PDA

Zobacz pełną wersję : wystroj terra katnika domowego :)



morda
13-12-2011, 15:04
mam zamiar wybrac sie na wycieczke do piwnicy i "pozyczyc" sobie jednego katnika na jakis czas. jak mam mu urzadzic terra? jakie podloze, dekoracje itp.

Pablos
13-12-2011, 15:39
Witam!
Ja bym zabral z kawałkiem piwnicy;))))) A tak serio to potraktowałbym go po królewsku, jak ptasznika:) Myślę, że będzie to dla niego niezły wypas ..takie pajęczarskie Kanary albo Majorka...heheheh
Tylko jak już wróci do swoich do piwnicy to niech im przynajmniej pokaże jakieś fotosy z podróży, żeby im nie było przykro;))))
Pozdrawiam
Pablos

GALN
13-12-2011, 16:37
Dobry pomysł :) tez mam takiego pajączka na początku bedzie siedział cicho ale po 2 dniach zrobi pajęczynę parę gałązek by mu się przydało ziemia torfowa ,pamiętaj ze musi mieć wilgotno je wszystko i duzo.co wpadnie w sieć zostaje zjedzone mawet surowe mięso je :)mam jednego jak chcesz odsprzedam ci kokony hihih ;) mam 2.

Atrax Robustus :-)
14-12-2011, 03:58
O co do katnika, to chyba moge Ci cos poradzic :]
Oczywiscie moj pomysl wyda sie tak glupi, ze wszyscy beda sie za mnie smiac przez nastepne pare dni, ale wedlug mnie, to jest bardzo dobre.
Zanim zlapiesz katnika, to zrob tak:
Przygotuj mu sredniej wielkosci terrarium... w sumie moze byc tez faunabox. Ja na poczatku dalem mu podloze, ale pozniej okazalo sie ZUPELNIE niepotrzebne...ale gole szklo...sami wiecie, jak to wyglada, dlatego jednak zostalo podloze.
Terrarium przedzielilem na pol w poprzek deseczka (taka, jak z boazerii, wysokosc - 5-6 cm), w nadziei, ze pajak zaczepi o nia siec, lecz gwozc programu to...uwga (nie smiac sie mi tu ;) rolka papieru toaletowego :]
Tzn. ten tekturowy srodek doskonale sluzy za domek. Postaw go pionowo w jednym koncu terrarium i jakos przymocuj...i mozesz wpuszczac pajaka. Nasz pupilek na pewno zrobi sobie domek w tej rolce i rozpocznie budowe sieci, zaczepiajac ja o deske (lub o co kolwiek podobnego, co wlozysz). Praktycznie wiekszosc czasu przebywa w domku, a w nocy kreci sie po sieci, ktora zajmuje wlasnie 1/2 terrarium. Moja Kleopatra tak sie zadomowila tam, ze zrobila sie odwazna (nie uciekala, kiedy probowalo sie cos jej tam wrzucic) i zlozyla 2 kokony, z ktorych po niedlugim czasie wykluly sie malenstwa ;)
Oczywiscie na wszelki wypadek postawilem malutki naparstek z woda, zeby byla juz pelnia szczescia :]
To pozostaje mi tylko zyczyc milej hodowli ;]
Ps.: Witamy wsrod zywych Pablos :]

Argchun
14-12-2011, 04:26
Ale dopuszczałeś samca,bo w sumie jak inaczej mogła żłożyć kokony?

Atrax Robustus :-)
14-12-2011, 06:29
Mogla w ten sposob, ze to byla juz zaplodniona samica.

Argchun
14-12-2011, 08:03
ups :)
Ja do mojej będę musiał dopuścić bo mam ja już jakiś czas.A jeszcze hyba dorośnie.

Hiba że ją puszczę na randkę do garażu na jedną noc :P

Atrax Robustus :-)
14-12-2011, 08:08
Ale katniki tez rozmnazalem, tylko za pozno wyjmowalem zawsze samca...i...wiadomo...kaplica.
Ale wiesz, jak bedziesz rozmnazal katniki, to pozniej latwiej pojdzie Ci z ptasznikami.

Atuis
15-12-2011, 01:26
kątniki są nawet fajne też je hoduje od jakiegoś czasu nigdy mi żaden nie zdechł i wogóle ale pasjonuje się innymi polskimi pająkami a mianowcie tygrzykami ma ktoś je?

Atrax Robustus :-)
15-12-2011, 03:29
Argiope bruennichi to przesliczny pajak i zgadzam sie z Atuisem, ze jest interesujacy. Ja je hodowalem i mam mile wspomnienia :)
Jak moja babcia jeszcze zyla, to jezdzilem zo Zagania i tam za domem byla bardzo duza laka grnaiczaca z lasem i wlasnie tam bylo zatrzesienie tygrzykow. Mozna im latwo urzadzic terrarium, bo mozna do jego wnetrza wlozyc elementy naturalnego otoczenia pajaka. Tylko terrarium trzeba urzadzic troche inaczej. Nalezy wmontowac w terrarium cos w rodzaju ramki, lub zorganizowac tak wystroj, zeby pajak mogl zrobic siec, jaka buduje w naturze. Co do wystepowania tygrzykow, to oczywiscie mozna je znalezc takze na poludniu Polski, bo sam tu mieszkam i czasami spotykam te pajaki.

Atuis
15-12-2011, 03:54
Właśnie jak ktoś sobie chce pochodować małego (do4 cm) ładnego pajączka i nie chce wydawać pieniędzy na ptasznika to polecam właśnie tygrzyka. :)

Atuis
15-12-2011, 03:55
Chociaż kątnikusy piwnikusy pospolitusy też są THE BEST :)

42d3e78f26a4b20d412==