PDA

Zobacz pełną wersję : Pomiar wilgotnosci



Mixman
17-12-2011, 12:21
WItam! Jaki jest orzyrzad do mierzenia wilgotnisci w terrarium, chce kupic pajaczka i utzrymywac mu sstaly poziom wilgotnosci, gdzie mozna takei cos kupic i jak sie nazywa?

Mirass
17-12-2011, 12:45
jest to tak zwany Higrometr (Hygrometr, Hydrometr), w internecie można go kupić za 17zł i pare groszy na stronie www.karusek.com.pl ...

Atrax Robustus :-)
17-12-2011, 12:53
Mozna kupic, ale w sumie nie wiem, czy bedzie ci potrzebny, bo przeciez sposob "na oko" nie jest wcale gorszy. Nalezy pilnowac tylko, zeby powierzchnia podloza nie byla wysuszona oraz dopilnowac, aby nie narobilo sie blota przy skrapianiu ;)

Mixman
18-12-2011, 06:38
Dzieki, ale jak na oko stwierdze czy wilgotnosc w terrarium jest 60 czy 70%? :)

Atrax Robustus :-)
18-12-2011, 07:57
Wielu terrarystow wlasnie na oko bada wilgotnosc i jest dobrze.
Ale spoko, higrometr przyda sie.

Metus
18-12-2011, 08:49
no wlasnie przyda sie. ja wlasnie mam zamiar kupic. jesli nie znajde u siebie w sklepie to zamowie przez net ;]

walter
18-12-2011, 09:28
Mozna i "na oko" ... przy duzo mniej wymagajacych gatunkach, jak np. G.rosea, ktorej nie stanie sie krzywda przy 10 - 20 procentowych wahaniach wilgotnosci.

"Na oko" mozna okreslic, czy wyglada na sucho czy mokro ... przeprowadzcie taki test na, powiedzmy Aviculariach i szybko trzeba zamawiac nowe pajaczki.

Osobiscie wole nie ryzykowac i rowniez moja Rosie jest zaopatrzona w hygrometr.

Atrax Robustus :-)
18-12-2011, 10:05
Oczywiscie walter masz racje. Avicularie sa tak wymagajace, ze wieksze wahania wilgotnosci i temperatury zabijaja je dosc czesto. Tak wiec, gdy pajak "pada bez powodu", to przewaznie powodem sa wahania warunkow w terrarium. Ja jednak na razie nie zajmuje sie Aviculariami, bo mysle, ze jestem aktualnie za cienki na hodowle tych pajakow :)
dlatego wolalem Brachypelmy i Poecilotherie, ze wzgledu na mniejsze wymagania. Jednak tak de facto, oszczedzanie paru zlotych na higrometrze to glupota i tez przez net zamowie go dla moich maluchow :)

Mixman
18-12-2011, 10:22
Mam pytanie, gdzie kupujecie pajaki? Czy czy znacie jakis dobry sklep w Poznaniu, gdzie mozna kupic Avicularie?

Atrax Robustus :-)
18-12-2011, 10:41
Wejdz na forum "Sprzedam", tam znajdziesz to, co trzeba :)

Mixman
18-12-2011, 15:05
no tak Atrax, ale czy zamawiales przez internet, bo jeden gosciu ostatnio zamowil i dostal pajaka krzyzaka, wiec jesli masz wiarygodne zrodlo to podaj.

Huhros
18-12-2011, 15:12
hehe- po ile "chodza" krzyżaki?

Tribel
18-12-2011, 15:16
Huhros, to zalerzy gdzie musz isc, jak sa stare, jaka maja kondycje czy lubja chodzic no i czy maja buty adidasa czy zwykle trampki

Huhros
18-12-2011, 15:47
Tribel- nie zrozumielismy sie- nie pytam gdzie chodza ani w czym, tylko "po ile"- mozna chodzic po 0.5 a rownie dobrze po caly karton! ;)

Atrax Robustus :-)
18-12-2011, 16:09
Mixman -> TomekG, Avikkularia, Sklipkan (bardzo rzadko cos sprzedaje, ale super uczciwy gosc), Kudlaty (nie znam, ale wszyscy go polecaja).
Ja kupowalem tylko u TomkaG i bardzo go polecam (kupilem u niego smithi i regalis).
Poza tym, jak kupujesz u prywatnych hodowcow, to masz pewnosc, ze twoje zwierzatko bedzie zdrowe. Mozna mnozyc przyklady zoologikow, ktorze sprzedaja chore zwierzeta i zbieraja za to niezle profity. Czesto pajaki w zoologikach sa zaniedbane i chore (przykladowo na roztocza), a ich cena jest czesto nieporownywalnie wieksza, niz u hodowcow. Oczywiscie nie wszedzie tak jest, bo sa sklepy, w ktorych zwierzeta sa bardzo zadbane i do takich sie nie przyczepie. Nie mieszkam w Poznaniu, wiec nie powiem Ci, co, gdzie i jak ;]
A z tymi krzyzakami ... mozna ostatecznie sprzedawac.
"Araneus diadematus - dorosla samica - 15 zl !"
fajnie takie cos by wygladalo ;]
hehe a to 15 zl to chyba tylko za sam trud zlapania pajaka :]

walter
18-12-2011, 16:38
A ja chcialbym miec krzyzaka! ...powaznie!

Atrax Robustus :-)
18-12-2011, 17:01
bo wszystkie krzyzaki to fajne chlopaki ;)

Fajnie sie je hoduje :)
Nie sa mniej ciekawe od ptasznikow.

memphis
18-12-2011, 17:23
ej ja moge dostarczać kilogramami :P mnogo tego umnie :]

42d3e78f26a4b20d412==