PDA

Zobacz pełną wersję : Pleśń na "rekwizytach" w terrarium



Zion
28-11-2011, 03:23
(Problem niniejszy poruszyłem również na liście terrerium)
Szykuję przeprowadzkę moim młodym pajaką i przyznaję nie wiem jak rozwiązać problem z pleśnią na "rekwizytach" wewnątrz terrarium.
Chcę wnętrze wysypać mieszanką zwykłedu torfu i torfu z brykietu kokosowego i zasadzić w nim rośliny. Norkę dla brachypelma albobilosum chciałbym zrobić z łupinki kokosa i tu mój problem!! Żeby utrzymać odpowiednią wilgotność wewnątrz terrarium poradziliście mi żeby co jakiś czas wlewać wodę bespośrednio w podłoże, ale łupina kokosa i drewno w kontakcie z wilgotnym podłożem zaczyna PLEŚNIEĆ. Jak radzicie sobiez tym problemem?
Pozdrawiam

Awikkularia
28-11-2011, 04:07
Pająk w terrarium powinien mieć jeden zawsze suchy kąt. W nim możesz ustawić kryjówkę dla swojego ptasznika.

Atrax Robustus :-)
28-11-2011, 05:22
Dokladnie
Ostatnio zauwazylem, ze moja smithi, jak ma zbyt wilgotne podloze, to przewaznie siedzi na swojej kryjowce, gdzie jest zawsze sucho.
Ale teraz zmniejszylem troche wilgotnosc i bylo juz dobrze.

Huhros
28-11-2011, 13:30
w kazym terra trzymam, trzymalem i bede trzymal kokosa i moge cie zapewnic ze nie bedzie plesniec o ile dobrze go wyczysciles zanim stal sie norka ptasznika :) co do suchego kata to najlepiej lac wode w jeden rog terra i po klopocie (woda ladnie wsiaknie i polowa bedzie sucha a polowa mokra- i to to chodzi)

42d3e78f26a4b20d412==