PDA

Zobacz pełną wersję : Skorpionek (do abesa i nie tylko)



garo
02-12-2011, 12:07
Mam pytanko !!!
Chciałbym zacząć hodowlę skorpionków cesarskich (imperatorków).
A zwracam się do Abesa ponieważ on przygotował opis imperatora. Lecz wszelkie informacje i posty są mile widziane.
Chciałbym się dowiedzieć coś więcej o ich hodowli od osoby, która je ma.
Co jedzą dla kilku sztuk jakie jest potrzebne terrarium i wogole.
Mam terrarium o wymiarach 60x30x36 po 1-wszym pająku bo okazalo się za duze o 4 razy jak na pajaka wiec siedzi on teraz w mniejszym odpowiednim dla niego.
A skorpiony z tego co wiem to powinny miec wieksze terrarium choć widziałem ludzi, którzy trzymają je w takich samych terrariach i tej wielkości co pająki.
Ja pająki trzymam w terrariach 42x25x25 i czy takie moze byc na imperatorka tez czy lepiej wieksze i czy w tym wiekszym mógłbym trzymac ze 3-4 osobniki. No i oczywiście jaki jest koszt imperatorka i czy masz aktualnie takie na sprzedaz bo z tego co pamietam to kiedyś miałes (abes).

Z góry dzięki za odpowiedz i pozdrawiam.

narka

garo

walter
02-12-2011, 15:19
Na 4 osobniki zupelnie wystarczy terrarium o podanych wymiarach.
Jedza wszystko, co jest na tyle glupie i da sie zlapac :)
Najchetniej swierszcze ale co pare miesiecy lubia rowniez przekasic myszka (noworodek lub swiezo owlosiona).
Jedzenia musza miec pod ostatkiem, zeby nie doszlo do "mordobicia", chociaz czasami mozna zaobserwowac dwa imperatory bijace sie o jednego swierszcza, ktory juz dawno uciekl a naokolo kicaja sobie inne swierszcze.

Huhros
03-12-2011, 04:18
wielkosc terra- OK
zarcie- swierszcze
koszt ( Czestochowa) : jakies 5cm bez ogona- 70-80 zł , 8cm bez ogona- 120 zł
ps. terra dla ptasznikow jest troche za duze

garo
04-12-2011, 09:26
Serdeczne dzięki za informację.
Mam jeszcze małe pytanko. Ja swoje pająki karmię mięskiem z kurczaka też i chciałbym wiedzieć czy skorpiony też by to jadły a nie tylko świerszcze, mączniaki czy myszy.


Jak można to proszę o odpowiedz i z góry dzięki.

garo

garo
04-12-2011, 09:28
Dla ptasznika to wiem bo juz sie przekonałem i teraz wszystkie siedza w takich jakie sa dla nich odpowiednie.
Dzięki za info i za ofertę.

Jak cos to sie do ciebie zgłosze i mysle ze sie dogadamy ale najpierw to musze terrarium urzadzic.

dzieki

garo

walter
04-12-2011, 09:43
Watpie, czy P.imperator zainteresuje sie "nieruchomym" pokarmem.
Pare razy probowalem swojemu podawac kawalki miesa, zabita mysz ... i nic - po prostu chodzil sobie po tym i olewal takie zarcie.
Skorpiony sa urodzonymi mysliwymi, polujacymi z zasadzki na poruszajace sie "obiekty".
Byc moze jednak, ze sa wyjatki od tej reguly.

Kendzierzawiec
04-12-2011, 13:05
hehe dopiero zauwazylem ze to ty napisales
pozdrowka, dawno cie nie widziaem ani na chacie ani na forum :))
przypomni mi co hodujesz ? tzn. jakie masz pajaki

42d3e78f26a4b20d412==