PDA

Zobacz pełną wersję : **Dręcząca myśl**



Metus
24-12-2011, 14:40
Witam!! :)
W połowie stycznia kupiłem P.Formose. Przez pierwszy tydzień non-stop łaziła po całym terra. Po tym czasie jednak wlazła do kryjówki i siedzi do tej pory. Prawdopodobnie wylinka. Co do tej dręczacej myśli to... zastanawiam sie czy oby to napewno wylinka. Terra jej obserwuje bardzo często. Raz w nocy (ok 27.01) widziałem ze opuściła kryjówkę. Ale tylko ten raz. Hmm jeśli pająk przygotowuje sie do wylinki to chyba wogóle nie opuszcza kryjówki??!! Acha zapomnialem napisac ze 23.01 dalem jej swierszcza. Swierszcza zabila ale nie zjadla. Wejście do kryjówki jest prawie całkowicie zalepione pajęczyną ale nie całkiem. Jest otwór ok 1,5cm średnicy. czy aby napewno wylinka.. czy może ma złe warunki i.... ach az boje sie pomyslec... Może ma złą wilgotność?!?!?! albo cos jeszcze innego sam nie wiem. Rozum mi podpowiada ze to wylinka ale... Czasami az mam ochote zajrzec tam na siłe i sprawdzić czy pająkowi nic nie jest. Ale zeby tam zajrzec musialbym rozwalic jej pajeczynke, a jesli to zblizajaca sie wylinka to po co mialbym niepotrzebnie stresowac pajaka..??!! Jak myślicie?? mam tam jakos zajrzec czy lepiej czekac az sama wyjdzie??!! .... sorki za te porozżucane mysli..

Pablos
24-12-2011, 15:07
Hmmm...:)
Metus moim skromnym zdaniem dobrze kombinujesz...Oczywiście nikt poza samym pajączkiem nie wie tak naprawdę o co chodzi;)) , ale wylinka tak czy owak jest tu najbardziej prawdopodobnym rozwiązaniem tej ZAGADKI.. Poza tym nie przesadzajmy..Poecilotheriae nie są aż tak wrażliwe..a Ty nie jesteś "zielony" w temacie../o czym wszyscy wiemy:)/ Tak więc cierpliwości Metusku..myślę, że jak Twoja formosa "dojdzie do siebie", jej nowy wygląd wszystko Ci zrekompensuje...
Pozdrawiam:)
Pablos

Metus
24-12-2011, 15:46
Thz Pablos. Ciekawe ile to jeszcze potrwa. A wogóle to robie trofea z wylinek pająków. Ciekawe czy uda mi sie to rówież z wylinką P.Formosy. Jeśli wylinka bedzie uwięziona w gnieżdzie to jak ja wyjać no i czy do tej pory Ciri jej nie zniszczy??!! ps umiescilem 2 fotki tych trofeum.... :)

morda
24-12-2011, 16:06
wow. fajne te trofea :) - ja moje wylinki 3mie w pudelku wszystkie razem i jest ich juz 24 :)

Kedzior
25-12-2011, 04:15
Najprawdopodobniej jest to wylinka.Mój pająk niejadł tydzień i cały czas siedział w swojej kryjówce ,a potem co...........NOWY PAJĄK sie wyłonił na świat.;)))))

Kendzierzawiec
25-12-2011, 10:00
hm... jak muj pajak sie ukryje w kryjówce to całe wyjście ma zapchane torfem :)) ale czasami odkrywam torf i sprawdzam co z pajakiem :)) moim zdaniem tak trzeba.

Metus
25-12-2011, 11:44
Ale kryjówka mojej Ciri wygląda tak (patrz załącznik) więc nie mam zabardzo mozliwosci zajrzenia tam. Całe wejście jest zasłoniete gruba pajeczyna.

Metus
25-12-2011, 11:45
oczywiście nie niszcząc pajęczyny..... ;(

Kendzierzawiec
25-12-2011, 14:42
jak by muj kendzierzawiec sie schował i długo niewychodził to bym zepsuł pajęczyne :)) nawet jeśli by przechodził wylinke.

ROOX
26-12-2011, 01:11
Moim zdaniem to napewno będzie wylinka,(mimo to ,że każdy pająk ma swój sposób przygotowywania sie do wylinki)bo moją A.geniculata od dwóch tygodni zachowywała się podobnie.Zaczęła się chować do norki zalepiając wejście całkowicie.Miałem chęć zajrzeć do norki czy wszystko ok. ,lecz po 5-6 dniach wychodziła z powrotem aby się napić i pospacerować w pudełeczku w ,którym ją trzymam.Wczoraj przeszła 5 wylinkę w tym 4 u mnie,jeszcze nie widziałem pająka całego bo nie wychodził z norki ,ale mam nadzieje że wszystko będzie ok. bo wcześniejsze przechodziła bez problemu.Także Metus nie masz się czym martwić wszystko będzie dobrze.

Pozdr.
ROOX

Acanthoscurria geniculata

Zion
26-12-2011, 05:54
moj pająk sporzywa posiłki w norce, ewentualne resztki pozostawione tam zaczynają pleśnieć!! Co parę dni podnoszę skorupkę niszcząc sieć oplatającą wejście, aby wyczyścić wnętrze. I co zauważyłem ostatnio, w wyniku wiecznego niepokojenia go, pająk mój ma "goły" odwłok. Poradzcie jak radzicie sobie z tym problemem
Nadmienie iż jest to Br. albopilosum po 5 wylince, terrarium ma rozmiary 20x23x25 cm (dł.szer.wys). Może pająk jest zbyt mały na taką powieszchnię i tak na prawdę to jest powodem jego poddenerwowania przy manipulowaniu we wnętrzu terrarium.

Pozdrawiam

Metus
26-12-2011, 08:08
To mam jeszcze jedno pytanko..... :) czy pająk po wylince sam ja wynosi z kryjówki czy nie?? Jesli sam wynosi to od razu (w ciagu kilku godzin) czy tez po dluzszym czasie (ok tygodnia)?????

morda
26-12-2011, 11:28
moj wyniosl po kilku dniach. od razu nie wyniesie bo jest za miekki i moglby sobie cos wykrzywic

Metus
26-12-2011, 11:46
a zniszczyl ja czy byla wmiare cala??

morda
26-12-2011, 11:51
cala i nienaruszona :)

42d3e78f26a4b20d412==