PDA

Zobacz pełną wersję : Zakopujący się Kendzior



Zion
12-12-2011, 01:18
Wyjaśnijcie mi proszę czego objawami jest takie zachowanie Br. albopilosum, mianowicie pająk kopie norkę, poczym pogłębiając ją zagrzebuje się całkowicie nie pozostawiając za sobą wyjścia.
A może to normalne zachowanie kendziora?
Pozdrawiam.

Metus
12-12-2011, 03:13
moj kedzior zrobil sobie taka wlasnie kryjowke ale z wyjsciem przed wylinka siedzial tam 3 tygodnie a czoraj.... he hehe wylinka!!!, natomiast G.Rosea zakopala sie calkowicie nie zostawiajac zadnego wyjscia... he he myslalem ze zwiala jak zobaczylem ze jej nie ma :) ale podnioslem kore i sie znalazla. zrobila tunel prowadzacy pod kore, wlazla tam i przejscie zasypala calkowicie (tez zbliza sie wylinka:))) )

Kostek
12-12-2011, 03:52
Mój kędziorek ma w terra łupinke od kokosa do której wchodzi i zakopuje wyjśćie. Strasznie mnie to wnerwia , bo chciałbym sobie od czasu do czasu na niego popatrzeć!!! Wie ktoś może co robić , żeby pająk nie siedział cały czas w noże????

Atrax Robustus :-)
12-12-2011, 03:53
Mi sie wydaje, ze to moze byc wylinka, ale powiedz, kiedy ostatni raz Twoj pajak ja mial.
Przyczyna moze tez byc zbyt wysoka temperatura, wiec sprawdz, czy z temp. wszystko jest oki.

Huhros
12-12-2011, 04:13
kazda B. Albopilosa tak ma, ze siedzi non stop w norce, i raczej nie znam sposobu zeby to zmienic- ale na 100% wychodzi w nocy, a wiec - czerwona zarowka i po klopocie, co do kopania norek to mlode Albopilosy sa znane z tego ze kopia sobie domki gdy nie maja innych kryjowek, lub gdy nie podobaja im sie inne (czyli nasze) kryjowki :)
ptasznik zawsze wyjdzie ze swojej zakopanej norki (w innym wypadku by jej nie budowal, chyba ze norkasie sasypie z jakiegos powodu i przgniecie wejscie)
Jesli chcesz Kostek ptasznika, ktory nie chowa sie wiecznie w norce to polecam G. Rosea - one nigdy sie nie chowaja jesli trzymasz je chociaz w lekkim polcieniu!

Kostek
12-12-2011, 05:11
Wylinka to raczej nie jest , bo miał ją ostatnio w sobote tydzień temu .Temperatura jest wręcz za niska wacha się między 19 , a 20'C.

Zion
12-12-2011, 05:35
Mój pająk wylinkę przechodził swoją 5 wylinkę 3 tygodnie temu, temperatura w terrarium to około 24 stopni Celsjusza. Myślałem że ma zbyt dużą przestrzeń, bądź za wysoką wilgotność (nie posiadam higrometru).
Pozdrawiam

daczan
12-12-2011, 08:14
spoko ja zauwazylem ze moj maly jak nie mial kryjowki to tez sie zakopywal i siedzial i siedzial a jak ma kryjowke to czasami zakopuje sobie wejscie a czasami wychodzi gdzies i zakpouje sie gleboko (u mnie to standard) i mysle ze to normalne zachowanie

Metus
14-12-2011, 11:35
chowa sie ale tylko przed wylinka :P

42d3e78f26a4b20d412==