PDA

Zobacz pełną wersję : ogrzewanie, roślinka



Wesoły_hopak
09-12-2011, 02:34
Cześć
Jestem nowy ale nie bede was zasypywał podstawowymi pytaniami bo to przeczytałem już na starszych postach. Więc moje dla mnie bardzio trudne pytania pytania;) brzmią:
1. Czym ogrzewacie swoje terraria bo kabel grzewczy sie nie nadaje a jak wkręcam nad terrarium zwyklą żarówke 25V to temperatura jest tylko 24stopnie (w domu mam 22 więc podnosi tylko 2 stopnie celcjusza). Więc co mam zrobić zeby moj pająk miał temperature 28 stopni może mocniejsza żarówka ale słyszałem też że ptaszniki nie lubią za jasnego mocnego światła.
2. Czy do terrarium ptasznika (naziemnego) moge posadzić takie rośliny jak Epipremnum aureum czy Scindapsus pictus roślinki są bliźniaczo do siebie podobne w załączniku dałem fotke :)))
ZA OPPOWIEDZI WIELKIE DZIENKIJJJJ !! :)

Wesoły_hopak
09-12-2011, 02:51
teraz jest załącznik :)

Kendzierzawiec
09-12-2011, 02:56
awec tak 24 stopnie wystarczy, do terra mozna dac rosliny (niestety niewiem co to za rosliny wymieniles w swoim poscie)utrzymuja wilgotnosc. Ale raczej dla smithi bym nie dawal. Opiekuj sie dobrze pajakiem.

Zion
09-12-2011, 08:22
Dlaczego Kendzierzawiec, do terrarium smithi nie wsadzał byś roślin? W tej chwili mam w małych terrariach z roślinkami gramostola rosea i Brachypelma albopilosum. Jak podrosną i przełoże te pająki do większych terrariów w nich zamierzam umieścić właśnie smithi. Może nie powinienem?

Kendzierzawiec
09-12-2011, 08:27
miaem ponad pul roku rosline u kendzierzwca. Wsumie do niczego sie nie przydawala :). Ale jak sa jakies ladne roslinki kture dodaja estetyki terra to mozna wsadzic. (oczywiscie nie moga przeszkadzac pajakowi)

Metus
09-12-2011, 09:03
co do ogrzewania to uwazam ze te 24stC w zupelnosci wystarcza i nie trzeba nic wiecej! chyba ze spada ponizej 20stC !! co do roslin to nie wiem bo sam nie mam ani jedej ale jak umiescilem fotki swojego terra to ludzie pytali jakie mam roslinki w terra:P slowem wystarcza dobra tapetka na tylna scianke :)

Wesoły_hopak
09-12-2011, 09:21
ja jednak uważam że 24 stopnie nie wystarczą trudno bedą 2 zarówy.
@_@

Awikkularia
09-12-2011, 10:53
Optymalna temperatura dla większości gatunków ptaszników to 24-25 stopni, tak więc nie trzeba dwóch żarów. A roslinki mogą być. I terra ładnie wygląda, i pająk jak mu się będzie nudziło może pokopać pod roślinką. Albo spróbuje ją przesadzić... lub zdeptać... lub bedzie łaskawy i pozwoli jej żyć...

Wesoły_hopak
09-12-2011, 11:15
ok dzięki jestem terazu usytakcjoniwany.
:)

Kendzierzawiec
09-12-2011, 13:58
ale nie dawaj 2 zarów ! no co ty nie przesadzaj >!

Patryk80
09-12-2011, 16:12
Dlaczego kabel grzewczy sie nie nadaje?

Metus
10-12-2011, 14:38
kabel nadaje sie super dla pajakow nadrzewnych. Dla pajakow naziemnych niezabardzo bo gdy pajakowi jest za goraco to sie zakopuje. Jak w terra jest kabel i jest goraco, pajak bedzie sie zakopywal dla ochlody a tam jeszcze bardziej goraco.... mozna temu nieco zapobiec ukladajac kabel w 1/2-2/3 pow. podloza w terra. wtedy pajak moze sobie wybrac cxhlodniejsza czesc terra. jesli nie bedziesz przesadzal z temperatura to pajak nie bedzie musial sie zakopywac i tez bedzie dobrze. Dla pajakow podziemnych stanowczo odradzam :)

Atrax Robustus :-)
10-12-2011, 17:39
Powiedzmy, ze podpisuje sie pod tym, co napisal Metus rekami i nogami :)
Wciaz uwazam, ze najlepsza jest zarowka, ale dla nadrzewnych kabel moze byc. Nie wiem, sa rozne szkoly hodowli, ale znajomy, ktory trzyma kilka nadrzewnych, uzywa kabli i jest super. Na poczatku mialem dac smithi kabel grzewczy, ale po prostu to odpadalo, bo byloby za goraco i pajak bylby w nienaturalnych dla siebie warunkach, a przeciez urzadzajac terrarium ptasznikowi, chcemy stworzyc warunki jak najbardziej odpowiadajace naturalnym. Poza tym kabel raczej nie jest mi potrzebny, bo w dzien mam wlasciwie optimum i w nocy tez.
Na razie bardzo dobrze sprawdza sie ta czerwona zarowka.

42d3e78f26a4b20d412==