PDA

Zobacz pełną wersję : goły pająk !



Wesoły_hopak
13-12-2011, 01:42
no tak w poście chciałem spytać jak dóługo mojej B. smithi będą odrastały właski z dupci bo narazie ma gołą tak sie wczoraj zestresowała bidulka ;)
ahe jak spryskujecie terrarium specjalnym użadzenem czypoprostu lejecie wode ze słoika tak jak ja i ile tego musi byś woda ma w torfie pływać czy poprostu ma być tam mokro i jeszcze jedna sprawa ile kosztuje urządzenie do mierzenia wilgoności(higometr?) i czy jest duże.

mantid
13-12-2011, 01:45
Nie dziwie sie ze sie zestresowal jakl go zalales woda ze sloika....
Przy takim traktowaniu obawiam sie ze dlugo mu nie odrosna zadne wloski.

Higrometr do niczego Ci sie nie przyda, a torf powinien byc na tyle wilgotny zeby nie kruszyl sie i nie byl sypki. I na tyle suchy zeby po nacisnieciu nie wyplywala z niego woda.

Wesoły_hopak
13-12-2011, 01:49
dobra dobra popierwsze nie zalałem go wodą tylko lekko zwilżyłem torffr a na pająka zawsze bardzo uważam!!!

Frontside
13-12-2011, 02:08
wlaski pojawia sie ponownie po wylince i nie wczesniej :-) ja uzywam spryskiwacza (taki jak do kwiatow). Higrometr nie jest konieczny ale jest pomocny :-) musiales cos zrobic nie tak skoro twoj ptaszorek sie tak wkurzyl...

Wesoły_hopak
13-12-2011, 02:12
w sumie to nic specjalnego mu nie robiłem wyczasał właski bo to straszny nerwus :) najgorsze jest to że teraz będe musiał czakać jakieś pół roku może rok na następną wylinke i dopiero wrucą włoski :)

Jimbo
13-12-2011, 03:01
Frontside - ile kosztuje taki higrometr ?

Szczur
13-12-2011, 03:33
15zł (Galeria Dominikańska we Wrocławiu)

Pozdrawiam

Jimbo
13-12-2011, 11:30
No to spoko. Chyba sobie niedługo sprawię. W końcu lepiej wiedzieć, niż nie wiedzieć jaką się ma wilgotność u swoich pupilków.

Metus
14-12-2011, 13:47
osobiscie nie spryskuje podloza w terra tylko raz na jakis czas wlewam szklanke wody do terra o wym podloza 30x25. torf nie plywa a pajak ma tez swoj suchy kat. uwazam ze jest lepiej wlewac wode niz spryskiwac poniewaz jak sie spryskuje to tylko wierzchnia warstwa torfu jest wilgotna a spod jest sychy jak pieprz; natomiast przy wlewaniu wody nasiaka spod torfu i powoli nawilza sie calosc.

42d3e78f26a4b20d412==