PDA

Zobacz pełną wersję : co to ?????????????????????????????????????



treblas
10-12-2011, 09:59
dzisiaj rano obudzilem sie i nie moglem otworzyc oka,po okolo 15 minut wreszcie je otworzylem i jak mrugam to do teraz czuje jakiejs klucie w oku ale najlepsze ze na poduszcze mialem pajaka(jeszcze zywego)zlapalem go i wrzucilem do sloika i mu jakos wystroilem,narobil do tej pory pelno pajeczyny na ktura wrzucilem mu muche a ona byla 2 razy taka jak on i ja zjadl pajaczek ma jakiejs 2 cm.


Ja niewiem ale to jakis ptasznik chyba bo jakos dziwnie sie polozyl na plecach i lezy caly czas

CO JA MAM Z TYM ZROBIC ??????????????

Krzysztof.W
10-12-2011, 10:18
Czy ty nie bajerujesz????????::))))))^_^
Pajak cie w oko udziabał:))))))????

Cześć@_@

Kazio
10-12-2011, 11:46
jak ci sie polozyl na plecach to go pod zadnym pozorem nie ruszaj
gdyz prawdopodobnie bedzie przechodził wylinke i sobie tak jeszcze
polezy.Co do oka jak go miales na poduszce do mugl wyczesac wlosy z odwloka a ty sie polozyles i wloski dostaly ci sie do oka .
Lepiej przemywaj oko.
pozdrawiam.

Kazio
10-12-2011, 11:50
ale to troche dziwne?
wzuciles mu muche pozar ją i co od razu ci sie polozył na plecy???
przed wylinką pająki raczej nic nie jedzą.

Atrax Robustus :-)
10-12-2011, 11:53
khem...khem... czy twoj sasiad czasem nie ma jakichs pajaczkow ?
Jak tak, to sie spytaj, bo moze mu cos zginelo.
A poza tym to baaaaardzoo dziiiiwne... prawie s-f.

Wojtek
10-12-2011, 13:54
Najlepiej prześlij zdjęcie, to zobaczymy co to może być za potwór.

Metus
10-12-2011, 14:55
ja tam watpie zeby byl to ptasznik. To na 100% jakis pajaczek domowy i mysle ze wcale go nie ugryzl. Mysle ze nie to mial na mysli autor postu.

memphis
10-12-2011, 15:08
ja myśle że gdyby ten ktos mieszkał w afryce mexyku australi to ta historyjka miała by sens ale że chyba mieszka w polsce to śmieszne mi sie to wydaje no chyba że to nie ptasznik to przepraszam :D

Huhros
11-12-2011, 03:15
powiem wprost: kolejny glupi temat
1. znalazles na poduszce ptasznika (w naszych tropikach ;)? - skad sie tam wzial - bzdura
2. ptaszniki raczej nie lubia swiatla wiec: druga bzdura (chyba ze masz czarne sciany, czarne podlogi, czarna posciel i wogole jestes Murzynem)
3. zjadl muche i od razu przechodzi wylinke? - bzdura no. 3
4. 2 cm ptasznik zjadl 4 cm muche (2x taka jak on)- bzdura- nie widzialem 4 cm muchy- bzdura po raz 4
5. ptasznik ugryzl cie w oko? :D
6. nie wiedzialem, ze ptaszniki po ugryzieniu sa martwe jak pszczoły (bo znalazłeś jeszcze zywego)
odpowiedz: ptasznik polozyl sie na plechach bo pewnie przeczytal Twoj post i nie moze wyrobic ze smiechu

Mirass
11-12-2011, 04:58
:D cool....

treblas
11-12-2011, 06:56
nie mam zdjecia ale atrax robustus mial kiedys takie fajne jakiegos pajaka domowego,a ty HUHROS nie wymyslaj rzeczy kturych ja nie napisalem

1.ja nie napisalem ze ma wylinke tylko lezy na plecach
2.nic nie pisalem o zadnym swietle.
3.nie mam linijki w oczach i nieweim dokladnie jakieje wielkosci jest ten pajak i ta mucha a muche wrzucilem mu do pajeczyny i gdy sie wiercila to coraz bardziej sie wplatywala i po kilku minutach gdy juz sie nie ruszala to pajak ja wciagnol.
4.wcale nie jestes smieszny tylko zalosny.



a moze ty po prostu jestes tylko zazdrosny ze ugryzl mnie pajak kturego nikt nie zna i jak sie o tym dowiedza jacys faceci to dostane kuuuuupe kasy


i ja nie sciemniam !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!(do cholery)





a jezeli niechcecie mi wierzyc to nie !!!!

