PDA

Zobacz pełną wersję : Nowy Dzial



Kendzierzawiec
01-12-2011, 04:53
Wiecie co menczom mnie juz powtarzajonce sie w kulko pytania poczontkujoncych terrarystow typu :
a) Wczoraj kupilem sobie 1 cm smithi ma on czarnom plamke na ''brzuszku(i takie texty padaly)'' co to jest ?
b) Tydzien temu kupilem sobie malego kendzierzawca i niewiem czym go karmic, porsze o szczegulowy opis (taki mail dostalem 2 dni temu)
c) Muj smithi niechce nic jesc 3 dni temu dalem mu monczniaka i odtamtej pory nic niejadl, co robic ?
d) Wzucam mojemu kendzierzawcowi monczniaka a na drugi dzien jest nieruszony, co zrobic rzeby jadl

moim skromnym zdaniem powinien powstac dzial "dla poczontkujoncych"
albo "praktyczne porady'' albo "najczensciej zadawane pytania"
Co Wy na to ?

Wypowiedzcie sie :)

Kendzierzawiec
01-12-2011, 05:06
przepraszam za ortografie ale niemam poslkich liter i musialem niekture slowa troszke pozmienac
:)

Kosmitek
01-12-2011, 05:12
A może by jeszcze założyć dział "Elementarne podstawy ortografii".

Nook
01-12-2011, 05:22
dobry pomysł FAQ również tylko trzeba kogoś znaleść co wyszuka wszystkie powtrzajace się pytania :)

Jakby ludzie korzystali z wyszukiwarki nie trzeba byłoby tego robić

Caeli
01-12-2011, 05:58
Jestem za!

Metus
01-12-2011, 07:22
kto wie moze to dobry pomysl ?! Osobiście jak kupiłem pajaka też najpierw zadalem "glupie" pytanie (zeby szybciej uzyskac odpowiedz) i od razu po napisaniu postu zabralem sie za czytanie wszystkich innych postów więc rozumiem "poczatkujacych" :)

Zion
01-12-2011, 07:26
Ale czy to forum nie istnieje właśnie po to, by dzielić się informacjami? Nawet tymi podstawowymi, przecież wszyscy musimy czy musieliśmy przez to przejść. Należy raczej uczulić na fakt potrzeby czytania starszych postów!! (zdrugiej strony jest to kwestia przestrzegania netykiety, z tym zawsze będzie problem) Często sam temat sugeruje pytanie, zawsze możecie omijać posty początkujących hodowców.
Ja pająki zacząłem hodować ok pół roku temu, to forum zacząłem odwiedzać 2 tygodnie temu i właśnie w tym okresie nauczyłem się najwięcej a interesowały i interesują mnie przedewszystkim problemy fundamentalne, oczywiste.
Pozdrawiam tolerancyjnych.

neon
01-12-2011, 08:26
ja zgadzam sie z Zionem przeciez to jest forum dla ludzi ktorzy hoduja ptaszniki moim zdaniem zrob sobie kendzierzawiec forum dla zaawansowanych


szacunek dla wszystkich terrarystow i poczatkujacych i tych zaawansowanych

walter
01-12-2011, 14:28
Jestem za ... a nawet przeciw - jak powiedzial pewien uczony czlowiek :)

Cale forum nie ma najmniejszego sensu - mozna sobie kupic sterte ksiazek o pajakach, przeczytac wszystkie stare posty i nawet nie ma potrzeby logowac sie na forum jako uzytkownik ... prawda?

Ludzie - jezeli ktos pisze, ze martwi sie ze jego pajak ma czarna plamke, to znaczy ... ze sie martwi, chce z kims o tym swoim zmartwieniu pogadac i byc moze pomartwic sie razem.

Jesli ktos umieszcza post - wylinka! ... to znaczy ze cieszy sie jak cholera z udanej wylikni i podzielic sie swoja radoscia z innymi uzytkownikami forum.

Moje obie dorosle pajeczyce nie przechodzily u mnie jeszcze wylinek - ale jesli ktoras z nich przejdzie, to uchlam sie chyba z radosci "kak swinia" i zamieszcze informacje o szczesliwej wylince na wszystkich forum w ktorych uczestnicze ... i strzyka mi, czy to sie komus nudzi, czy nie.

"Czesto Zadawane Pytania" ... super pomysl!

