PDA

Zobacz pełną wersję : ktury lepszy



minok
29-11-2011, 06:51
Ktury pająk lepszy kędzierzawy czy czerwono nogi
biorąc pod uwage to ,że ładniejszy jest czerwono nogi
a morze jeszcze inny byle łagodn wolny i najlepiej rzeby nie wyczesywał włosków

Atrax Robustus :-)
29-11-2011, 08:07
To zalezy, co Ci sie bardziej podoba. Ja bym wzial boehmei, chociaz albopilosy tez maja swoj urok. Hehehe duze sobie wymagania stawiasz, bo brachypelmy sa powolne, ale wyczesuja wloski. Pajaki, ktore nie wyczesuja wloskow, sa przewaznie szybkie i maja silny jad. Np. Poecilotheria *. Nie polecam takze Psalmopeusow (irminia lub cambridgei), bo tak de facto nie wyczesuja wloskow, ale za to sa szybkie, wiec to chyba tez odpada. Tak wiec radzilbym Ci postawic jednak na wloski w, walce - wloski vs jad :)
Grammostola rosea tez bywa czasem agresywna, ale to raczej rzadko i to zalezy od osobnika, a i nie wyczesuje prawie wloskow i poza tym jest o wiele bardziej aktywna od Brachypelm. Mozesz tez kupic G. Pulchra, bo ma ciemno-aksamitny kolor, jest mniej agresywna od rosei i tez rzadko wyczesuje wloski.

Heh w sumie to mozesz wypisac sobie wszystkie Brachypelmy, zamknac oczy i wylosowac sobie jakas, a potem poczytac o niej i kupic, bo wszystkie sa fajne i czego bys nie wybral i tak Ci sie pewnie spodoba.

Jaca
29-11-2011, 09:10
Moim zdaniem doskonale Twoje wymagania spełnia Grammostola pulchra (ewentualnie G. rosea).

Huhros
29-11-2011, 09:22
wszystkie popularne z wylaczeniem Vagansa :) tj.: Auratum. Albopilosum, Bohemei, Emilia, Smithi,
a takze inne malo nerwowe i jadowite jak chocby: P.Irminia, P.Murinus, P.Cambrigei i inne Poecilotherie i Psalmopoeusy, T.Blondi, a wszegolnosci H.lividum- to lagodny zwierzaczek ktory az prosi sie zeby wziasc go na rece i poglaskac - na widok wlasciciela wyskakuje z norki i macha odwlokiem ;)
a jak nie chcesz ptasznika to zawsze moznesz czarna wdowe, podobno niezle sie mnozą a surowice mozna dostac tylko raz...

walter
29-11-2011, 20:17
... No, to do tych "spokojnych i barankow" ze slabym jadem ja bym jeszcze dorzucil C. crawshayi :)

A tak powaznie - B. boehmei lubia "czesac" ale ogolem sa spokojne.

G.rosea powszechnie uchodza za spokojne ale czasami im odbija i zaczynaja sie stawiac (szczegolnie osobniki z odlowu).
Moja Rosie nigdy nie czesze - od razu straszy i rzuca sie z morda.

Z tego calego towarzystwa chyba najpredzej polecalbym G.pulchra lub (oczywiscie) kedziora.

minok
29-11-2011, 23:54
dzięeeeki a gdzie moge znaleśc zdjęcia pulchra?

GALN
30-11-2011, 00:32
Minok w załączniku masz zdjęcie Grammostola pulchra ,
Na początek kędzierzawego kup,spokojny jak dla mnie piękny ,łagodny
łatwy w utrzymaniu a wiem po sobie że jak bakcyla załapiesz to na 1 się nie skończy :D Więc o innych pomyślisz potem.

GALN
30-11-2011, 00:37
jeszcze raz ja bo załącznik cosik sie kopnoł
masz link http://giantspiders.com/G_pulchra.html

Metus
30-11-2011, 06:59
Święta racja Galn. Pajęczarstwo to choroba, nieuleczalna choroba która bardzo szybko sie rozwija!!. Kupisz jednego a poźniej 2.3.4........20 itd itp. :)

42d3e78f26a4b20d412==