PDA

Zobacz pełną wersję : moj pajak nie chce jesc...



matii
15-12-2011, 11:59
od 3 tygodni mam Brachypelma smithi ,ale od tej pory nie ruszyl ani jednego swierszcza i maczniaka.pajak jest po 3 wylince.karmie go swierszczami o polowe mniejszymi od niego i maczniakami.prosze o pomoc

Pablos
15-12-2011, 14:21
Hejka:)
Spróbuj podać mu pinkę...żywą i obserwuj zachowanie pajączka..jeśli od razu nie "rzuci się" na nią, to ją wyjmij i albo zdekapituj:) /odetnij głowę...albo w jakiś sposób uszkodź jej twardy oskórek chitynowy/ i wrzuć pająkowi. Sorki jeśli kogoś razi brutalność mojego opisu...ale nie przesadzajmy, wrażliwość jest piękną cechą, ale śmieszną w odniesieniu do czerwia muchy;)
Jeśli mimo tego tak się nie stanie /w co wątpię/ to pinkę wyjmij i "zabawę" powtórz za dwa dni..kiedyś smithi się złamie...;)))
Z mojego doświadczenia z 17 osobnikami Brachypelma smithi, jakie w tym momencie hoduję, wynika, że czasem człowiek dwoi się żeby im urozmaicić menu..kupuje świerszcze, mączniaki, larwy drewnojada, itd...i nic...Mam taką "sztukę", która mimo iż ma ponad 4 cm ciałka jeszcze do niedawna panicznie bała się świerszczy i nie było mowy, żeby je nawet aatakowała, nie mówiąc już o konsumpcji...WYBREDNIAKI z nich!!!:)))
Myślę, że dla 3 wylinki pinka jest the best!:)
Pozdrawiam:)
Pablos

memphis
15-12-2011, 14:35
ja karmie od 2 wylinki mojego pajączka mącznikami przeszedł wylinke i jest ju po trzeciej a ciągle wpierdziela mączniki iel bym mu niedał to praktycznie zje a jak dawałem pinki to nawet nie ryszył :-)

Huhros
15-12-2011, 23:41
moze jest najedzony albo zbliza sie wylinka? sprawdz temp. w terrarium (moze jestniska i dlatego ptasznik nie rusza zarcia?)

Pablos
16-12-2011, 00:18
Witam!
..Huhros ale czy na trzecią wylinkę (L3) to nie za długi okres??? /chodzi mi o stan "nażarcia"..;)/ Wiadomo dorosłe egzemplarze mogą odmawiać przyjmowania pokarmu nawet przez 10 miesięcy, bez skutków ubocznych.. ale jak na świeżą L3 to uważam, że okres 3 tygodni to nie mało. Co do temperatury to się zgadzam...może być za niska.. Jest jeszcze jedno, może pojemnik w którym go trzymasz jest za duży jak na tą fazę rozwoju...i istnieją problemy z lokalizowaniem potencjalnej ofiary!
Pozdrawiam:)
Pablos

Serpent
16-12-2011, 02:14
ptaszniki w tym wypadku Brachypelmy rózwież po 3-4 wylince wogą wytzymać większy okres niż 3 tygodnie, moje Brachypelmy właśnie tego rozmiaru nie karmie już 1,5 miesiąca (biorąc pod uwage że od przejścia wylinki nic nie je) i mają się świetnie więc uważam że pająk może nawet dłużej bez jedzenia wytrzymać oczywiście taki mały.

Pozdrawiam

Atrax Robustus :-)
16-12-2011, 05:11
W sumie Pablos napisal juz wszystko i zrob tak, jak napisal...zmasakruj kilka pinek i daj pajakowi. Pinki wlasciwie maja plynna zawartosc i jesli je mu ponaklowasz, to bardzo latwo skonsumuje ja. Obserwuj pinki, czy czasem nie zmienily swego polozenia..nie wydaja sie krotsze, lub pajak na nich nie siedzi, bo jesli tak, to SMACZNEGO ;]
Przyznam, ze moj raczej woli zywy pokarm. Ja tez mialem pajaka po 3 wylince i nie jadl kompletnie nic. Przez ponad 3 tygodnie nie ruszyl ani jednej pinki...muchy...niczego. Minal tydzien po 4 wylince, a pajak jadl jak szalony. Moj pajak tez mial okresy, kiedy nie byl glodny, ale trwalo to tydzien, jednak wczesniej byl intensywnie dozywiany ;)
Tak, czy siak, nie przejmuj sie tym, ze nie je, bo to jest raczej normalne i u pajakow nie jest to jakis fenomen. Poza tym smithi jest znanym niejadkiem wsrod pajakow i male osobniki sa zarloczne, ale za to dorosle jedza juz rzadziej. Sam zobaczysz po wylince, jak pajak bedzie wcinal. Poza tym powiedz, czy oprocz niejedzenia przejawia jakies apatyczne zachowania, to znaczy rusza sie malo, siedzi w norce. Oprocz tego jest ciemniejszy, niz zwykle. Bo jesli tak, to zbliza sie wylinka.

Huhros
16-12-2011, 16:19
spokojnie wytrzymaja 3 tyg. bez zarcia- zaufaj mi, a dorosle ptaszniki moga sie obejsc bez jedzenia nawet do roku (czyli 12 miesiecy)

matii
16-12-2011, 17:18
pająk ma normalny kolor,nie pociemniał,zraszam pojemnik w ktorym go trzymam (taki w jakich sprzedaja salatki),tem. ok 20-25 C.ale chodzi normalnie,tylko jak zarcie zbliza sie do niego,to on ucieka.moze on chce sie zaglodzic?

daczan
17-12-2011, 09:29
glowa do gory
jak pajak zglodnieje to zje
ja swojego malego karmie pinkami (podaje mu czesto ale on je rzadko niama) ;) i z pocztaku tez sie przejmowalem ale teraz juz wiem ze jak zechce i bedzie glodny to se zje a jak nie to nie
pozdrowienia

Metus
17-12-2011, 10:03
moj tez nie jadl przez 3 tygodnie a teraz jest cool :) nie boj sie bedzie dobrze :]

Dr_Who
18-12-2011, 10:07
hehe
Wasze nie jadły trzy tygodnie a u mnie było gożej otóż:
kuopiłem smithi18 października-nie jadła
dopiero 22grudnia zjadła takieo na wpół przeobrażonego mącznika.
wczoraj wyliniała i mam nadzieję ze bedzie jadła:)
trzymajcie kciuki

B.smithi(0,9cm)
H.lividum(2,1cm)
P.regius(75cm)

42d3e78f26a4b20d412==