PDA

Zobacz pełną wersję : kokon albopilosum



cargool
17-12-2011, 10:58
mam pytanko:
czy lepiej zostawic samice z kokonem (B.albopilosum) czy ja zabrac z
terra!??

czy samica spełnia jakoms role przy kokonie tzn.czy sie nim w jakis sposob opiekuje?

martwie sie czy ona np. niezechce zjesc kokonu albo cos w tym stylu.
co proponujecie ??

Pzdr
cargool

Metus
17-12-2011, 11:01
raczej nie trzeba zabierac. ona chyba sie nim opiekuje ;]

memphis
17-12-2011, 11:17
hehehe cargool i ty chciałeś żebym sie wypowiedział niemam zielonego pojęcia o tym :D

Metus
17-12-2011, 11:47
wg P.Cieslaka samica czesto porzuca kokon wiec warto go zabrac i sztucznie inkubowac choc osobiscie nie zabieralbym go tak odrazu i obserwowal. Zabralbym dopiero wtedy jak bym byl pewny ze samica juz go porzucila

Huhros
17-12-2011, 12:18
wszystko zalezy od samicy- niektore zostawiaja kokon, a inne sie nimi opiekuja. Jesli samica Cargoola jeszcze nie miala kokona to najlepiej niech poczeka i zobaczy co bedzie- jak bedzie sie opiekowala to luz a jak nie to niech sam inkubuje :)

Gadzinka
17-12-2011, 13:26
Nie wolno zabierać samicy - po ok. 5-6 tyg. otwiera ona kokon. Dzięki samicy nimfy mogą opuścić kokon.
Przez ten czas samica nie je więc po wyjściu młodych musisz ją dobrze odżywiać.

[gadzinka]

cargool
18-12-2011, 04:54
to jest jej pierwszy kokon i moj tez :-)
ale jak mam poznac czy ona porzucila kokon czy nie? i jak cos to mam zrobic taki inkubatorek jak w ksiazce Cieślaka? czy zostawic kokon tam gdzie jest a tylko samice przeniesc?

Pzdr
cargool

TaumanTis
18-12-2011, 07:06
ale przeciez samice po zlozeniu kokonu nie przyjmuja pokarmu przez jakis czas !!!

Huhros
18-12-2011, 15:08
jak olewa kokon, to oznacza to ze nie bedzie sie nim opiekowlala, jak nie bedzie sie opiekowala to przenosisz kokon w inne miejsce- musisz zapewnic odp. warunki sie wie, po jakims czasie (4-6 tyg) rozcinasz zyletka i czaisz co sie dzieje- jak nimfy (spajderlingi -jak zwal tak zwal ;) wylaza to luz a jak nie to zostawiasz kokon i czekasz znowu troche czasu

Awikkularia
19-12-2011, 07:08
Ja zostawiłam swojej samicy kokon na miesiąc. Po miesiącu odebrałam go jej i otworzyłam. W środku były larwy. Kokon umieściłam następnie w inkubatorze i po sprawie. Za jakiś czas wylazły pajączki. Nie polecam zostawiania kokonu do czasu otwarcia przez samicę - wyłapywanie kilkuset pajączków z terrarium agresywnej samicy jest niezbyt przyjemne... Kokony rzadszych ptaszników zabieram samicom na drugi dzień po ich złożeniu i wkładam do inkubatora. Około 3 dni po zabraniu kokonu samice zaczynają jeść jak wściekłe.

Pozdrawiam

cargool
19-12-2011, 13:12
tak ale jak mam poznac czy ona sie opiekuje kokonem??
jak to sie objawia??

Pzdr
cargool

Awikkularia
20-12-2011, 02:38
Nosi go w szczękoczułkach i nie wypuszcza go ani na sekundę. Jak się zbliżasz to straszy nadal nie wypuszczając kokonu. Jakby się nie opiekowała, prawdopodobnie nie miałbyś już czego zbierać....

42d3e78f26a4b20d412==