Mirass
11-12-2011, 10:08
;-) nie kłucić mi tu się...

PS: Faktycznie jak pająk leży na plecach to am wylinke..... ;-)

Tusiu
11-12-2011, 12:18
ROTFL

Tusiu

Murinusek
12-12-2011, 02:27
cos mi sie nie chce w to wierzyc to raz a po drugie to jakos watpie ze ktos Ci da kase za to ze cie spider ukasil ale coz

treblas
12-12-2011, 08:20
murinusku przeciez zartowalem ale jakby sie okazalo ze to rzadki okaz i bym zostal miliarderem za to ze mnie pajak ugryzl


KTO WIE????????????

Jimbo
13-12-2011, 00:36
treblas - skąd ty się urwałeś ?

neon
13-12-2011, 00:48
ja powiem ktrotko - ladna basn zostan pisarzem treblas

treblas
13-12-2011, 04:26
no nie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

nikt mi nie wierzy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

co mam zrobic zebyscie uwierzyli??

ale co tam jak kiedys wasz ptasznik ucieknie i wejdzie wam na oko i wyczesie wloski to dopiero wtedy zobaczycie co to za ból niedowiarki

ale oczywiscie nikomu tego nie zycze

no cóz nie wierzycie to nie!!

ale jak by wam atrax robustus napisal swoja historie to juz byscie wogule nie uwierzyli

a moze wy tez przezyliscie jakos historie w ktura nikt nie chce wam uwierzyc

moze byc bardzo fajny temat!!!

napiszczie cos

Huhros
13-12-2011, 05:19
za duzo niedopowiedzeń i nieprawdopodobienstw w twojej historii- wymieniłem kilka punktów, dlaczego uważam, ze jest z kosmosu. Po co dalej rozwijac temat?
co do zazdroszczenia to juz z tego wyrosłem bo mam juz swoj wiek
ps. znalazlem nowe kłamstwo (w tym poście) wczesniej mowiles ze to nie jest ptasznik tylko jakis domowy, a teraz nagle okazało sie ze to ptasznik i czemu lezy na plecach? przeciez kazde zwierze lezace na plecach stara sie podniesc - moze ma problemy z błędnikiem - nie widzialem jeszcze ptasznika lezacego na plecach z powodu innego niz wylinka, nawet jak pada ze starosci to podkurcza pod siebie łapki - wszystko :)) ( w sumie to widzialem ale wtedy jakas osa zlozyla w nim jajo i larwa zjadala go od srodka na zywca ale w Polsce taka sytuacja jest niwemozliwa).
Amen

Atrax Robustus :-)
13-12-2011, 07:29
Ta moja historia z szerszeniem na twarzy w nocy jest tak nieprawdopodobna/glupia, ze nie mowie jej nikomu, bo by mnie kazdy wysmial, gdybym sie tym chwalil. Hehe...szczerze mowiec, gdyby ktos napisal, ze sie obudzil z szerszeniem na oku, to bym mu tez nie uwierzyl, wiec prawie nikomu o tym nie mowie :)))))
treblas --> jak juz Huhros zauwazyl, w tej historii jest wieeele rozbieznosci, ale skoro ten pajak to zwykly pajaczek domowy, to juz nie byloby takie nieprawdopodobne. Poza tym cyknij tu jego fotke, to pewnie sie wiele rzeczy wyjasni (i fotke jego wylinki). Nie dziwi mnie to, ze cie ukasil w oko i nawet to, ze siedzial rano na poduszce, jak sie obudziles, tylko ten ewenement z wylinka. Tzn zjadl muche i natychmiast zaczal liniec. To mnie najbardziej zastanawia. Najlepiej pokaz tego pajaka na forum, bo mi sie wydaje, ze to zwykly katnik. Ostatnio takiego zlapalem na strychu i byla bestyjka troche wyglodzona i mi 4 muchy zjadla.
Wiec na razie podchodze do tego bez emocji.

