PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z przednia rama terrarium



P4w3l
22-01-2014, 04:03
Obecnie szukuje terra dla agam 200x60x60, wykonalem juz "skrzynke" teraz kolej na rame. I nie wiem wlasnie jak ja wykonac. Czy robil ktos moze z was rame z plyty OSB ??? czy w grubej plycie OSB (np.22mm) da sie wyfrezowac rowy na szyby ???? O ile rama taka moge zamowic u stolarza, to juz terra, ktore niedlugo bede robil, dla wezy bedzie potrzebowalo ciut wiekszej wilgotnosci i moze sie osiadac para w prowadnicach. Czy ktos robil frezy w plycie OSB ??? A moze ktos ma jakis inny pomysl aby rozwiazac ten problem ?

Marcin .P
23-01-2014, 03:52
co do prowadnic idz do stolarza, ja miałem ten sam problem ale poszedłem do stolarza i mi doradził , w kancie deski oczywiście ocheblowanej (szt 2), wycioł frez bez problemu. Polakierowałem 3-4 razy potem przykręciłem te deski do tera jedną u góry druga na dole i od 3 lat jest ok :D
ale radze poszukać prowadnic jak przy sklepowych terra, wtedy idziesz do stolarza i wycina jeden szerszy frez :D lakierujesz i wkładasz te plastikowe prowadnice do ferezu i się trzyma.
dla poruwnania moje dechy z prowadnicami dłógości 120cm ,górna 10 cm wys, szer 3 cm , dolana 20 cm wys, szer 3 cm , ale drogo to kosztuje mi wyszło ok 40 zł za frez już pod szyby:( a frez pod prowadnice 20zł do tego dolicz 10zł za prowadnice plastikowe( 250 cm dłógości ) i masz terra jak ta lala ;P

42d3e78f26a4b20d412==