PDA

Zobacz pełną wersję : a.metalica niechce jesc



Wochu
21-12-2011, 14:03
jestem nowy i mam pare pytan:
1)moja metalica ma 2 cm razem z nuzkami i niewiem czemu niechce jesc mam ja dopiero3 dni i wzucilem jej martwom pinke i nic czy to normalne?????
2)kiedy moja metalica zrobi sobie gniazdo ?????
3)czy w nocy lampka musi byc tez zapalona ???-moja metalica jest blisko kaloryfera

zgory pozdrawiam wszystkich i dzienkuje za pomoc!!!!!!!

zadyma14@interia.pl

Pablos
21-12-2011, 14:23
Witam!
Hmmm...a więc po kolei...
Ad 1. To, że Twój pająk nie chce jeść od 3 dni..cóż...heheheh...poczytaj sobie starsze posty, dowiesz się ile ptasznik może nie jeść bez szkody oczywiście dla jego zdrowia:)))../długo...nawet kilka miesięcy/
Ad 2. Trudno powiedzieć..:( /myślę ze tylko Twój pająk zna na to odpowiedź..:))))/
Ad 3. Pająki nie "przepadają" za światłem...niejako z definicji...więc światło, zwłaszcza w nocy, jest zupełnie zbyteczne...żeby nie powiedzieć, że to może zakłócać pająkowi jego funkcjonowanie i być może dlatego Ty niecierpliwisz się, że nie zrobił do tej pory "gniazda"..Aha ZABIERZ go od kaloryfera!!!! To zły sposób na ogrzewanie terrara /trudne do przewidzenia skoki temperatury i łatwo sobie pajączka zasuszyć:(/..lepiej zainwestuj w jakąś żarówkę..najlepiej czerwoną../to też było na Forum pisane tysiąc razy;))/ ptaszniki NIE WIDZĄ widma światła w zakresie czerwieni...wtedy będziesz mógł do woli obserwować go nocą, nie przeszkadzając mu w tym w żaden sposób..dla niego będą to istne "egipskie ciemności"..;))))
Pozdrawiam:)
Pablos

Atrax Robustus :-)
21-12-2011, 15:08
Amen :]
Wszystko juz zostalo powiedziane "in extenso" :)
Co do niejedzenia, to przyzwyaczjaj sie do tego, bo jak bedzie starszy, to moze nie jesc tygodniami/miesiacami, choc Avicularie nie naleza do typowych niejadkow.
Napisz jeszcze, jak urzadziles terrarium swojemu pajakowi. Odpowiednie urzadzenie moze miec duze znaczenie w tym, jak szybko pajak sie zadomowi (co u takich maluchow trwa bardzo krotko).
Pablos juz to napisal, a ja sie z tym absolutnie zgadzam, ze powinienes zabrac ta Avicularie od kaloryfera. Szczegolnie, jak ma sie do czynienia z higrofilnym i stenotermicznym zwierzeciem, jakim jest Avicularia (w sumie wszystkie pajaki sa, ale Avicularie sa bardziej wrazliwe - szczegolnie mlode). Ten pajak jest wrazliwy na przesuszenia i w ogole na skoki wilgotnosci i temperatury. Jesli poczytasz forum, to zauwazysz, ze zdarzaly sie przypadki, kiedy pajaki te padaly przy wylince, lub w ogole "bez powodu". Ale nie chce Cie tu straszyc ;]]]]]]
I poczytaj forum. Jak to zrobisz, to wszystkie pytanka znikna <|:-)

Pablos
21-12-2011, 17:02
Amen po raz drugi...;]
Teraz to już nawet "mucha nie siada"...ze wszystkim oczywiście się zgadzam i zwróć uwagę na użyte przez Atraxa określenia Avicularia sp.: HIGROFILNY/rzeczywiście lubi wilgoć../ i STENOTERMICZNY/żyje w dość WĄSKIM zakresie temperatur/.. Myślę, że musisz być podwójnie staranny we wszystkim co robisz..cóż..może i jakaś eurytermiczna /ale też bez przesad:)))/ Brachypelma byłaby dla Ciebie łatwiejsza na początek Twoich hodowlanych zmagań..ale wybrałeś trudniejszą drogę..
Powodzenia
Pozdrawiam:)
Pablos

Atrax Robustus :-)
21-12-2011, 17:25
Ja tez wybralem raczej eurytermiczne pajaki (na swoj sposob sa eurytermiczne. Przynajmniej maja wiekszy zakres tolerancji na czynniki srodowiskowe, niz Avicularie), jesli mozna w ogole tak o nich powiedziec :)
W kazdym razie, poki co, wole cos dla poczatkujacych, czyli Poecilotherie i Brachypelmy. Moze kiedys sobie sprawie jakas Avicularie, ale na razie lepiej zajme sie tym, co mam. Mam centralne, ale rzadko go uzywam, bo jestem przyzwyczajony do nizszych temperatur (...16-17*C). Oczywiscie staram sie zapobiegac szronowi na meblach :]
W kazdym razie, czesto nawet w dzien nie mam za wysokiej temperatury, wiec wole pajaki, ktore "wybacza mi" warunki, w ktorych je trzymam :)

mantid
22-12-2011, 04:49
Nic dodać nic ująć....

.... grochem o ścianę.....

Awikkularia
22-12-2011, 15:55
Wochu, a co dajesz swojemu ptasznikowi? Może czas zmienić karme?

42d3e78f26a4b20d412==