PDA

Zobacz pełną wersję : Pierwszy pająk



alpacino
11-12-2011, 05:30
Witam!
Od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem kupna pająka. W związku z tym mam pytanie do was. Jak się z takim stworzeniem obchodzić? tzn. czy swobodnie mogę go brać na ręce, czy raczej nie. Co się może stać jak mnie przypadkiem udziobie (dajmy na to ptasznik kędzierzawy lub czerwonokolanowy). W opisie jest tylko zaznaczone ,że jad jest niegroźny dla człowieka, ale z jakimiś objawami trzeba się napewno liczyć - jakie to mogą być objawy i czy to jest bardzo bolesne ?.

Zion
11-12-2011, 08:18
Witaj.
Proponuję abyś w pierwszej kolejności przeczytał poprzednie tematy zamieszczone na forum w dziale pajęczaki, tam ten temat "czy swobodnie mogę go brać na ręce, czy raczej nie" jest przerabiany od jakiegoś czasu, również znajdziesz odpowiedź na resztę nurtujących Cię pytań.
Pozdrawiam i miłych wrażeń w obcowaniu z pająkami.

Metus
11-12-2011, 16:21
1. jak sie obchodzic??? - jak z wlasnym dzieckiem ;]
2. czy mozna brac na rece?? - czemu nie?? tylko jaki w tym cel?? oczywiscie zalezy jaki gatunek.
3. co sie stanie jak udziobie?? - hmmm pewnie popadniesz w spiaczke... (zartuje) nic sie nie stanie jak ugryzie kedziezawy czy czerwonokolanowy ale jak ugryzie jakis z bardziej jadowitych to moze byc gorzej... acha jesli jestes uczulony na jad to moze byc z Toba ciezko nawet po kedziezawym. Jesli jednak nie jestes to jedynie moze zaczac bolec Cie glowa ze strachu ;]
4. czy bolesne?? - nie wiem bo mnie nie ugryzl. :)))))

Atrax Robustus :-)
12-12-2011, 03:38
1. Poczytaj opisy lub, jak masz watpliwosci, to pisz na forum i rob to, co Metus napisal :D
2. Teoretycznie mozna brac na reke, ale "do macania" lepiej kupic chomika, szczurka lub myszke. Z brania pajaka do reki nie wyniknie na pewno nic dobrego. To jest zawsze jakis stres dla pajaka, poza tym zwierze moze:
- upasc i uciec
- upasc i sie zabic.
- ukasic, albo wyczesac wloski.
Czyli zadna z ewentualnosci nie jest przyjemna. Oczywiscie przy czestszym braniu na reke, ptasznik nie bedzie sie juz stresowal obecnoscia wlasciciela i to sie tyczy takze innych ludzi, a nie jednostki, bo pajak sie do czlowieka nie przyzwyczai.
Plusow tutaj raczej nie znajde, oprocz "niesamowitych przezyc", ale mnie to nie rajcuje i nie polecam brania ptasznika na lapki.
3. Jak Cie ukasi kedziorek, to pij wapno i czekaj. W razie niepokojacych objawow (ukaszenie b. albopilosum i b. boehmei jest tak malo grozne, ze nie ma powodow do obaw, ale jesli rzeczywiscie jestes alergikiem, to mozesz liczyc sie z anafilaksja, lub nie daj Boze wstrzasem anafilaktycznym, a wtedy moze nie byc milo) idz na pogotowie.
Hmm...czy to boli ?
Ciezko to powiedziec, bo ludzie inaczej odczuwaja bol i dla jednych moze byc on slaby, a dla innych silny. Jak mnie uwalil crawshayi, to naprawde bolalo i nie bylo to przyjemne.
Poza tym, jak kupujesz b. albopilosum, to nie musisz sie obawiac ukaszenia, bo musialbys byc niezlym specem, zeby sprowokowac pajaka tego gatunku do ukaszenia :)
Juz bardziej martwilbym sie tym, ze wyczesuje wloski :D

alpacino
16-12-2011, 11:01
Dzięki za odpowiedzi.

42d3e78f26a4b20d412==