Huhros
13-12-2011, 07:37
co do szerszeni to bestje sa naprawde cwane, kiedys jeden wlecial pod kołdre mojego wujka (nie wiem czego tam szukal ale nic z tych rzeczy :) i go dziabnal w nocy :) (szerszen wujka sie wie ;)
ale to forum jest o pajeczakach a nie owadach wiec nie bede sie rozpisywal :)

treblas
13-12-2011, 08:07
ludzie czy wy mnie wogule rozumiecie???

przeciez ja nie napisalem ze ma wylinke tylko ze lezy na plecach,napisal to chyba kazio i ja nie napisalem ze ukasil mnie ptasznik

a tak apropo to HUHROS to do twojego wuja ciagna tak wszystkie robale ??

oczywiscie zartuje!!!

GALN
13-12-2011, 08:08
treblas ten pająk nie ma czasami zębów jadowych w poprzek zobacz dokładnie jak tak to wiem co to za pająk czesto spiących ludzi taki kąsnie
przez przypadek gdy się go przyciśnie.Mam takiego zwie się Tester hehe.

Atrax Robustus :-)
13-12-2011, 08:44
Wlasnie.
Hehe wreszcie ktos o tym wspomnial, ale sprawdz treblas, czy ten pajak nie ma czasem "kleszczykowatych" zebow jadowych, bo to wlasnie m.in. rozni wyzej rozwiniete pajaki od ptasznikow, ktore maja bardzo masywne szczekoczulki, wyposazone w miesnie, dzieki ktorym moga nimi sprawdnie poruszac. Ale zobaczysz, ze ten pajaczek na 100% bedzie mial kleszczykowate szczekoczulki.

Mirass
13-12-2011, 10:28
no nie... już byś dał za wygraną.... To jest niemożliwe żeby zjadł cokolwiek (świerszcza, muchę, pinkę, kupe, innego pająka) i się wyliniał... I mi nie zaprzeczaj że jak leży na plecach to nie wylinka... Nie ma takiej możliwości żeby położył się na plecy i se tak leżał... chyba że go przyywiązałeś żyłką do położa......... Tak wogule jakby cię ugryzl w oko to byś nie miał oka, a jakby wyczesał włoski to nie wiem jakby musiał to zrobić... chyba wejść ci na czoło, nachylić się i dopiero wtedy a nie po otworzeniu powiek....

Dobry bajkopisarz z ciebie... Nie zatrać tego talentu! Może nowy Andersen nam tyu roście???

treblas
13-12-2011, 11:29
ale ja nie napisałem że po zjedzeniu muchy dostał wylinki,są to wymysły ludzi którzy się tu wipsywali

CZEMU SIĘ TAK CZEPIACIE!!!!!!!!!!!!! rzeczy których ja nie napisałem??

Pablos
13-12-2011, 11:40
Witam!:)
Proponuję zakończyć ten temat, jak widzę nikt tu nikogo nie przekona..hmmm.. swoją drogą w swojej praktyce nie spotkałem się jeszcze z przypadkiem pokąsania człowieka przez pająka i to w oko/mniemam, że w powiekę;)/. Mógłbym być trochę złośliwy i zaproponować Nookowi powołanie nowego forum: Fantasy and scienceFICTION, ale coś w Twej opowieści jest intrygująco prawdziwego. Gdyby bowiem założyć, że ów pajączek, którego gdzieś tam znalazłeś, był zupełnie "niewinnym" świadkiem /innocent bystander;))/, pewnej ciekawej przypadłości, która czasem zdarza się i to zupełnie zdrowym osobom i nie ma jednoznacznie określonej etiologii, to moja diagnoza:) brzmiałaby: OBRZĘK NACZYNIORUCHOWY Quincke'go. Stosunkowo często dotyczy on powiek.. samoistnie ustępuje i to zwykle bardzo szybko, leki p/w uczuleniowe dodatkowo przyspieszają resorbcję obrzęku, zwykle pojawia się w godzinach nocnych /w związku z fizjologiczną w tym czasie przewagą układu nerwowego parasympatycznego nad sympatycznym/ i po paru godzinach nie pozostawia śladu..
Uwaga! Może mieć powiązanie z pokrzywką /swędzenie na całym ciele/, może mieć związek z jakąś alergią..być może nawet na ptasznika, jeśli takiego hodujesz... To tyle z mojej strony.
Pozdrawiam:)
Pablos
PS..ale z tą wylinką to przesadziłeś...;)

GALN
13-12-2011, 16:55
Nie teraz tez zwątpiłem pająk miął 2 cm i dostał muchę 2 razy jak on czyli 4 cm ja kupie tę muchę.;)

treblas
13-12-2011, 22:47
to nie ja przesadzilem z ta wylinka bo ja nie napisalem ze on ja przechodzi tylko napisal ja chyba kazio

no ale z ta mucha to chyba naprawde przesadzilem ale jak na moje (juz zdrowe oko)to ona byla naprawde duuza.

prosze juz was zebyscie nie wypisywali rzeczy ktorych ja nie napisalem

a pablos to chyba jakims nauczycielem jest biologi lub czegos innego

i mam przeslicznego pajaczka kedzierzawego i 15 lutego bede mial jeszcze jednego(o boze jakie one przesliczne!!!)

