PDA

Zobacz pełną wersję : b. emilia



Yakko
29-11-2011, 15:27
tydzień temu stałem się szczęśliwym posiadaczem mojego pierwszego pajączka b. emili po 2 wylince i mam kilka pytań:
1. Ile wylinek przechodzi emilia??
2. Z jaka częstotliwością przechodzi wylinki (ile tygodni miesięcy) i jak długo dorasta (po jakim czasie od "narodzin" zrzuca ostatnią wylinkę)??
3. W sobote dostała dużego mączniaka i napompowała sie jak balon i do dziś (wtorek) nie zjadła nic. Czy nic jej nie bedzie??
4. to był jej drugi pokarm od kiedy ja posiadam:) pierwszym była mucha (którą dostałem gratis w sklepie:)) teraz zamierzam jej dać larwe muchy a potem świerszcza. Czy takie różnicowanie pozytywnie wpłynie na rozwój pajączka??
5. Do jakiej wielkości dorastają te maleństwa po poszczególnych wylinkach?? Jeśłi macie tego pjączka to napiszcie ile miał czy ma cm i po której jest wylince.
To chyba tyle. dzięki z góry z odpowiedzi:).

Huhros
29-11-2011, 15:42
1. Zalezy od warunkow (jak kipnie bo jej nie karmiles to moze przechodzic tylo te 2 :)
2. jak jest mala to co miesiac, pozniej coraz rzadziej az w koncu jak ma juz z 6 lat to co 1-1,5 roku (oczywiscie samica), bo samiec zyje gdzies 3 lata i ma wtedy jakies 5-6 cm
3. dorosly ptasznik moze nie jesc rok, wiec byle 5 dni nie robia na nich zadnego wrazenia
4. zroznicowanie wplywa pozytywnie, z tym ze ja karmie swoje tylko swierszczami i maja sie dobrze (nawet bardzo dobrze), a znam osoby, ktore daja tylko macznika i tez nie ma najmniejszego problemu (nie zaobserwowalem skutkow ubocznych) - czyli bez roznicy
5. 5-6 letnia samica bedzie mala z 6-7 cm ciala, a 4 wylinka to pewnie gdzies 1.5 cm, w-8,9 to gdzies 1,5-2 roku to jakies 4-5 cm(ale nie znam sie dokladnie na wylinkach, bo nie jest to do niczego potrzebne :)
chyba wszystko

Caeli
30-11-2011, 04:47
Jeżeli Twój pajączek jest mały to możesz dawać mu mączniaki co 4 dni i myślę, że powiniem jeść bo moje (po 3 wylinkach) przynajmniej tak jedzą!

Pozdrawiam Caeli

Krystian Grzeszczak
13-03-2012, 23:21
ja mam po 4 wylince(25 kwietnia przechodził) to tak na oko ma 1,5 cm bo nie wiem jakl go zmierzyć:)).
Wylinke przechodził co miesiąc z wyjątkiem tej 4 która od 3 nastąpiła po 1,5miesiaca.
karmie go czym popadnie ale wsumie mam go od jakiegoś miesiąca i jadła może z 5 razy na samym początku. Później nnastpil okres przygotowawczy do wylinki i nic nie jadł a teraz jest po wylince więc nic nie dostawał narazie. Prypuszczam że jutro albo pojutrze już mu coś dam

Psalmopoeus
01-11-2012, 07:52
Teraz emilka jest po 8 wyl, 4,8 cm ciałka(90 % samica) i ma dokładnie 11 miesięcy i 11 dni:)

42d3e78f26a4b20d412==