PDA

Zobacz pełną wersję : "KODAK"-terrarium



coka anwald
06-12-2011, 03:58
wiekszosc z was pisze ze male pajaki nalezy trzymac w malych "faunaboxach" lub "kodaku"bo sobie nie poradza na WIELKIEJ przestrzeni,tzn.,nie zlapia np. swierszcza itd. Ostatnio dostalem dwie nastepne male A.versicolor. 3-4 wylinka ok1,5cm.ciala no i wpuscilem je do terra 30/28/25 na poczatku lazily troche bez celu ale po paru dniach "wuuup"patrze i co,i maja swoje pajeczyny caly czas je powoli rozbudowuja.na poczatku dostaly pinki do sieci(pierwszy posilek w nowym domu) Za jakis czas(po wylince) wpuscilem pare swierszczy,te lazily po calym terr. pomyslalem nic z tego..ale zachodze nad ranem i pajaczki sobie juz upolowaly!! obecnie jest tak ze ile bym nie wpuscil swierszczy(wpuszczam co pare dni 4 szt.,dwie noce i niema), padaja ofiara morderstwa Avi !!!Co prawda pajaczki nie wendruja po terr.nie wiadomo ile, bo przez dzien siedza w swoich sieciach.Noca jednak jeden schodzi na ziemie a drugi wyjdzie trzy "kroki"poza siec i czeka. obserwacie wieczorowo-nocne sa interesujace a ich szybkosc jest zadziwiajaca !! (jak to jest w naturze,tez mieszkaja w kodakach czy moze matka je karmi zdobycza zeby nie musialy sie motac ze znalezieniem "michy"????) POZDROWIENIA z MANNHEIM

Atrax Robustus :-)
06-12-2011, 04:21
Avicularie to pajaczki, ktore buduja ladne sieci i tym samym okreslaja sobie same terytorium, dlatego moim zdaniem mozna hodowac Poecilotherie i Avicularie w wiekszych pojemnikach, niz jakies kodaki, czy male faubaboxy. ale na przyklad nie wyobrazam sobie hodowcy malej rosei, wkladajacago swego pajaka do duzego terrarium, bo ten pajak to raczej wedrowca i ciezko mu bedzie znalezc lub upolowac pokarm, a avicularia ma zawsze ten atut, ze ma siec i szybkosc :)
Poza tym najwazniejsze jest to, jak sie czuje pajak, a nie to, co mowia inni, czyli jesli Twoja Avi dobrze hoduje sie w terrarium i nie widzisz zadnych odchylen od normy, to w zadnym wypadku jej nie wyjmuj, bo widocznie juz sie tam zaklimatyzowala i jest jej tam dobrze. Ja tez niedlugo zamierzam przeniesc moja Poecilotherie do czegos wiekszego, bo pajak ma juz troche cialka. Tzn jest po 6-7 wylince i bede ja przenosil do faunaboxu, zobaczymy, jak to sie sprawdzi.
A co do natury, to tam, gdzie zyja te ptaszniki jest duza obfitosc w owady i praktycznie nie ma dnia, zeby pajaki te nie mialy stycznosci ze swoimi ofiarami i maja roznoraki wybor pokarmu. Oczywiscie dobrze jest, jak sie wpusci do terrarium kilka "bezpanskich" much (zeby uzyskac ten sam efekt), oczywiscie bez przesady, bo pajak bedzie zestresowany.
Jak juz mowilem, faunaboxy i terraria nie sprawdzaja sie zbyt dobrze przy ptasznikach naziemnych (mowie o maluchach), bo sam na poczatku trzymalem smithi w faunabox`ie i kompletnie nic nie jadla i wloczyla sie z miejsca na miejsce i nie moglem jej nigdy znalezc. Odzyla dopiero po tym, jak ja przelozylem do kubka po smietanie ;]
Czyli powinno sie obserwowac zachowanie swojego pajaka, bo jesli wszystko jest oki, to nie ma powodow do przeprowadzki.
Ps. Gratuluje i zycze pasjonujacych obserwacji :)

Eh... ale litania :]

Pozdrawiam

coka anwald
06-12-2011, 05:03
..Litania wie imma kool und klasse!!!!

coka anwald
06-12-2011, 05:07
...litania wie immer cool und klasse!! heh.

mantid
07-12-2011, 02:25
w naturze 90 % trafia szlag zanim dorosna.

Atrax Robustus :-)
07-12-2011, 03:44
Wlasnie dlatego pajaki maja strategie zyciowa "R". Duzo energii przeznaczaja na wydanie duzej ilosci potomstwa, ale w naturze pajaki maja drapieznikow/niekorzystne czynniki klimatyczne/pozary...cokolwiek, a w terrarium hodowca zawsze stara sie zapewnic im optimum warunkow, dlatego szansa ich przezycia zwieksza sie diametralnie.

Mixman
17-12-2011, 14:15
Jestem ciekwe ile kosztuje taki maly A.versicolor? chcialbym sobuie sprawic takiego ,ale nie wiem czy go dostane. zna ktos moze jakis sklep w Poznaniu? ile ty za niego dales coka anwald?

42d3e78f26a4b20d412==