PDA

Zobacz pełną wersję : muchi !!!



daczan
28-11-2011, 08:17
czesc wszystkim
moj problem polega na tym ze mam pytanie jedno albo nawet dwa
chodzi mi o to ze mialem biale robaki i wrzucilem kiedys jednego do pudelka po jakims czasie wyklula sie z niego mucha i bylo to chyba wczoraj i chodzi mi o to ze ona jak sie nie myle sklada jaja czy cos w tym stylu i moze ktos sie orientuje ile czasu po wykluciu sklada ona jaja (poprostu chcem ja pochodowac ale nie chcialbym zeby zlozyla jaja)
no i przy okazji czy mucha nalezy do pokarmu obfitego w skladniki odzywcze witaminy mikroelemnty itp itd potrzebne dla pajaka
dzieki i pozdrowka

Metus
28-11-2011, 08:23
witaj!!
Muchy składaja jaja w miejscu gdzie jej larwy bedą miały od razu pozywienie (np padlina itp) raczej nie złoży jaj tak sobie w przypadkowym miejscu takim jak torf czy zwykła ziemia kwiatowa.

Ps podaj mi swój nr gg albo sie odezwij bo nie moge Cie namierzyć ;)

doktor_mengele
28-11-2011, 10:13
Witam
To zależy po jakim czasie od wyklucia Pani Muchy pojawi się Pan Mucha. W ogóle uważam że h!!!!odowla much to wspaniała sprawa, a odnośnie żywienia to polecam... a zresztą nieważne.
Wydaje mi się że to w co mucha obfituje zależy od jej diety. Może lepiej zdać się na świerszcze z dobrego sklepu np z biofila :-)
Pozdrawiam
Josef

dr Robert
28-11-2011, 11:13
Niestety mucha nie jest pokarmem pozywnym. To dobre urozmaicenie, ale żeby była bardziej pożywna niektórzy proponują podkarmić muchy czymś pozywnym kilka godzin przed podaniem ich jaszczurkom.

doktor_mengele
28-11-2011, 11:34
Dokładnie Doktorze, dziękuję za wsparcie. Z tego co się zorientowałem czytając posty zanim zacząłem aktywniej uczestniczyć w dyskusji jest Pan jednym z liczących się autorytetów na forum. A może rąbka tajemnicy Pan uchyli czym się Pan zajmuje zawodowo, bo przyznam że podejrzewam Pana o jakieś entomologiczne zapędy, to znawstwo much itp.
Jakby nie było niewątpliwie wiele zależy od diety owada, niewątpliwie przy żywieniu muchy warto też przestudiować jakieś podręcznki bromatologii gdyż błędy dietetyczne mogą wiele kosztować, a pinki są kosztowne. Na szczęście wiemy wszyscy u kogo można je zamówić kurierem
Pozdrawiam
Josef
PS. Jako dziecko na wakacjach, które spędzałem u babci na wsi miałem w okolicy wychodka okazję obserwować preferencje żywieniowe Musca domestica. Myślę że każde zwierzę instynktownie wybiera najlepszy dla siebie pokarm... i jescze drobiazg... może nowy asortyment w sklepach "pokarm dla much" ? 2pln za uncję :-)

Huhros
28-11-2011, 13:42
po co hodowac? wlóz je do lodowki i masz po klopocie, a jak chcesz nakarmic pajaka to wyciagasz kilka kokonow z lodowy- wykluwaja sie z nich muchy, ktore karmisz jakims przecierem ;) (wazne jest zeby je nakarmic bo tak ptasznik zje chudrlaka to sie nie naje a tak to atlete i bedzie wypasiony)

Atrax Robustus :-)
29-11-2011, 02:59
Poza tym pinki sa sprzedawane w paczce w duzych ilosciach, dlatego daje sie je do lodowki, a potem wyciaga pare i dalej wiadomo.
Ja wlasciwie mam juz pinki od wrzesnia i jeszcze nawet polowy ich nie ubylo, a dosc czesto karmie nimi pajaki. Dlatego wydaje mi sie, ze hodowla jest zbedna... chyba, ze ktos chce :)

dr Robert
30-11-2011, 13:00
Hodowla much to chyba przesada. Doktor Mengele, zawodowo nie zajmuję się entomologia, ale herpetologią (dokładniej jaszczurkami) i proszę nie rzucać we mnie obelgami typu "autorytet".

42d3e78f26a4b20d412==