PDA

Zobacz pełną wersję : Ferie



iron16
06-12-2011, 10:31
Wyjeżdzam na ferie na tydzień. Co zrobić żeby moje pająki przeżyły?
Może nic nie robić i będzie dobrze?

snaak
06-12-2011, 10:55
postaraj sie aby wilgotnosc i temp sie utrzymala i przed wyjazdem go nakarm powinno byc spoko

Awikkularia
06-12-2011, 11:51
Tydzień to dla pająków mało. Najważniejsza jest odpowiednia wilgotność. Przez ten czas nic się nie stanie, jak nie otrzymają pokarmu. Przed wyjazdem trochę obficiej niż zwykle spryskaj terrarium, a tuż po powrocie też to zrób. Będzie dobrze!

coka anwald
07-12-2011, 02:38
Mnie nie bylo dwa tygodnie!Przed wyjazdem je nakarmilem(akurat byly przed linieniem to i tak puzniej nie chcialy jesc),tylko kolezanka przychodzila co drugi dzien i utrzymywala wilgotnosc.Po moim powrocie akurat mialy wylinke.Martwilem sie tylko ze beda linialy podczas mojej nieobecnosci i cos sie stanie. wszystko bylo OK ,najwazniejsza wilgotnosc!!!

Atrax Robustus :-)
07-12-2011, 03:52
Na szczescie dosyc latwo nauczyc znajomych, jak maja sie obchodzic z pajakiem, podczas nieobecnosci hodowcy. W sumie ich "instrukcja obslugi" nie jest taka obszerna i powiem rodzicom, jak bede wyjezdzal, co maja robic i powinno byc ok. Wlasnie najbardziej martwie sie o wilgotnosc i o tate, bo jest alergikiem, a ja mam regalis... Ale, zeby spryskac faunaboxa nie trzeba go otwierac, wiec jestem dobrej mysli.

Krystian Grzeszczak
13-03-2012, 23:14
a może są jakieś urządzonka które by np wlewały przypuścmy 5ml wody dziennie do podłoże??
albo coś takiego żeby podtrzymywała się sama wilgotność??

Ja zapomniałem niedawno podtrzymać wilgotność tzn np w poniedziałek rano "podlałem" we wtorek sobie zapomniałem i w środe rano patrze a pajączek ledwo żyje (przesuszenie) naszczęście udało mi się go uratować ale w wakacje może być ciężko jakbym chciał gdzieś wyjechać na pare dni bo mamuśka chodzi 10metrow od terra bo się panicznie boi pająków (mimo że terra jest "zamknięte" i nie ma jak wyjść i jeszcze jest za tzw "szybą" czyli szafką w której drzwiczki do otwierania są z szkła :-))

dzięki.
acha jak się dokładne pisze nazwe urządzonka do pomiaru wilgotności bo szukam i nie moge naleźć nic w necie jak pisze highometr i różbe kombinacje tej nazwy:-)

42d3e78f26a4b20d412==