PDA

Zobacz pełną wersję : terra dla A.Metaliki



Wochu
22-12-2011, 04:43
powiedzcie jak zrobic terra dla mlodej a.metaliki-Trzymam ja w pojemniku plastikowym pod lampkom w srodku troche galonzek pojemnik z wodom-malutki(naparstek) ma ponad 20 Ci wilgotny torf.-Czy to wystarczy??????

mantid
22-12-2011, 04:51
Tak, to powinno wystarczyć. Nie przesadzaj tylko z tą lampką. One niezbyt lubią intensywne światło.

Pablos
22-12-2011, 07:40
...ja miałbym pewne zastrzeżenia do temperatury...
Dobij do 25 st.C a ja i pająk będziemy szczęśliwsi..;)))
Pozdrawiam
Pablos

Metus
22-12-2011, 08:06
zapomnieliscie dodac, że należy jeszcze dac jakąś gałązkę albo kore bo przeciez jest to pajaczek nadrzewny ktory lubi sie wspinac.. :)

Pablos
22-12-2011, 08:20
Witam Metus:)
Przecież ma "gałonzki"...hehehehe..:))), ale płat kory...jak najbardziej!
Pozdrawiam:)
Pablos

Atrax Robustus :-)
22-12-2011, 08:59
Witam wszystkich !
"Ja terz myślem, rze te gałonski pofinny bydź dopre" :)))))
dla nadrzewnych przydaje sie troche przestrzeni do wspinaczki.
Co do urzadzenia terrarium, to daj ja na razie do niewielkiego boxa i tam ja trzymaj, dopoki nie bedzie wieksza. Ja swojej Poecilotherii zrobilem terrarium tak:
http://terrarium.com.pl/forum/download.php/16,3646,96/costam.jpg
Oczywiscie ten render jest nieaktualny, bo obecnie zwiekszylem jej przestrzen do wspinaczki, przyklejajac do scianki recznik papierowy. Pajak teraz o wiele wiecej sie wspina i buduje sliczna siec!
Jak trzymasz ja w wiekszym box`ie, to mozesz dac jej tez troche galazek/kore do budowy gniazda. Avicularie robia przepiekne, lejkowate sieci. co do scianek, to mozesz wylozyc je kora i to jest bardzo dobry pomysl (wedlug mnie).
Oczywiscie naparstek z woda jest bardzo przydatny i nie bede juz wspominal o dobrej wentylacji.

Pablos
22-12-2011, 09:35
Taaa..."Pienkne terarióm ..tesz mażę o Poecilotherii.."..:))))))))
Atrax spoko...bardzo ładne.
Jutro do Kraka przyjeżdża do mnie P.cambridgei od Matiego "Pajęczarza"..POZDRAWIAM M., przy okazji:)/mój pierwszy nadrzewny..:)/ i wymyśliłem mu terrar, którego koszt jest śmiesznie mały a pająka mogę stale obserwować.../niestety sam nie mam cyfrówki, kumpel dziabnie kilka zdjęć to Ci prześlę..jeśli chcesz../ W Biofilu ..obczaiłem takie przezroczyste terraria w kształcie walców, przeznaczone dla modliszek, straszyków i patyczaków. Koszt największego..bardzo zresztą estetycznego, to 8PLN. Ścianki obkleiłem korą ..ale pozostawiłem z przodu fragment "obserwacyjny",gdzie nie ma kory..na dno poszedł kokos.. W środku zapodałem kilka konarków, które przykleiłem do kory /chodzi o stabilność/..oczywiście musiałem dać epifity;) i tą nieszczęsną oplątwę brodaczkowatą, którą mam w każdym terrarze:))) /jest całkiem spoko/. Tylko nie wiem jak długo pociągnie jako składnik gniazda;), ale nie jest zbyt wymagająca..raz dziennie trzeba ją tylko spryskać odstaną, przegotowaną wodą i rośnie jak na drożdżach;)) ..i tyle. Jutro przyjedzie lokator..i mam nadzieję, że "myśliwemu z Trynidadu" się spodoba...
Pozdrawiam:)
Pablos

Atrax Robustus :-)
22-12-2011, 10:02
Mysle, ze dla "kembridża" to bedzie wrecz luksusowa willa! Ja mam podobnie z tym recznikiem papierowym, ktorym obkleilem scianki. Tez zostawilem sobie fragment obserwacyjny, tylko na razie ten moj pojemniczek jest za maly, zeby obsadzic go jakimis roslinkami. Ale ten problemik niedlugo sie rozwiaze, bo po kolejnej (7) wylince mojej Poecilotherii, zamierzam ja przeniesc do wiekszego terrarium i tam dopiero beda wspaniale widoki na pajaka. Co do fotek, to bylbym wdzieczny, gdybys wyslal! To na pewno pomoze mi tez w urzadzeniu terrarium "ornamentalowi" :]
W sumie zastanawiam sie, czy nie przeniesc go juz teraz... ale jednak wole poczekac jeszcze troche na ta nastepna wylinke, bo ona moze byc lada dzien, a nie chce teraz pajaczkowi burzyc jego sieci i stresowac go. Juz kupilem Poecilotherii sztuczne roslinki i zamierzam nimi obsadzic terrarium. Oprocz tego, dam tam jeszcze fikusa drobnolistnego i pomysle nad kupnem epifitow.

Wochu
22-12-2011, 11:42
ale chcialem sie zapytac o 2 zeczy a mniamowicie:
1)mam wiencej galonzek ale mniejszych??-czy tak tez moze byc
2)o co chodzi z tom korom i rencznikiem papierowym?????

42d3e78f26a4b20d412==