Pablos
01-12-2011, 14:46
Witam!
Całkowicie popieram zdanie Przedmówcy. Rozumiem, że nawet dla trochę WTAJEMNICZONEGO;) w arachnologię pewne tematy wydają się być śmieszne, nierozsądne lub irytujące, zwłaszcza, że powracają na Forum niczym dobry bumerang:)). Ale chciałoby się powiedzieć, cyt."Nie pamięta b.... jak cielęciem było?" To cytat...chyba tak on leciał..;))
Prawdę mówiąc każdy z nas kiedyś rozpoczynał swoją przygodę z ptasznikami i każdy krok był NIEWYOBRAŻALNYM wręcz problemem...ja uważam, że lepiej pytać/jeśli się da i można:))/ i NIE popełniać błędów..niż uczyć się na własnych błędach i wykańczać z zapałem kolejne spidersy;)..
Pozdrawiam POCZĄTKUJĄCYCH:)
Pablos

coka anwald
02-12-2011, 01:08
tak sie sklada Kendzior ze poczatkujacy nie zawsze zadaja frajerskie pytania,a jak tak,to lepiej gdy odpowie na nie taki opcykany chodowca jak TY! przecierz "nowy"nie odpowie "nowemu"skoro sam nie ma pojecia .POMYSL LIPA a jak Ci forum nie pasuje to zaluz swoje dla TERRARYSTOW DOSWIATCZONYCH co maja po5 lat praktyki minimum!!!! pozdrawiam!!!!!!

Kendzierzawiec
02-12-2011, 06:13
czy ja powiedzialem ze mi sie to forum nie podoba ?
ja chce zmniejszyc ilosc takich wciaz powtazajoncych sie postow(jesli nawet powstanie taki FAQ to napewno nie zmniejszy to ilosci takich postow jak "moj pajak przeszedl wylinke") i niechce tez dzielic terrarysow na zaawansowanych i poczontkujoncych.
Chce zeby niektuzy poprostu nie popelniali blenow. Ostatnim razem pszyszedl do mnie taki mail :

"Witam
Prosiłbym o szczegółowy opis czym karmić małego kędzierzawca po 2 wylince ???
mam go juz tydzień i nie wiem co mu dać
prosze o odpisanie"

co wy nato bo ja sie wnerwilem.
A tak pozatym to moja emilia przeszla wylinke zaczyna nabirac barw jest pienkna> :))))

Atrax Robustus :-)
02-12-2011, 07:58
hmm, a czemu by nie odpisac.
Albo chociaz zrobic taki trick, zamiast odpowiedzi:
http://terrarium.com.pl/ptasznikkedzierzawy.php
to by chyba gosciowi wystarczylo, a poza tym chyba lepiej, zebys mu odpisal, niz zeby mial, jak to mowisz "zasmiecac forum" :]
Jak nawet taki dzial dla poczatkujacych powstanie, to i tak nie zmniejszy to liczby postow ludzi, ktorzy sie ciesze wylinkami. Bo ostatnia rzecza, jaka mi przychodzi do glowy, to kwalifikowac hodowce po tym, czy po wylince ptasznika pisze o tym na forum, czy nie.
Ale jakies poczatkowe FAQ by sie przydalo.
Jeszcze zastanawiajaca rzecza jest jedno. Jesli tutaj sie wkurzaja na posty poczatkujacych i mowia, ze az sie wymiotowac chce, jak sie to czyta, to juz widze, jakie bedzie zainteresowanie na forum dla poczatkujacych. Bedzie przez niektorych w ogole nie odwiedzane, bo, jak taki geniusz zobaczy napis FORUM DLa POCZATKUJACYCH, to od razu powie: "O Jeeeeezuuu, znowu wylinki i plamki na odwloku, az glowa juz od tego boli." I w ten sposob niezaawansowani pozostana sami ze swoimi problemami, wiec uwazam, ze to raczej sredni pomysl. Moznaby podzielic forum ptaszniki na dzialy:
- Wylinki
- jad
- karmienie
- etc.

Jednak i tak wydaje mi sie, zeby zostawic tak jak jest, bo przeciez nikt nie musi czytac postow o wylinkach i plamkach, tylko wybrac sobie ciekawsze watki.
No to tyle mojego plumkania
Pozdrawiam :]

daczan
02-12-2011, 08:02
czesc
poruszla mnie troszke ta dyskusja ale...
1. sam jestem amatorem w dziedzinie pajakow
2. sam pisze posty na ktore znalazlbym odpowiedz (jakbym przewertowal wstecz forum)
3. nikt nikogo do niczego nie zmusza
4. pisze czasami glupoty ale to tez ma jakies przeslanie (zalezy jak kto kuma)
5. veto dla sztywniakow
6. jakby na forum nie bylo mozna zamieszcac postow dotyczacych podstaw hodowli itp to uwazam ze byloby ono bey sensu (tak samo jak strona)
7. mozecie se myslec ze jestem wykret i fikolek i sie tu nie nadaje ale ja sie nie dam i swoje wiem
8. pozatym uwazam ze blizniemu trzeba pomagac ;)
9. wydaje mi sie ze czasami panuje tu niemila atmosfera (czasami sie zgadzam a czasami nie) a tak nie powinno byc
10. Czasem sobie mysle co ja tutaj robie i ze tutaj kompletnie nie pasuje
z powazaniem itp itd
pozdrawiam wszystkich

morda
02-12-2011, 14:46
w sumie wszystko juz bylo (wylinki, jad, karmienie itp.) wiec taki poczatkujacy niech najpierw zajrzy do archiwum. jak ja startowalem to najpierw dokladnie przestudiowalem archiwum ale (bez obrazy) niektorzy jakos nie moga na to wpasc...

