PDA

Zobacz pełną wersję : Pytanie do Azazella



Karcharoth
29-11-2011, 04:33
Cze mam Twojego pająka (samiczkę) i trochę nie rozumiem jej zachowania, chcę ją przekonać do żywego, "poruszającego" się pokarmu ale ona po prostu przed nim ucieka i chowa się w swoim domku...
dodam, że rozmiary pokarmu sa odpowiednio dostosowane do jej wielkości, linki też nie przechodzi... czy u Ciebie zachowywała się podobnie??? gdy podam jej zabitego wcześniej małego świerszcza albo karaczana to spokojnie go sobie zjada, jak mam ja "przekonać" do tego, aby sama chwytała sobie i zabijała pokarm???

Pozdrawiam
BEHEMO

Atrax Robustus :-)
29-11-2011, 07:54
Sorki, ze sie wtracam, ale hehe pajaka nie przekonasz do jedzenia. Niejedzenie to jest jeden z ostatnich problemow, ktorym nalezaloby sie przejmowac. Nie wiem, od kiedy masz go, ale poczekaj troche niech sie zaklimatyzuje. Poza tym wieksze pajaki jedza rzadziej i trzeba sie przyzwyczaic do tego. Poza tym mozesz sprobowac troszeczke zwiekszyc wilgotnosc i temperature, ale jesli pajak nie bedzie jadl, to daj mu spokoj. Ptaszniki potrafia nie jesc czasem wiele miesiecy.

Azazzell
29-11-2011, 11:50
Potwierdzam. Ale jest możliwość, że zbliża się wylinka. Przypomnij mi jakiego pajaczka odemnie kupiłeś.
Pozdrawiam

Karcharoth
30-11-2011, 11:19
Azazell pająka po 7 wylince kupiłam od Ciebie hmm we wrześniu albo wcześniej, z tym że u mnie przeszła 8 wylinkę... ale ona nie ma problemów z jedzeniem tylko chcę żeby ją przekonać do polowania sobie na pokarm tak jakby musiała to robić w naturalnym środowisku ??/
Pozdrawiam
BEHEMO

Jaca
30-11-2011, 11:27
Moim zdaniem głodówka będzie najlepszą szkołą. Nie ma innego sposobu nauczenia ptasznika polowania.

A tak poważniej, to polowanie u ptasznika jest zachowaniem czysto instynktownym więc nie można go oduczyć polować. Po prostu, jeśli ptasznik jest głodny, to poluje (czasami poluje i nie zjada, ale to świadczy tylko o sile działania tego instynktu).

Karcharoth
01-12-2011, 04:28
thx Jaca o takie info mi chodziło

42d3e78f26a4b20d412==