PDA

Zobacz pełną wersję : Theraphosa apophysis



Mixman
25-12-2011, 10:37
Witam czy ma ktos zdjecie nowego gatunku Goliath Pink Foot
(Theraphosa apophysis)? jesli tak prosze o linka.

Mixman
25-12-2011, 10:43
a juz znalazlem, ladny pajak:))))

Jimbo
25-12-2011, 11:06
No ładny, ładny. Ciekawe, czy rośnie do takich rozmiarów, jak Blondi...

Pablos
25-12-2011, 11:09
Witam!
Jimbo lepiej zadać pytanie tak..który z nich zasługuje na miano największego ptasznika świata??? Zdania są tu podzielone...ale jedno jest pewne wielkością na pewno nie ustępuje "blondynie";)))
Pozdrawiam:)
Pablos

Awikkularia
25-12-2011, 14:08
Dodam, że na fotce jest młody osobnik. Dorosły pewnie wygląda troszkę inaczej. Nie jest to jednak nowy gatunek ptasznika. Do niedawna ten gatunek miał nazwę Pseudotheraphosa apophysis i został sklasyfikowany w 1991 roku.

Mixman
25-12-2011, 15:19
No faktycznie , nie jest nowy, zle podali na stronie, w ogole to mam prpblem ze znalezieniem informacji o nowych gatunkach.

JadziaP
26-12-2011, 14:19
"..... Ciekawe, czy rośnie do takich rozmiarów, jak Blondi..."

TAK,

"Autor: Pablos

"...Jimbo lepiej zadać pytanie tak..który z nich zasługuje na miano największego ptasznika świata..."

pewno jednak Th. blondi, chociaz np. Lasiodora parahybana czy Lasiodora difficilis to takze OLBRZYMY a napewno sa one "piekniejsze" od kazdej blondi ktore sa takze nazywane "krowimi plackami" ... ;-)

Z ptasznikow afrykanskich najwieksze sa Citharishius crawshayi, to OLBRZYMY a przytym bardzo piekne pajaki.


a propos innego postu an temat TH.blondi - ten pozerany waz (przez komentatora podany za zararake) to znaleziony na drodze osobnik przejechany przez samochod. Jak powstal ten film opowiadal na pewnej prelekcji Rick West - wiekszosc jest "gefaked" (dla rosyjskojezycznych wsrod nas - poprostu falsyfikat podparty "sensacyjnam" komentarzem

walter
26-12-2011, 18:39
Lasiodora parahybana czy Lasiodora difficilis to takze OLBRZYMY a napewno sa one "piekniejsze" od kazdej blondi ktore sa takze nazywane "krowimi plackami" ... ;-)

Jadzia P. niezbyt czesto (niestety :) wypowiada sie ostatnio, ale kazda wypowiedz mozna wazyc w zlocie ;-)
Gdybym ja cos takiego powiedzial o blondynie ... lepiej nie myslec - powiem tylko, ze podpisuje sie obiema rekami i nogami - mnie rowniez T.blondi kojazy sie z krowim plackiem, czyli po prostu ... nie podoba mi sie (kwestia gustu).


Z ptasznikow afrykanskich najwieksze sa Citharishius crawshayi, to OLBRZYMY a przytym bardzo piekne pajaki.

... nawiasem mowiac (a co tam, zbiore sie na odwage) C. crawshayi rowniez mi sie nie podoba...

Awikkularia
27-12-2011, 10:40
Hihi, mnie się najbardziej z olbrzymków podobają Chilobrachys huahini.

42d3e78f26a4b20d412==