Kendzierzawiec
03-12-2011, 06:13
dzielenie forum to moze jednak nienajlepszy pomysl, ale mozna by zrobic FAQ ktury by odpowiadal na najczensciej zadawane pytania. To by zmniejszylo ilosc takich postow i nietrzebaby odpowiadac wkulko na to samo i "nowicjusze" nie musieli by czytac calego forum(chociaz to jest wskazane).

daczan
03-12-2011, 08:55
w sumie ciezkie i czasochlonne byloby przewertowanie tego forum (przeciez zawiera kilka tysiecy postow o najrozniejszej tematyce) i troche bybylo ciezko i mysle ze dlatego wlasanie ludzie zadaja ciagle te same pytania (ja tez do nich naleze) ale jestem za zrobieniem jakiegos dzialu lub czegos w tym stylu w ktorym bylyby najczesciej zadawane pytania (ja i wielu innych stawiajacych pierwsze kroki zapewne bylibysmy uszczesliwieni a reszta ktora odpowiada na te pytania rowniez bylaby szczesliwa)
pozdrawiam wszystkich

daczan
03-12-2011, 09:01
podtrzymuje moje poprzednie postulaty (chodzi o mojego posta cztery miejsca wyzej) ale tak se pomyslalem ze moglby byc jakis artykul lub cos tam o tym co najczesciej sie pojawia na forum

Tusiu
03-12-2011, 13:10
FAQ to jest najlepszy sposob. I w zasadzie nie trzeba przegladac calego forum - wystarczy wklepac w wyszukiwarce slowa - klucze. I nie wiem czemu taka wiekszosc naskoczyla na Kendzierzawca - ma racje takie faq jest potrzebne, a o jakies szczegoly mozna sie pytac pozniej na forum. Co z tego ze w ilosci postow przescigamy wszystkich, ale osoby ktore korzystaja z modemu i tak nie beda wszystkiego czytac.

Pozdrawiam
Tusiu

memphis
04-12-2011, 02:48
Ja osbiście uważam że jeżeli te wszystkie ciągle sie powtażające posty zebrac w kupe i wiadomiści w nich zawarte zamieścić w opisach pająków to pytania niepowtażały by sie ciągne ale cóż to tylko moje zdanie
pozdr

Argchun
04-12-2011, 16:50
Właśnie
Dobrze byłoby odnowić opisy gatunków,wtedy napewno było by mniej tych często powtarzajacych się pytań.(tylko niewiem czy bedzie sie komus chciało to zrobić-mi by się niechciało)


A tak na zakończenie to chciałem sie pochwalic :P
Mam od wczoraj 4 zajefajne małe po 1 wylince kędziory.
Narazie trochę zestresowane bo je dwa dni w "kodakach" po Poznaniu w kieszeni woziłem.
Ale są naprawdę superanckie:)))

ps:to moje pierwsze:D

coka anwald
05-12-2011, 01:06
----------------!!----OK----!!-------------herr Robustus

Atrax Robustus :-)
06-12-2011, 02:34
Argchun --> gratuluje i niech sie dobrze hoduja !! :D
W sumie w opisach pajakow pisze juz teraz duzo. Np. pojawiaja sie posty dot. karmienia, a w opisie jest opisane, co i jak trzeba robic. To samo pojawia sie w kwestii temperatury i wilgotnosci, chociaz faktycznie dokladne opisy by sie nawet przydaly. Ja na terrarystyce.pl zrobilem opis regalis i staralem sie dbac o wlasnie takie drobne szczegoliki, chociaz jak to przeczytalem, to i tak nie ma tam zbyt wielu odpowiedzi na wiekszosc ewentualnych pytan poczatkujacych.
Ale i tak, jak znam zycie, to hodowca woli zawsze dowiedziec sie czegos jeszcze od innych, a nie tylko przestudiowac opis. Ja zrobilem tak samo i jak kupowalem smithi, to oprocz tego, ze wszystko o niej przeczytalem, co sie dalo, to jeszcze powypytywalem sie terrarystow, jak ten pajak sie hoduje itd.

Pozdro

42d3e78f26a4b20d412==