PDA

Zobacz pełną wersję : --->Mój pająk nie chce przejść wylinki !!!<---



Kamil Rogóż
20-12-2011, 13:19
Mój pająk miał ostatnią wylinkę w sklepie gdzie go kupowałem a miało to miejsce 1 sierpnia 2002. Do teraz nie przeszedł żadnej wylinki czy on jest chory??? Mój pająk to Brachypelma vagans ok. 6cm ciała. POMOCY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Murinusek
20-12-2011, 13:30
Nie przejmuj sie jesli chodzi o wielkosc spidera to jest on spory i dlatego nie ma wylinki. Nie martw sie

Huhros
20-12-2011, 13:32
dorosle G. Rosee przechodza wylinke co 2 lata :D , wiec marne pol roku nie stanowia problemow, moja samica G.Rosea (5cm bez nog) przechodzila ostatnio w maju i narazie nie zanosi sie na wylinke. Samice brachypelm (dorosle) przechodza raz w roku.

Kamil Rogóż
20-12-2011, 13:36
To coś tu nie gra...Gościu w sklepie powiedział że jest zaniepokojony że jeszcze nie przeszła...hmmmmmm...co za kit...:D

Atrax Robustus :-)
20-12-2011, 13:56
Hehe nie sluchaj goscia ze sklepu, bo bedziesz chodzil zima w sandalach :]
Ale nie masz sie, co martwic, bo to nie jest nic odbiegajacego od normy. Nim wiecej wylinek, tym sa one rzadsze, wiec to jest calkowicie normalne.
Poprzednicy wszystko napisali.

Gari
20-12-2011, 14:01
Kurcze zawsze czepiacie sie gosci ze sklepu ... ale w tym przypadku macie pelna racje ;)

Atrax Robustus :-)
20-12-2011, 14:07
Ja sie czepiam tylko wtedy, jak nie wie, a probuje doradzac. A zeby nie bylo, ze robie stereotypy, to powiem, ze sa sprzedawcy, ktorym serio nalezy sie medal za opieke nad "towarem".
----------------------------------------------------------------------
Ale to nie ma nic wspolnego z wylinka. To tylko taki maly OFF TOPIC.

Gari
20-12-2011, 14:19
Sam sprzedaje w zoologicznym i gdyby nie to forum i kontakty tutaj sam bym byl malo-wylewny w tych sprawach ..zakupilem smithi'ego by sie obeznac z tematem i po roku juz mam 11 szt. "spiderow" Ale to chyba nawet i dobrze :)

Pozdrawiam
Gari

Atrax Robustus :-)
20-12-2011, 14:28
Jasne, ze dobrze!
Pajaki to tak ciekawe zwierzeta, ze ich hodowla nieslychanie wciaga. Tylko jak to nazwac?
Powiem tylko, ze jestem arachnoholikiem, choc sam mam na razie malutko osmionogich pieszczoszkow :].

memphis
20-12-2011, 16:09
Ja myśle że ograniczają mnie finanse choć mam pająka dopiero od dwóch miesiecy to ju mam chorobe :D i gdyby miał bym kasy to bym sobie pozastawiał cały pokój w pająkach :D

Frontside
21-12-2011, 01:09
he he he!!! Każdy z nas ma taka samą "chorobe". Nie przypuszczalem nigdy ze hodolwa moze wciagac tak jak tatuaze a jednak... przekonalem sie o tym w szybkim czasie bo od zakupu pierwszego do teraz minelo 9 miesiecy a ja juz mam 5 i 6 do mnie przyjedzie w czwartek i juz zamowilem nastepne dwa tylko ta kasaaaaaaa...

Kamil Rogóż
21-12-2011, 03:27
A ile razy mam mu spryskiwać dziennie terrarium bo się zakopał a ja czytałem że jak jest za mała wilgotność to pająki się zakopują.

Atrax Robustus :-)
21-12-2011, 05:10
Eeee... Pajaki sie zakopuja, jak jest im za goraco i jak nie maja kryjowki.
Jesli masz higrometr, to trzymaj wilgotnosc, jaka jest odpowiednia dla danego gatunku, a jak nie masz higrometru, to przy gatunkach raczej troche higrofilnych (do ktorych raczej nie zalicza sie rosea i cyaneopubescens) spryskuj tak, zeby nie zrobilo sie bloto, ale i tak, zeby nie bylo sucho.

Szymon_czarodziej
25-12-2011, 13:05
Czy pająki linieją przez całe życie ??? Wiadomo, że linieją do osiągnięcia dojrzałości a potem ???

Pozdrawiam

Huhros
25-12-2011, 15:05
ptaszniki linieja przez cale zycie

42d3e78f26a4b20d412==