Nodlli
14-12-2011, 02:19
noto daj fotke i po kłopocie. :)

Mirass
14-12-2011, 02:24
To co on niby robił na plecach? Spał? Odpoczywał? Czyścił se pępek (ble) ?

Mirass
14-12-2011, 02:29
Ejj dobra Andersenie i cała reszto - koniec tematu...
The End
Fin
Aufwiedersein
Bye
Ciao
Tchus
Pa
Do Widzenia.....

treblas
14-12-2011, 05:18
skad mam wziasc fotke??

nie posiadam cyfrowego aparatu a nie bede specjalnie lecial po film zeby klkinac fotke pajakowi ktury jest najprawdopodobniej zwyklym pajakiem domowym!!

wygraliscie !!!

jest to napewno jakis katnik a niemozliwe jest zeby wyczesal jakiejs wloski z odwloka bo ja nie spie z otwartymi oczyma!!!

wic przyczynie sie do naukowej odpowiedzi pana pablosa ze ten pajak byl byl tylko niefotunnym siadkiem calego zdarzenia

ale co mi jest w oko to nie wiem ??

kto wie moze nawiedzaja mnie jakiejs duchy albo cos w koncu nie jednego pajaka juz zdeplem!!

treblas
14-12-2011, 05:29
skad mam wziasc fotke??

nie posiadam cyfrowego aparatu a nie bede specjalnie lecial po film zeby klkinac fotke pajakowi ktury jest najprawdopodobniej zwyklym pajakiem domowym!!

wygraliscie !!!

jest to napewno jakis katnik a niemozliwe jest zeby wyczesal jakiejs wloski z odwloka bo ja nie spie z otwartymi oczyma!!!

wic przyczynie sie do naukowej odpowiedzi pana pablosa ze ten pajak byl byl tylko niefotunnym siadkiem calego zdarzenia

ale co mi jest w oko to nie wiem ??

kto wie moze nawiedzaja mnie jakiejs duchy albo cos w koncu nie jednego pajaka juz zdeplem!!

Mirass
14-12-2011, 12:06
no comments... wcześniej mówiełeś że to ptasznik..... ale ok...
KONIEC!!

treblas
15-12-2011, 03:55
ciekawe kiedy??????????????
muwil to jakis koles !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

a ja mu moze uwierzylem ????? sam nie wiem?????

Mirass
15-12-2011, 08:40
Dobra koniec..



ooooooooooooooooooooooooooooooooooo
ooooooooooooooooooooooooooooooooooo
ooooooooooooooooooooooooooooooooooo
ooooooooo ooooooooo
ooooooooo KONIEC ooooooooo
ooooooooo ooooooooo
ooooooooooooooooooooooooooooooooooo
ooooooooooooooooooooooooooooooooooo
ooooooooooooooooooooooooooooooooooo

Atrax Robustus :-)
16-12-2011, 05:50
Ale ten watek jest fajny !

treblas
17-12-2011, 02:02
ale i tak nikt mi nie wierzy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ciekawe czy atraxowi robustusowi uwierzyliscie ??

no ale niech ktos napisze swoja historie z jakimis robalami

moze byc fajnie

Atrax Robustus :-)
18-12-2011, 11:25
Eee z robalami ?
Nie mialem ciekawych przygod z Platyhelminthes, Nemathelminthes i Annelida.
Ups sorki :D
Kiedys w okrotny sposob wykorzystywalem przedstawicielki Annelida (Lumbricus terrestris) do lowienia karpi na stawach ;)
Wiecej przygod nie mam :]

Co do tych pierwszych, to mam nadzieje, ze nigdy nie bede musial przezywac przygod z takimi robalami, jak Enterobius vermicularis, bo to dosyc...niewygodne ;))))))))))))))))))

42d3e78f26a4b20d412==