PDA

Zobacz pełną wersję : Vagans agresywny?



Mixman
19-12-2011, 04:15
Witam... Czy Vagans jest dosc agresywnym pajakiem? Czy czesto atakuje jak sie wklada reke do terrarium? Jaka rekawice nalezy zalozyc? czy przebije cienka? Czy ktos mial przykre doswiadczenia z vagansem?
dzieki.

Atrax Robustus :-)
19-12-2011, 04:35
Mialem przykre doswiadczenia z vagansem, bo uwalil mnie z mojej winy kiedys. Roznie u nich jest z zachowaniem. Powstal pewien stereotyp, ze jest to gatunek agresywny, ale ktos juz mowil, ze jego vagans jest lagodny i w ogole nawet wloskow nie wyczesuje i daje sie brac do reki. Czyli jednak sa wyjatki. Co do pozostalych osob, to wiekszosc pisze, ze ich vagansy sa ...nieprzewidywalne. Co do rekawic, to bierz rekawice ogrodowe. One tez nie sa gwarancja bezpieczenstwa, ale to zawsze cos. Oprocz tego nie daj sie ukasic, nie bierz ptasznika na reke i traktuj go z "respektem", to nie potrzebne Ci beda rekawice. Karm pajaka peseta i jak mu sprzatasz, to odgrodz go jakos. Pajaczek ma slaby jad, wiec, jak mnie ukasil, to nawet nie bolalo tak bardzo, a poza tym to nie byl duzy pajak, tylko malutki, wiec baaardzo szybko zapomnialem o tym zdarzeniu. A moze najpierw kup sobie inna Brachypelme ?
A tak w ogole, to co hodujesz ?

Serpent
19-12-2011, 04:43
co do vagansów to ma najbardziej niezruwnoważony charakterek z Brachypelm zależy na jakiego trafisz może być agresywny że do rąki nie da sie tak od razu wziąść a równiez moze być taki spokojny że bez problemy da sie brać na ręce.

Pozdrawiam

Kendzierzawiec
19-12-2011, 06:24
ja uwazam ze vagans jest dobrym pajakiem dla początkujących... a to dlatego ze wienkszosc vagansów niejest agresywna, tylko "niespokojna" .
Jak ktoś kupi sobie vagansa na początek (załużmy ktury ma tak z 2cm ) i uda mu sie go utrzymać przez jakieś puł roku to inne pajaki (brachypelmy) niebędą problemem.

Atrax Robustus :-)
19-12-2011, 07:37
I co z tego, ze jest agresywny ?
Przynajmniej jego wlasciciel nie bedzie pchal lapek do jego terrarium. A dla poczatkujacych nadaje sie dlatego, ze nie ma wygorowanych wymagan, tak jak na przyklad Avicularie, ktore balbym sie, poki co trzymac.

Kopar123
19-12-2011, 09:10
mam vagansa od ponad roku bardzo szybko mi dojrzał, jak był mniejszy brałem go na ręce lecz teraz już przestałem chociaż jestem alergikiem. jak wkładam mu rękę do terrarium nie okazuje żadnej agresji wobec mnie. nawet jeśli chce go przetransportować w inne miejsce popychając go patyczkiem bardzo rzadko się denerwuje

Mixman
19-12-2011, 10:43
Narazie to nic nie hoduje, jutro jade po pajaka i zastanawiam sie nad Vagansem i Albopilosum.

Kendzierzawiec
19-12-2011, 10:57
szczeże ? weź to i to.

Mixman
19-12-2011, 11:45
Mam jeszcepytanie , moze juz bylo ,a ja z reszta nie pamietam. Jak utrzymywac wilgoc u malego ptasznika jak jest np. w malym pudelku? za dzuo wody moze mu zaszkodzic ,co? jakie sa szanse ,ze taki pajaczek niee przezyje pol roku?

Atrax Robustus :-)
19-12-2011, 12:39
Najlepiej wez strzykawke i wstrzyknij troszeczke wody w podloze (ilosc reguluj w zaleznosci od wielkosci pojemnika). To, czy pajak przezyje pol roku, czy wiecej, zalezy tylko i wylacznie od ciebie. Jesli bedziesz trzymal odpowiednia wilgotnosc/temperature, to szansa, ze dozyje pol roku wynosi 99%. Dalem 99%, a nie 100%, bo zawsze moze sie mu przytrafic jakis wypadek, albo moze byc jeszcze przed kupnem chory na grzybice i roztocza, wiec gdyby te ewentualnosci odijac, to szansa przezycia wynosi stowe.

morda
19-12-2011, 14:54
ja mam malutkie vaganse (2-3 wyl) i sa spokojniotkie ale dosc szybkie. zreszta male pajaczki zawsze sa szybkie. dodatkowo mam chorego psychicznie albopilosum - miota sie, pesete kasa. z trzech tylko on jest nawiedzony bo reszta to wloskow nawet nie czesze.

Mixman
20-12-2011, 04:05
Podalem amlemu Vagansowi (1,5cm) swierszcza prawie jego wielkosci i go dopadl, czy go zje? te swierszcze sa pokryte jakims bialym proszkiem, to normalne?

Kendzierzawiec
20-12-2011, 04:52
takiego albopilosum jeszcze nie spotkałem !

Metus
20-12-2011, 10:05
niektórzy posypuja swierszcze jakimis witaminkami aby byl bardziej pozywny ale to sprawdza sie u innych zwierzakow a u pajakow nie.

Atrax Robustus :-)
20-12-2011, 10:12
Przy pajakach mozna wstrzykiwac owadom witaminy, ale odradzam, bo mozna latwo zatruc pajaka.

42d3e78f26a4b20d412==