac. Wiec badzccie troche wyrozumiali (co nie znaczy zeby tolerowac akcje, taki o jakich napisal IWO, bo sa godne potepienia)

snaak
27-11-2011, 12:31
no to prawda tragedia wt ym sklepie: ((( ale musze przyznac ze niektore zwierzta sa w dobrej kondycji a niektore w fatlnej: (((

shakadu
27-11-2011, 14:30
witam
Z tym nie zgodziłbym się. W Świnoujściu jest sklep zoologiczny który z czystym sumieniem mogę polecić każdemu. Pająki z tego sklepu dostają tyle żarcia że chodzą jak baloniki. Oczywiście właściciel sklepu sam zajmuje się ptasznikami jest to jego hobby. Nabyłem w tym sklepie już trzy pająki i wszystkie mają sie dobrze. Co więcej można tam nabyć bardzo solidnie zrobione i bardzo dorze wygladajace terraria. Jeśli ktoś będzie w Świnoujściu albo w jego okolicach niech zajrzy do sklepu KOALA napewno sie nie zawiedzie.
Pomimo tego muszę się zgodzić z tym że większość sklepów zoologicznych nie postępuje ze zwierzętami nawet jak z towarem, czego przykłady można znaleźć nawet w moim mieście.


pozdrawiam dobre sklepy

Caeli
27-11-2011, 16:20
Jestes z Poznania? Masz jakieś pajączki?

Sir_bonzo
27-11-2011, 19:30
to jest dorosly samiec . Dlatego ma taki maly odwlok. Ma wyraźne chaczyki na odnozach i wypchane narzady kopulacyjne. (cena chyba troche ponad 200 zl o ile pamiętam ).Ale fakt,że imperatorka trzymają w terrarium pustynnym(!!!) beż zadnych kryjowek o czymś świadczy....

Huhros
28-11-2011, 03:08
Ja tez nie narzekam na takie sklepy :) Jestem z Czestochowy i sa tu 2 sklepy w ktorych mozna kupic ptasznika/skorpiona (nie liczac 3-ciego w Auchan bo sa tam tylko: Albopilosa i Imperator) i tez musze przyznac ze zwierzeta zyja w komfortowych warunkach, z tym ze wlasciciel jednego ze skelpow jest hodowca i milosnikiem zwierzat a to troche inna bajka niz zwierzeta trzymane tylko po to zeby je sprzedac (na dodatek ma naprawde niezle ceny- takie jak z ogloszen na forum, a czasem nawet mniejsze - w sumie to hodowca :D

Huhros
28-11-2011, 03:15
hehe
u mnie kedziory(samce) po ostatniej wylince chodza po 70zł ;)

snaak
28-11-2011, 08:05
sirbonzo mozliwe ze nie zauwarzylem ale pomimo to ma chyab za duze terarium moimzdaniemi troszke zle urzadzone ale to tylko moje zdanie

iwo
28-11-2011, 13:07
taa snaak ma racje terra ma tragiczne ciało tez !!!!!!!!

42d3e78f26a4b20d412==