PDA

Zobacz pełną wersję : !!!!!pomóżcie początkującemu!!!!!!!!!



Pawloosh
02-12-2011, 06:03
Witam wszystkich Forumowiczów! Dwa dni temu kupiłem sobie pięknego pająka, który zwie się grammostola rosea. Mam pytanie: czy powinienem karmić go rano czy wieczorem? Aktywny robi się po zmierzchu, czyli najpewniej wieczorem, prawda?

P.S.: kupiłem sobie czerwoną żarówkę(25 W), żeby obserwować go w nocy. Jak myślicie, czy zainstalować dodatkową oprawkę na tę żarówkę, czy po prostu wykręcać pod wieczór białą i w jej miejsce wkręcać czerwoną?

Pozdrawiam!
Paweł

Atrax Robustus :-)
02-12-2011, 06:40
Witam
Co do pierwszego pytania, to nie ma znaczenia, o ktorej go karmisz, chociaz wiekszosc pajakow jest aktywna w nocy. Jesli sie obawiasz o zdrowie pajaka, to pora karmienia naprawde nie ma znaczenia.
A co do drugiego, to zainstalowanie oprawki na czerwona zarowke wydaje mi sie dobrym pomyslem, bo jak co wieczor bedziesz trzasl jego terrarium przy wykrecaniu zarowki, to sie pajak bedzie stresowal niepotrzebnie.
Pozdrawiam.

Huhros
02-12-2011, 07:25
ja proponuje karmic ptasznika w ten sposob, ze wrzucasz mu wieczorem- 1 lub 2 razy w tygodniu po 2 swierszcze i jest luz- jak zje to dalej karmisz a jak nie zje do wyciagasz pozostale swierszcze i czekasz jakis czas, pozniej wrzucasz i pownie i jak je to dalej dajesz a jak nie to wyciagasz...i tak w kolko

Pawloosh
02-12-2011, 07:54
Dziękuję za porady!

Metus
02-12-2011, 13:17
nie wiem czy dobrze zrozumialem. Czy Ty chcesz oswietlać terra białą żarówką?? Po co?? Nie ma takiej potrzeby! pajaki nie lubią swiatła. Lepiej zamontuj czerwoną zarowke. A moja propozycja jest taka : nie wkładaj zarówki do środka do terra. Jesli gorna szybka/przykrywka jest przejrzysta to lepiej zamontuj zarowke nad terra.

Pawloosh
03-12-2011, 12:04
Metus: dziękuję za poradę! Mam jednak pytanie: sprzedawca zalecił mi, żebym używał w dzień (12 godzin na dobę) białej żarówki, aby zapewnić pająkowi cykl dobowy- czy miał rację? Pytam, bo hoduję również jaszczurki, przy których kupnie inny sprzedawca (w innym sklepie) kilkukrotnie wprowadził mnie w błąd... Dlatego też przestałem sprzedawcą ufać... Pozdrawiam!!!

Pawloosh
03-12-2011, 12:07
przepraszam, zrobiłem błąd- "sprzedawcom", a nie "sprzedawcą"- liczba mnoga... Pozdrawiam!!!

walter
03-12-2011, 12:49
No coz ... cos Ci musial powiedziec ... chocby byla to zupelna bzdura.
Pajaki najlepiej czyja sie w ciemnosciach (w odroznieniu od sprzedawcy) :)
Czerwone swiatlo o ktorym czesto jest mowa sluzy tylko i wylacznie dla wygody opiekuna, zeby mogl sobie pajaczka poogladac w nocy, nie drazniac go przy tym.

Pawloosh
03-12-2011, 13:43
Dzięki, Walter! A gdyby zdarzyło się, że potrzebowałbym podświetlić terrarium w dzień (różnie bywa), to czerwona żarówka pająkowi wogóle nie przeszkadza, prawda? Aha, jeszcze jedno: czy to normalne, że po nocy, nad ranem, wilgotność jest większa niż w dzień? (w dzień jest 62-65, nad rankiem- bywa, że grubo ponad 70). POZDRAWIAM!

Huhros
03-12-2011, 16:28
ptaszniki wola jak jest ciemno- trzymaj je w polcieniu!

Huhros
03-12-2011, 16:29
nie trzeba oswietlac terra w dzien :)

GALN
03-12-2011, 17:15
Ja bym ci radził stosowac czerwona zarówke nonstop jezeli uzywasz ja jako źródła ciepła po co wkrecac i wykrecac lub montowac jeszcze dodatkową oprawke jak pająk swiatła nie potrzebuje im ciemniej tym lepsze ma samopoczucie.:)

Metus
03-12-2011, 17:46
No wlasnie. Nie trzeba tu zachowywac jakis cykli oswietleniowych. Lepiej bedzie bez zadnych zarowek (oprócz czerwonej do obserwacji pajaka).

Pawloosh
03-12-2011, 18:15
A co z podwyższoną wilgotnością nad ranem? Czy to normalne, że wilgotność wzrasta sporo w nocy?

gatim
04-12-2011, 07:07
czy to normalne ze w nocy osiada rosa i nad ranem jeszcze raz?
;P
to ma zwiazek z oddawaniem ciepla do powietrza dzieki temu wilgotnosc wzrasta to normalne

Atrax Robustus :-)
06-12-2011, 02:27
A poza tym w opisach pisze cykl oswietleniowy calodobowy...bo cos tam musza wpisac :D
Jesli Twoja zarowka bedzie utrzymywala odpowiednia temperaturke, to juz nie ma sensu wkladac tam nic innego.

42d3e78f26a4b20d412==